1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

טרגדיה בקהילה החרדית בקרית גת: הפעוט יחיאל הרבסט ז"ל

יחיאל מיכל ז"ל כבן ה-3 וחצי נחנק בארגז החול ואיבד את הכרתו במהלך שהותו בגן הילדים. לאחר שהוצא מפיו חול הוא פונה במצב אנוש לבית החולים. למרבה הצער, בבית החולים השיב את נשמתו ליוצרה • שלוש מעובדות המקום עוכבו לחקירה
אלי שלזינגר, ד' אייר תשע"ז 30/04/2017 15:08

זירת תאונה (צילום ארכיון: יונתן זינדל, פלאש 90) צילום אילוסטרציה: יונתן זינדל, פלאש 90טרגדיה מחרידה בקהילה החרדית בקרית גת: הפעוט יחיאל מיכל הרבסט ז"ל כבן 3 וחצי, איבד היום את הכרתו במהלך שהותו בגן הילדים. לאחר שהוציאו לו חול מהפה, הוא פונה במצב אנוש לבית החולים. למרבה הצער, בבית החולים השיב הפעוט את נשמתו ליוצרה.

בשעות הצהרים (א') מעט לפני השעה 14:00 הפעוט כבן 3.5 נחנק בגן ילדים בשכונה חרדית בקריית גת, לאחר שככל הנראה בלע חול. מתנדבי מד"א ואיחוד הצלה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני והוא פונה תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים כשמצבו מוגדר אנוש. כוח משטרתי הגיע למקום והחל בחקירת נסיבות המקרה, במסגרתו שלוש מעובדות המקום עוכבו לחקירה.

מבירור ראשוני של משטרת לכיש עולה, כי הילד וילדים נוספים, שהו בחצר הגן ובשלב מסוים הבחינה העוזרת כי הילד ניגש בסיוע ילדים נוספים אליה כשפניו מלאות בחול. "לדבריה, היא הכניסה את הילד אל תוך הגן ובסיוע עובדת נוספת החלו לשטוף את פניו ופיו של הילד אך זה איבד הכרתו". כאמור, צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את הילד במצב קשה מאוד תוך פעולות החייאה לבית החולים ובהמשך נמסר כי מאמצי ההחייאה לא צלחו.

חיים מצליח חובש רפואת חירום איחוד הצלה סיפר: "קיבלתי טלפון מהגננת כי אחד הילדים ששיחק בארגז חול אינו חש בטוב וסיפר כי חול נכנס לפיו. כשהגעתי למקום כאיש רפואה ראשון תוך כדי הזעקת כוחות רפואה נוספים וניידת טיפול נמרץ דרך מוקד 1221 של איחוד הצלה, הילד איבד את ההכרה והתמוטט. ביצעתי בו פעולות החייאה מתקדמות בסיוע מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה".

הפאראמדיקים של מד"א אייל מור יוסף וקרן סלבודניק שטיפלו בילד סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו פעוט כבן 3 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה לאחר שנחנק מחול. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות תוך כדי שאנחנו מוציאים לו חול מהפה והוא פונה במצב אנוש תוך כדי המשך פעולות החייאה לבי"ח".

כאמור, למרבה היגון, בבית החולים הלך יחיאל מיכל ז"ל לעולמו. גופתו הועברה לבדיקה חיצונית באבו כביר ובשעות הקרובות יובא לקבורה בבית העלמין באשדוד.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים מסרה כי "המקרה הטראגי שהתרחש היום ממחיש את החשיבות הקריטית להשגחה של מבוגר בזמן משחק של תינוקות ופעוטות. בעבר כבר קרו מקרים שבעקבות חוסר השגחה מספקת, ילדים נפצעו ואף מתו. אנו מפצירים בהורים, בצוותי הגן ובסייעות למנוע מקרים מסוג זה: תמיד להשגיח על תינוקות ופעוטות, לבדוק כי הילדים אינם מכניסים עצמים קטנים לפיהם ולוודא כי הסביבה שלהם בטוחה".

מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה, כי מאז 2008 מתו 89 ילדים בישראל עקב חנק. רוב מקרי התמותה היו של פעוטות בגילי 0-4 (כ-80% מהמקרים) והתרחשו בבית ובחצר הבית (כ-68% מהמקרים).

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מזעזע !!!!!!!  (ל”ת)


  • רואי ויאוי שיותר מתוכינו יזכו ללמוד רפואה. ולא נהיה גם בנושא חשוב זה לנטל מבייש על בני ישראל עם קרובו.  (ל”ת)


 2. אלוקייייים איזה פחד!!!!  


 3. היכן היתה הגננת בזמן שאכל חול?!  (ל”ת)

  קובי

 4. מדובר בילד נורמלי?  (ל”ת)

  מוטי

  • ילד נורמלי לחלוטין  (ל”ת)

   פ

 5. עד מתי ??????  (ל”ת)

  יהודי

 6. אין בכלל ספק שילדים דחפו לו את הראש לחול וישבו עליו  

  רובי

  • רשע! למה תכה רעך? 

   יהודי

 7. יש מעגל סגור מהמקום ?  


 8. ניחומי להורים היקרים  

  קנובליך

 9. קשור למשגיח ישיבת מן ההר?  (ל”ת)


 10. האם זה בן של הגבאי של רבינו הגה"ק מקרעטשניף ק"ג?  (ל”ת)

  חסיד

 11. אף אחד לא אשם  

  רוכי