1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

אזיקים ברגליים: יד קשה ומפתיעה נגד מטפלת שתחת השגחתה ילד נפצע

המטפלת בת ה-54 מירושלים שנעצרה בחשד שפגעה בבן חצי שנה וגרמה לפציעתו, הובאה לבית המשפט, שם הוארך מעצרה בארבעה ימים • ל'בחדרי' נודע כי התינוק הגיע למשפחתון בריא ושלם ולטענת המטפלת, במהלך היום היא הבחינה כי התינוק אינו מגיב ומגלגל עיניים, בעלה הזמין את כוחות ההצלה והוא פונה לבית החולים
אלי שלזינגר, ח' אייר תשע"ז 04/05/2017 14:44

החשודה בבית המשפט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 החשודה בבית המשפט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90המטפלת בת 54 מירושלים שנעצרה בחשד שפגעה בבן חצי שנה וגרמה לפציעתו, הובאה לבית המשפט שם הוארך מעצרה בארבעה ימים.

לאחר שאתמול פונה פעוט בן חצי שנה מפעוטון בשכונת רוממה במצב קשה לבית החולים, המשטרה פתחה בחקירה ועצרה את מנהלת המעון וביקשה להאריך את מעצרה בחשד לגרימת חבלה חמורה.

על פי התחקור הראשוני של המשטרה עולה כי התינוק הגיע למשפחתון בריא ושלם. לטענת המטפלת, כך נודע ל'בחדרי חרדים', במהלך היום היא הבחינה כי התינוק אינו מגיב ומגלגל עיניים, היא נבהלה והתקשרה לבעלה. מיד כשהגיע הזמין את כוחות ההצלה והוא פונה לבית החולים. המטפלת אמרה בחקירה כי לא הבחינה שהפעוט נפל או הכניס משהו לפה.

תחילה פונה הפעוט לבית חולים שערי צדק ולאחר שראו שיש לו שטפי דם בראש הוא הועבר לבית חולים הדסה עין כרם. "היא נחקרה ולא יודעת להסביר את החבלות על ראשו של התינוק והיא מכחישה כי פגעה בתינוק. היא גם שוללת כל נפילה של התינוק" אמר החוקר בדיון. הבוקר גבתה המשטרה עדות מהאמא בבית החולים והחוקר הציג לשופטת מיקה בנקי תמונות של הפעוט, כאשר לדבריו רואים בבירור את החבלות.

עו"ד זכריה שנקולבסקי פרקליט החשודה אמר לבית המשפט כי מדובר באישה שמעולם אף אחד לא בא אליה בשום טענה שהיא מתנהגת באופן לא ראוי והיא גם גידלה מספר לא מבוטל של ילדים. "המשטרה צריכה לחקור, אבל אין שום סיבה שהמשיבה תשאר במעצר לצורך החקירה. די בכך שהיא נעצרה מאתמול ועד היום".

עוד הוסיף כי האישה לא מסוכנת לאף אחד וגם לא תשבש חקירה. "היא לא יודעת מה זה חקירה. כשפגשתי אותה אתמול לפני החקירה היה ברור שהעולם של חקירות ומה קורה בחקירות זה עולם שזר לה לחלוטין". עו"ד הציע להגביל אותה שבתקופה הקרובה לא תטפל בתינוקות, ערבויות והפקדות וכו', "אין שום סיבה לעצור אישה במצבה ובגילה ללא כל עבר". בנוסף, העיר כי החשודה כבולה באולם בית המשפט ברגליים, "זה לא חוקי. אני מבקש שביהמ"ש יתן הוראה לשירות בתי הסוהר שהמשיבה לא תהיה כבולה במקום ציבורי לא בידיים ולא ברגליים. יש חוק במדינת ישראל".

השופטת מיקה בנקי נעתרה כמעט לחלוטין לבקשת המשטרה והאריכה את מעצרה של החשודה בארבעה ימים עד ליום ראשון, כשהיא מציינת כי חומר החקירה מקים חשד סביר למיוחס לה. לעניין האיזוק של החשודה בבית המשפט אמרה "שב"ס ינהג בעניין כבילת המשיבה על פי נהליו ועל פי חוק".

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר ל'בחדרי חרדים' כי הפעוט בן החצי שנה הגיע אתמול משערי צדק כשהוא מורדם ומונשם. "היום יש שיפור קליני, הוא בהכרה, מצבו מוגדר בינוני עם פגיעת ראש ובמצב יציב".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה לגבי אנשי הפלס לא הגבת ברחמים???? בטח המטפלת היא לא עצניקית  (ל”ת)

  מגמתי

  • שריר, אתה משועמם (ל”ת)


  • הפלג עשה מרי אזרחי. הציק במזיד לאלפים 

   תתבייש לך

  • אנשי הפלס רעים מיסודם 


 2. צריך להקיף אותה בשבעים יסמניקים היא עלולה לרצוח 10 סוהרים במכה אחת!!  (ל”ת)

  יאיר

  • במשטרה עובדים בהמות, והחרדים רצים אליה, בכל דבר (ל”ת)


 3. אימה של שירה בנקי ז"ל  

  חיים

  • ברור לכל בר דעת שהשופטת בנקי פסולה לשפוט חרדים. אלא מה יש לחשוד  

   ימים ידברו

 4. רשעים ארורים  

  תולי

 5. האם המרעיבה 2. עונה חדשה.  (ל”ת)


;