1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

סאגת הפועל ב"ש: השופטת המליצה לדחות את החגיגות

סערת הפועל ב"ש: השופטת המליצה לעיריית באר שבע לדחות את התחלת החגיגות לשעה 22:00, שעתיים לאחר צאת השבת, ודחתה את דרישת העירייה לחייב את הרב יהודה דרעי בהוצאות משפט
אלי שלזינגר, ט"ז אייר תשע"ז 12/05/2017 01:24

יעקב כהן הרב יהודה דרעי. צילום: יעקב כהןסערת הפועל ב"ש: השופטת המליצה לעיריית באר שבע לדחות את התחלת החגיגות לשעה 22:00, שעתיים לאחר צאת השבת, ודחתה את דרישת העירייה לחייב את הרב יהודה דרעי בהוצאות משפט.

כזכור, אמש פורסם ב'בחדרי חרדים' כי רב העיר באר שבע, הגאון רבי יהודה דרעי, עתר לבית משפט מינהלי נגד ראש העירייה רוביק דנילוביץ' נגד החלטתו להקדים את אירועי חגיגות הזכייה באליפות גביע המדינה בכדורגל של הפועל באר שבע למוצאי שבת הקרובה.

במוקד העתירה שהגיש הרב יהודה דרעי, היושב שבעה על מות אמו ע"ה, ביחד עם חברי מועצת העיר ואוהדי הפועל באר שבע, עומדת החלטה תמוהה ובלתי סבירה שקיבל ראש העירייה רוביק דנילוביץ' להקדים את אירוע חגיגות אליפות המדינה בכדורגל שבו זכתה לאחרונה קבוצת הפועל באר-שבע למוצאי שבת הקרובה, במקום לערוך את אירועי החגיגות ההמוניות כמתוכנן מראש בערב יום 18.5.2017.

טענתם המרכזית של העותרים, המיוצגים על ידי עו"ד אורי ישראל פז, היא כי הקדמת אירועי החגיגות דווקא למוצאי שבת עלולה להביא לסחף של המוני משתתפים - בשנה שעברה חגיגות האליפות הללו נערכו בהשתתפות 100,000 איש - בעשרות רחובות תוך פגיעה קשה ובלתי מידתית במנוחת השבת של תושבי 25 רחובות מרכזיים ובסביבתם בעיר באר-שבע.

לטענת העותרים, קיימות חלופות שונות שהעירייה לא שקלה בקבלת החלטתה, ולמעלה מכך העירייה שקלה שיקולים לא רלוונטיים ומטרות לא רלוונטיות. בעתירה מפורט מדוע לעירייה לא עומדת חזקת חוקיות המינהל, וההחלטה שלה אף אינה סבירה בנסיבות ולוקה בחוסר סבירות קיצוני.

במכתב התראה ששיגר השבוע הרב דרעי לראש העיר הוצגו דרכים חלופיות לקיים את החגיגות, ונטען, בין השאר, כי "ברכת השבת התקיימה בקבוצת הפועל באר שבע ותמהני מדוע תשיב רעה תחת טובה בחגיגות על זכייתה באליפות תוך כדי רמיסת השבת. ובפרט שכידוע ישנם אוהדים רבים שומרי שבת אשר גם להם מגיע קורטוב של התחשבות".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דרעי הזה ,זה אח של הגנב מש"ס  

  מישה

 2. יפה מאוד לשופטת.מי שעושה טוב לעצמו עושה.  (ל”ת)

  יפה יוסף

 3. בדיוק ככה  

  ציוני