ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024

החרדי שממשיך לעקוץ גם מתוך הכלא

צבי פלדמן, בן 53 שריצה בעבר עונש מאסר בישראל על הונאה של חרדי מאשדוד, יושב כעת במאסר בארה"ב. אלא שמתברר כי גם מבין כותלי הכלא הוא ממשיך בניסיונות העקיצה

צבי פלדמן
צבי פלדמןצבי פלדמן, בן 53, שריצה בעבר עונש מאסר בישראל על הונאה של עשרות אלפי דולרים, אותם הוציא במרמה מחרדי תושב אשדוד, מרצה עונש מאסר בכלא בפלורידה שבארה"ב על הונאות שונות ומגוונות. כעת מתברר כי גם מבין כותלי הכלא הוא ממשיך בניסיונות העקיצה.

על פי הדיווחים, לאחר שריצה עונש מאסר בישראל, המשיך פלדמן להונות אנשים, והפעם בדרום אמריקה ובארה"ב. על פי כתב האישום, האיש הונה נשים שהכיר באתרי שידוכים חרדים אמריקאים. כשנפגש איתן סיפר להם סיפורים "קורעי לב" על אמא חולה או יתום שזקוק לתפילין.

במכסיקו הוא שכלל את השיטה: הוא הסתובב עם אלבום תמונות מהשואה, סיפר לאנשים שהוא מ"ועד הצלת קברי יהודים מהשואה" ושבאחד מהמקומות שהוא מטפל התגלה קבר אחים ענק של ילדים מבית יתומים שנרצחו. לדבריו, במחיר של 400 דולר אפשר יהיה להקים קבר/מצבה לכל ילד.

יהודים רבים במכסיקו נפלו בפח ותרמו לו. לאחר שנחשפה התרמית הוא נעצר בארה"ב בעת שהיה עסוק בהונאה דומה.

אחד הסיפורים הביזאריים ביותר הוא על בני משפחה של צאצאים לניצולי שואה, אותם הצליח פלדמן לעקוץ תוך כדי שהוא גורם להם להאמין שהם קרובי משפחה. על פי עדות אחד מבני המשפחה, הם כל כך התרגשו ו"בכו ביחד" והוא הוציא מהם תרומה של כמה מצבות בשביל הילדים המדומים.

הסיפור פורסם עכשיו שוב כי מסתבר שפלדמן ממשיך בניסיונות העקיצה גם תוך כדי מאסרו. על פי הדיווחים, פלדמן פרסם מהכלא באתר שידוכים חרדי (הוא יושב על עבירות של צווארון לבן ולכן אין את ההגבלות שיש בבתי כלא של עבירות חמורות יותר) שהוא מחפש שידוך. הוא הדגיש את עובדת היותו חרדי, סיפר שהוא איש עסקים גדול שהסתבך עם מיסים ולכן נענש במאסר.

הקהילה היהודית פרסמה את הסיפור והזהירה מפניו.
עוקץ הונאה כלא

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 17 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד