1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

תקרית אמריקנית בכותל: "זה שטח כבוש"

פקידים אמריקניים אמרו לעמיתיהם הישראלים בעת סיור מקדים בכותל המערבי, לקראת בואו של הנשיא טראמפ: "תעזבו את המקום זה לא ענינכם, הכותל זה שטח כבוש"
יענקי פרבר, כ' אייר תשע"ז 16/05/2017 07:08

צילום: פלאש 90 צילום: פלאש90סערה בישראל: ערוץ 2 פרסם אתמול (א) שפקידים אמריקאיים אמרו לעמיתיהם הישראלים בעת סיור מקדים בירושלים לקראת בואו של הנשיא טראמפ ב-22 לחודש: "תעזבו את המקום זה לא ענינכם, הכותל זה שטח כבוש".

על פי הדיווח מי שעוררו את הסערה, הם דויד ברס מהקונסוליה האמריקנית ועובד השגרירות ג'ונתן שרייר. הפקידים האמריקאיים זלזלו והעליבו את עמיתיהם הישראלים, הישראלים ביקשו מהאמריקנים אישור לצלם את הנשיא טראמפ בכותל, בנוסף ביקשו שראש הממשלה נתניהו יתלווה לביקור בכותל.

בתגובה לבקשות התפרצו הפקידים האמריקניים והטיחו בגסות תוך כדי הרמת קול. "מה פתאום, מה זה עניינכם?" זה לא השטח שלכם, אלא חלק מהגדה המערבית, אנחנו מבקשים מכם שתלכו מכאן ורוצים להיות פה לבד, אנחנו לא יכולים להיות פה עם ישראלים רשמיים, כי זה לא השטח שלכם וזה ביקור פרטי של הנשיא וזה לא קשור אליכם. זה לא עניינכם".

לאחר חילופי הדברים הקשים, ניתקו האמריקנים מהישראלים מגע והמשיכו בביקור שלהם בכותל ובכנסיית הקבר.

הישראלים פנו לוושינגטון על הדברים ודובר הבית הלבן, שון ספייסר פרסם תגובה רשמית, "הפקידים האלו לא מייצגים אותנו, דבריהם לא מייצגים את עמדת ארה"ב, ובוודאי לא את הנשיא טראמפ".

תוך כך, שגריר ארה"ב הנכנס דיויד פרידמן הגיע ישירות מנתב"ג עם אשתו ובתו לכותל והתפלל שם, ואמר לתקשורת "רצינו להגיע ישר מנמל התעופה למקום הקדוש ביותר בכל העולם היהודי לכותל המערבי, ואמרתי את הברכה שאומרים כשמגיעים לציון דרך בחיים, ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. שאלוהים יברך את ארצות הברית ואת מדינת ישראל ואת הקשר החזק והבלתי שביר ביניהן".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לפי השמות שלהם, הם כנראה יהודים  


  • ציוונו לרשת את הארץ. כולה. (ל”ת)


 2. ימח שמם שני צוררים  (ל”ת)

  יוני

 3. מי אמר שהאמריקנים אוהבים אותנו?  (ל”ת)


 4. הם פקידים שנשארו בקונסוליה מזמן אובמה.  


 5. התקשורת חושבת שהאמריקאים הם הקובעים מי ומה בעולם  

  יפה יוסף

;