1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

גינוי גורף לפשקוויל שהשווה את ראש אכ"א להיטלר: "חמור ומקומם"

יו"ר ש"ס אריה דרעי, גינה את הפשקוויל שפיזרו קיצונים, בסמוך לביתו של ראש אכ"א מוטי אלמוז - אשר בו נכתב: "סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו" • שר הבטחון והרמטכ"ל הביעו שאט נפש וקראו למשטרה ללכוד את האחראים • צפו בתיעוד מההפגנה
אלי שלזינגר ויעקב גרודקה, כ"ג אייר תשע"ז 19/05/2017 13:19

אדיר סולטן, פלאש 90 מוטי אלמוז. צילום: אביר סולטן, פלאש90,גינוי מקיר לקיר לפשקוויל הקיצוני: בשעות הבוקר (שישי), הגיעו קיצוניים לכפר תבור בגליל התחתון, והפגינו מחוץ לביתו של ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף מוטי אלמוז, כחלק מהמאבק נגד גיוס חרדים לצבא.

בפשקווילים שפיזרו בסמוך לביתו נכתב "ה' ינקום נקמתם של בני ובנות ישראל שנשמותיהם נשרפו בצבא השמד על ידי סוחר הנשמות ראש אכ"א. ארץ אל תכסי דמם".

עוד נכתב "מוטי אלמוז ראש אכ"א, המוכר את נשמתו בעבור בצע כסף - עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות אושוויץ - צבא השמד. דע לך, כי אית דין ואית דיין"את הפשקוויל חותמים הקיצוניים במילים קשות: "סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו".

במשטרת ישראל פתחו בחקירה על מנת לאתר את מפיצי הפשקוויל, כאשר ברשת אף פורסם תיעוד של המפגינים מחוץ לביתו של ראש אכ"א.

ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז התייחס להפגנה מחוץ לביתו. מהמידע שהגיע ל'בחדרי חרדים' עולה כי אלמוז אמר "הפלג הירושלמי חושב שהוא מורם מעם ופטור מהחוק וצריך לנקוט מולו יד קשה. הם חושבים שבעקבות הקשקושים האלה נקבל החלטות". עוד הוסיף אלמוז ואמר "אין בעיה עם ביקורת, צה"ל לא חסין מביקורת, רק יש צורה ודרך. האמירות בכרזות חמורות ויש לגנותן".

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, שוחח קודם לכן עם ראש אכ"א ודובר צה"ל, האלוף מוטי אלמוז והביע שאט נפש מהמתקפה עליו. "אני קורא לרשויות אכיפת החוק לפעול על מנת לשים ידם על האחראים למעשה המכוער", הוסיף הרמטכ"ל והבטיח כי מפקדי צה״ל וחייליו ימשיכו לעשות למען בטחון אזרחי ישראל ולא ירתעו מהתקפות מסוג זה.

התגובות לא איחרו לבוא, ‏השר אריה דרעי צייץ בחשבון הטוויטר וכתב, "הכרוזים שפוזרו ליד בית האלוף אלמוז חמורים ומקוממים ביותר. המבצעים חצו את כל הקווים האדומים". דרעי הדגיש בדבריו את הידוע לכל כי "מדובר בשוליים של הציבור החרדי".

יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד בתגובתו ציין גם הוא כי מדובר ב"קיצונים מסיתים שאיבדו כל קשר לערכי היהדות. ההשוואה בין צה"ל למשרפות אושוויץ היא לא רק מטורפת, היא גם פלילית. מי שתוקף כך את אלופי המטכ"ל צריך להישלח לכלא".

שר הביטחון ליברמן הגיב ואמר כי "ההסתה הקשה נגד אלוף אלמוז, וכלפי צה"ל, חייליו ומפקדיו - היא בלתי נסבלת ומהווה חציית כל קו אדום. אסור לנו להשלים עם תופעות מסוכנות שכאלו".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר הבין כי גם הוא כי מדובר באנשים חריגים ואמר "הקיצוניים שביצעו את המעשה הנפשע היום והסיתו לרצח ראש אכ"א אינם מייצגים את החברה החרדית בשום צורה. אני יודע שרוב מוחלט מהחרדים מגנה את המעשים הללו ואני מצפה שיוקיעו ויקיאו מתוכם את הפושעים". דיכטר אף הגדיר אותם "מחבלים, לאומנים מטורפים" והוסיף כי את התופעה הפרועה הזו יש לעצור ומיד.

עדכון: 14:45
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. והניסיון לגייר את האפיפיור בשביל לסדר בעיות פיננסים בספרי החשבונות  

  צריך לחקור האם יש קשר בין ריקוד האפיפיור

  • מגיע הפיצוץ להשמיד ולאבד כל הכת הרשע ופושע נבל ונוכל הסיקריק הארור חיזבללונים ימ"ש, ויפה שעה אחת קודם (ל”ת)


  • צה"ל : אשרי הזוכה. (ל”ת)


 2. לא האלוף אלא אתם צאצאי נאצים שמדמיינים שיש  

  בן נעים זמירות ישראל.

  • השנאה והנתוק של כת הערב רב הטמא הסיקריק הכופר לעם ישראל כמו אחיהם החמאס, ההבדל רק בתלבושת  


 3. להתייחס לזה ולכיתובי חרד"ק החוצה וכיו"ב כאל פשע שנאה  

  חפ"ש בדימוס מהמגזר החרדי

  • המורה שלהם שמו אריה דרעי  


 4. אנשי פלג מסכנים  


 5. איך הם לא מפחדים שהחילונים  


  • אנחנו יודעים שהם אציליים. ובעלי מדות טובות. רחמנים ביישנים וגומלי חסדים, אותם לא הלעיטו בחרדיות במקום ביהדות.  (ל”ת)

   כה פשוט.

  • חחחחח ילד כאפות קשה אתה (ל”ת)


 6. סוף הסיקריק יהא כאחיהם דעאש, ואחיהם ג'באת אלנוסרה יטבחו הסיקריק ויקבבו אותם על האש בשירה וזמרה בקרוב ממש  (ל”ת)


 7. החרדים תינוקות שנשבו בידי הרבנים החרדים.  

  שריר

 8. למה לערב את הצורר. מספיק לומר שסופו לא יהיה טוב  

  רודף שלום

 9. מתי רשות המיסים תתחיל כבר לחקור את דרכי המימון לקיצוניים הללו  (ל”ת)


 10. אשרייכם  

  סאטמאר חוסיד

;