1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

והיכן יונצח שמו של הגבאי המיתולוגי מגור

שמו של הגבאי המיתולוגי לבית גור, יונצח ברחוב על יד בית המדרש הגדול בירושלים
משה ויסברג, כ"ד אייר תשע"ז 20/05/2017 22:59

הגבאי רבי חנינא שיף ז"ל. צילום ארכיון: רש"י הגבאי רבי חנינא שיף ז"ל. צילום ארכיון: רש"יועדת השמות בעיריית ירושלים אישרה השבוע כי שמו של הרה"ח רבי חנינא שיף ז"ל, הגבאי המיתולוגי שכיהן תחת ארבעה אדמו"רים בגור, יונצח בשכונת 'מרום ירושלים' החדשה, שנבנתה במתחם שנלר, על יד בית המדרש הגדול של חסידי גור המוקם בימים אלו מחדש.

רבי חנינא ז"ל, התחיל את כהונתו בתקופת האדמו"ר ה'בית ישראל' מגור, המשיך אצל ה'לב שמחה', ה'פני מנחם' ואף בימי האדמו"ר מגור שיבדלחט"א, וכולם גילו כלפיו חיבה יתירה.

רבי חנינא, שהחזיק בתפקיד הנכבד עד חודש לפני פטירתו, היה נערץ גם על כל העדה, בהיותו טוב ומטיב לכל אחד באשר הוא. הוא היה מיוחס מחוטר גזעו של הרבי רבי אלימלך מליז'ענסק זצ"ל והיה ידוע כחסיד מופלג בעל לב חם לעבודת ה' יתברך.

עם אישור הוועדה, יש לציין כאנקדוטה מעניינת כי בבניין מספר 2 ברחוב שיונצח על שמו של רבי חנינא, נרכשה דירה לרבי מנדל בינקה, הגבאי שמחליף את רבי חנינא, שבעקבות חולשתו החליטו בניו להעתיק את מקום מגוריו קרוב לבית המדרש. ההלצה הרווחת בגור בימים אלו אומרת כי במעטפות שיגיעו לביתו יהיה כתוב: "לכבוד מנדל בינקה, חנינא שיף 2..".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה עם רחוב ע"ש הרב שך? והרב אלישיב?  (ל”ת)


  2. פורסם לפני חודשיים  

    זאנוויל

  3. מה הוא תרם לירושלים?  (ל”ת)

    חיים

;