י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024

יו"ר הכנסת חושף: מדוע טראמפ לא נאם במליאה

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין חשף כי הכנסת הייתה האופציה הראשונה למיקום הנאום של הנשיא טראמפ, אך בשל חוסר יכולתה של המשלחת הישראלית להתחייב לנאום ללא הפרעות ירדה האפשרות מסדר היום • אדלשטיין: "עצוב אבל זאת המציאות"

טראמפ בנאומו במוזיאון ישראל. צילום: חיים צח, לעמ
טראמפ בנאומו במוזיאון ישראל. צילום: חיים צח, לעמיו"ר הכנסת חושף: הכנסת הייתה האופציה הראשונה למיקום הנאום של הנשיא טראמפ, אך בשל חוסר יכולתה של המשלחת הישראלית להתחייב לנאום ללא הפרעות ירדה האפשרות מסדר היום.

את הדברים אמר יו"ר הכנסת, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין עם סיום הדיון במליאה לפני דקות ספורות והוסיף ואמר כי "רק בגלל חמישה חברי כנסת שעשרים שניות של תהילה מדומה חשובה להם יותר מכבודה של הכנסת, מליאת הכנסת הייתה היום ריקה. עצוב אבל זאת המציאות" אמר אדלשטיין.

״חברי הכנסת, כקול קורא במדבר, אני רק מזמין אתכם לחלום עשר שניות יחד אתי, על הבניין שלנו בשעה האחרונה, שהוא לא נראה כרגע כמו שהוא נראה, אלא הומה אדם, איזה 160-150 איש במליאה כאן, כי כל הח"כים וכל השרים, וגם חכ"לים ושרים לשעבר נמצאים כאן, והיציע מלא עד אפס מקום, ועשרות צוותי טלוויזיה מרחבי העולם כאן לקראת הנאום של הנשיא טראמפ.

"ואני מציע לכם לקחת בחשבון שבגלל – כמה? חמישה, שישה, שבעה חברים, ש-20 שניות של תהילה מדומה יותר חשובות להם מכבודה של הכנסת, של הפרלמנט שלנו ושל מדינת ישראל, כל זה לא קרה!

"ואני אומר את הדברים האלה בידיעה מן הדיונים שהתקיימו, לא כאן, אלא בוושינגטון די.סי. בבית הלבן.

"מי ייתן ויהיה זה חומר למחשבה לכמה מן נבחרי ציבור, לא לעובדים המסורים.

"עד אתמול לא העזתי לומר את זה, עד שהגיעה המשלחת האמריקנית, והיה לי זמן. חברי חבר הכנסת נחמן שי, הנושא של הנאום בכנסת עלה כאופציה ראשונה בדיונים. הובהר על-ידי הנוכחים לצוות של הנשיא, שלא יכולים להבטיח נאום ללא הפרעות, ובזה זה ירד מסדר-היום.

חברי הכנסת, עצוב אבל זאת המציאות. אני מקווה שבסופו של דבר זה לא יהיה קול קורא במדבר, אלא גם מה שנקרא בשפתו של הנשיא טראמפ Call for Action, ואנחנו קצת נשנה את דרכינו״ אמר יו"ר הכנסת.

בסביבתו של אדלשטיין הבהירו כי "בדבריו, היו״ר לא התכוון ל6-7 חברים ספציפיים, אלא אקראיים כמובן".
דונאלד טראמפ ביקור בישראל מליאת הכנסת יולי אדלשטיין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד