1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

ה'סחטן' מלונדון: 'הגולשים לא מחפשים אמת'

מנהל בית הספר מלונדון, שלפי הטענות דורש סכומי עתק תמורת קבלת בנות - מגיב ל'בחדרי': "בא נראה אם יש לכם אומץ"
יענקי פרברכ"ח אייר תשע"ז 24/05/2017 09:00
תגיות:

רויטרס לונדון. צילום: רויטרסדוד הרש, מנהל בית הספר בלונדון שנטען שהוא סוחט כסף, מגיב ל'בחדרי': "אתם לא אתר ולא חדשות".

כזכור חשף 'בחדרי חרדים', טענות לסחיטה בבית ספר של הקהילה החרדית בשכונת גולדרס גרין.

על פי עדויות של הורים ועסקנים, מנצל בית הספר את המצב שבו 16 בנות עדיין לא התקבלו לבתי הספר, ודורש סכום של כ-700000 שקל בתמורה לקבלת שש בנות מתוך ה-16.

כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', 16 בנות חרדיות מהקהילה החרדית בגולדרס גרין בלונדון, שלא התקבלו למוסדות חינוך, בגלל מחלוקת בין בתי הספר המקומיים.

שלושת בתי הספר המקומיים מתקוטטים ביניהם, וטוענים שאין להם מקום, ובית ספר אחד הבהיר לעסקנים ולרבנים, "אם אתם רוצים שנקבל 6 בנות מתוך ה-16 שלא התקבלו, אנחנו דורשים 150,000 לירות סטרלינג, השווים לכ-700 אלף ש"ח.

שני בתי הספר האחרים טוענים שאין להם מקום, אבל אם בית הספר הראשון יקבל 6 בנות, הם כבר יקחו את העשר הנותרות.

הקהילה החרדית בלונדון סערה בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים', יש הטוענים שמדובר בסחיטה, ואחד האבות תיאר כך את הדברים בשיחה עם "בחדרי חרדים": "אין שום בעיה של הבנות, זה נטו הזדמנות של בית ספר מסוים לסחוט כסף, זה לא סיפור של הורים עם סמארטפון, זה משחק על גבן של בנות בגיל מאד צעיר, שיושבות בבית ובוכות".

באותו בוקר שהפרסום על 'הסחיטה' הגיע ללונדון, אחד הרבנים זעק מכאב בבית הכנסת בו הוא משמש רב ואמר "אני אלחם עד הסוף בשביל הבנות שיושבות בבית ובוכות, מקבלים למוסדות רק את אלו שבאות ממשפחות מבוססות, ואת המשפחות הפחות מבוססות זורקים"

'בחדרי חרדים' המתין 12 שעות לתגובה ממנהל בית הספר ה'סוחט', ורק לאחר שהכתבה פורסמה הטריח את עצמו המנהל להגיב.

במייל ששלח נכתב: "בוא נראה אם יש לך את האומץ לפרסם את תגובתי: תודה שביקשת ממני להגיב לכתבה שלך, לאחר שעברתי על האתר שלך הגעתי למסקנה כי האתר שלך הוא לא חדשות ולא חרדי, ואנחנו לא מוכנים להגיב על הכתבה שלך שפרסמת, אנשים שקוראים את אתר האינטרנט שלך ואחרים שאוהבים אותו, לא מחפשים את האמת אז תן להם להאמין את מה שאתה מאכיל אותם".

ל'בחדרי חרדים' נודע שככל הנראה לא יהיה מנוס אלא להכנע לדרישה של המנהל, והוא יקבל כ-700000 שקל, אחד העסקנים סיפר לכותב השורות ש"המנהל טוען שהוא צריך את הכסף כדי להקים עוד כיתת לימוד ולגייס מורים נוספים, ולכן הוא דורש את הכסף".

התקשורת היהודית הבריטית הופתעה מהפרסום ב'בחדרי', וניסתה לקבל תגובה מהקהילה החרדית ומהבית ספר ש'סוחט' את הכסף, אך אף אחד מהנהלת בית ספר לא הסכים להגיב.

מספר הורים של בנות משלושת בתי הספר מספרים ל'בחדרי': "אנשים פה מפחדים לדבר עם התקשורת המקומית, כי הם מפחדים שהשם שלהם ידלוף, ויזרקו את הבנות שלהם מהמוסדות, אבל לתקשורת בישראל אין להם בעיה להתראיין".

לאחר פרסום הכתבה על הבנות שיושבות בבית, התקשרו לכותב השורות עשרות הורים ועסקנים, וביקשו לא להרפות מהנושא.


המנהל דוד הרש.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;