1. עמוד הבית
 2. מחשבים ואינטרנט
 3. טכנולוגיה

זה האיש שינהל את המאגר הביומטרי של ישראל

שר הפנים אריה דרעי מינה את עצמון מינס לראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי. דרעי: "מדובר באדם ראוי ומקצועי"
יעקב גרודקה, כ"ח אייר תשע"ז 24/05/2017 19:57

עצמון מינס עצמון מינסשר הפנים אריה דרעי מינה את עצמון מינס לראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי. המינוי אושר פה אחד בוועדת האיתור אושר היום בנציבות שירות המדינה.

יעוד הרשות הביומטרית הינה הקמה, ניהול ואבטחה של מאגר הנתונים הביומטריים, המשמש לתמיכה במערך הנפקת תעודות הזהות והדרכונים החכמים של רשות האוכלוסין.

על פי הודעת משרד הפנים, עצמון מינס, 55, מונה לתפקיד לאור הרקורד העשיר והמקצועי שלו כסמנכ"ל טכנולוגיות ומערכות מידע בחברות ישראליות בכירות במשק, כמו ישראכרט, ויזה, עמידר, וכן בשירותו הצבאי מתכנת ומנתח מערכות לוגיסטיות בחיל האוויר ועוד.

דרעי בירך על המינוי ואמר: "מדובר באדם ראוי ומקצועי, עם רקורד מקצועי מהמעלה הראשונה. אני משוכנע כי עצמון מינס יזניק קדימה את נושא אבטחת המאגר הביומטרי, העומד לחולל מהפכה חיובית בתחום תעודות הזהות והדרכונים החכמים של מדינת ישראל".

סביב הקמת המאגר התחולל מאבק כאשר גורמים רבים טענו כי קיים חשש לפרטיות האזרחים, זאת מאחר וקיימת סכנה שפרטי המאגר - נתונים אישיים של אזרחי המדינה - ידלפו בדרך זו או אחרת. למרות זאת, דרעי דחף בכל הכוח להקמת המאגר וכעת נותר להמתין ולראות האם אכן תצליח המדינה, וראש הרשות החדש, עצמון מינס, לאבטח כראוי את המאגר הביומטרי.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הוא נראה איש חכם  (ל”ת)


  • מוצלח. וחרדי ? (ל”ת)


 2. ראוי ומגיע לו .  (ל”ת)

  יעקב

 3. אל תתנו את האצבע שלכם למאגר!!-זה מסוכן מאוד.דרעי הבטיח שימחקו את זה אבל  

  מה שבמחשב לא יכול להימחק באמת לעולם

;