1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

האיראנים יהרסו את קברם של מרדכי ואסתר?

שלטונות איראן הסירו מציון הקבר המיוחס לאסתר ומרדכי בעיר המדאן את השלט המכריז כי המקום הוא אתר מורשת לאומית • הסיבה: מחאת סטודנטים נגד הכוונה לפגוע ב'אל אקצא'
יהושע הכהן, בחדרי חרדים, ו' שבט תשע"א 11/01/2011 07:45

הקבר המיחס לאסתר ומרדכי הקבר המיחס לאסתר ומרדכי

השלטונות האיראנים הסירו לאחרונה מעל ציון הקבר המיוחס לאסתר המלכה ומרדכי היהודי בעיר המדאן שבאיראן את השלט הבולט המכריז על המקום כאתר מורשת לאומית.

הסיבה להסרת השלט היא מחאה הולכת וגוברת של תושבים איראנים כנגד ה"פגיעה" של ישראל במסגד אל אקצא בירושלים. לאחרונה התקיימה הפגנה של אלפי סטודנטים איראנים בעיר המדאן בה מתגוררים כחמישים יהודים. המפגינים נשאו שלטים "אל אקצא בסכנה" ודרשו מהממשלה להסיר את השלט באופן מיידי.

"בשעה שישראל מתכוונת להרוס את המסגד", נאמר בכרוז שהפיצו המפגינים, "אף איראני מוסלמי אינו פוגע בקבר מרדכי ואסתר האחראים לטבח שבוצע במהלך יום אחד בלבד ב-77 אלף איראנים".

המפגינים טענו כי אם תהיה פגיעה במסגד אל אקצא, בכוונתם להרוס את קברם של מרדכי ואסתר, או כמו שהם מכנים אותם "קבר של שני הרוצחים".

הממשלה נענתה, כאמור, לדרישה, הסירה את השלט והשמירה במקום, דבר שהופך אותו חשוף לפגיעה מצד תושבים קנאים. "אני תוהה איך יתייחסו ליהודים החיים במקום. אנחנו מודאגים ממצבה של הקהילה היהודית", אומר גורם בסוכנות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גילגולם של המן וזרע עמלק  (ל”ת)

  אני

 2. למה לא מעלים את כל היהודים לארץ ?  (ל”ת)


 3. הרב עמאר כבר פסק שאפשר להעביר אותם למקומם הראוי בירושלים  (ל”ת)

  עושה רצון אדוניו

 4. תמיד הם טענו שהם רק נגד הציונים ולא נגד היהודים...  

  סאטמר

 5. עונש על מעלליו של הנסיך קצב הפרסי  (ל”ת)

  עוינש מאדוין שם

 6. אחמד איניגד=אמן הרשע!!! אם הם יפגעו באתרים הקדושים לנו באמת אולי נחזיר להם?!  (ל”ת)