1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

גפני לאולמרט: החרדים מתגעגעים אליך • תמונות

בטקס בבית ח"כ אברהם רביץ ז"ל הוכרז: מתחם 'גולובנציץ' בבית שמש ייקרא 'רמת אברהם' • לופליאנסקי סיפר למה הוא מפר שתיקה, וגפני ואולמרט החליפו 'עקיצות'
שרי רוט, בחדרי חרדיםי"ז שבט תשע"א 22/01/2011 23:34

לופוליאנסקי, אולמרט וגפני בטקס. צילומים: 'איצקוביץ' לופוליאנסקי, אולמרט וגפני בטקס. צילומים: 'איצקוביץ'בטקס שנערך הערב (מוצ"ש) בבית אלמנתו של ח"כ הרב אברהם רביץ ז"ל בבית וגן בירושלים, בהשתתפות בני משפחה, ח"כים ואישי ציבור, דיברו הרבה על פרויקט הבנייה במתחם 'גולובנציץ' בבית שמש, שייקרא מעתה על שמו 'שכונת רמת אברהם', אבל בין לבין היו גם אמירות פוליטיות מבריקות.

היה זה אירוע הוקרה לזכרו של ח"כ אברהם רביץ ז"ל, שנפטר לפני שנתיים, והוא נערך באווירה משפחתית.

האירוע פתח את תחילת הבנייה ב'רמת אברהם', המתחילה כעת, כאשר האכלוס יהיה בעוד שנתיים עד שנתיים וחצי. מדובר בשטח של האחים גולובנציץ, ובקבוצת הרכישה הראשונה היוצאת לדרך בבית שמש. הנחה את האירוע הרב אברהם קרויזר, סמנכ"ל שיווק ואסטרטגיה ב'בנין שלם', החברה המשווקת את הפרויקט.

בין המשתתפים באירוע היו הגר"ש דויטש, הרב אפרים צמל, חברי הכנסת של תנועת 'דגל התורה', משה גפני ואורי מקלב, ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופיאנסקי, וראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ידידו הקרוב של רביץ.

מאז סיים את תפקידו בעיריית ירושלים לא נשמע קולו של לופיאנסקי - לא בנאומים פומביים ולא בראיונות לתקשורת הכללית והחרדית. הערב חרג ממנהגו, וכפי שסיפר, עשה זאת בגלל הקשר המיוחד שלו עם רביץ ו'בנין שלם'. לופוליאנסקי אמר בנאומו כי הוא מכיר טובה לרב רביץ ז"ל על העשייה הרבה לה היה שותף.

גפני: הרב רביץ לימד אותי מתי צריך לשתוק

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ריתק את הנוכחים, כשסיפר על תקופת היותו ראש ממשלה ועל כך שלמרות שאין לו כישורי הסברה מפורסמים, כפי שיש לממשלה הנוכחית, הצליח להשפיע הן על נשיא ארה"ב דאז והן על יו"ר הרשות הפלשתינית, שלא לדרוש ממדינת ישראל הקפאה במקומות בהם לא מתכוונים לדון או להחזיר ביום מן הימים. הוא כלל בדבריו לא רק את ירושלים, אלא גם ערים שונות ביו"ש.

גפני סיפר כי הרב רביץ לימד אותו מתי צריך לשתוק - ומתי צריך להילחם. "ואכן", כך אמר, "לפעמים אני עושה מאמץ ומתאפק, למרות כל הקושי".

"את זה אני לא מכיר", 'עקץ' אותו אולמרט, אבל באווירה טובה.

גפני החמיא לאולמרט ואמר, כי חברי הכנסת החרדיים מתגעגעים אליו. "חשבנו שאצלך היה לנו הכי גרוע, מתברר שלא".

למרות האווירה החגיגית, היו כמה מהמוזמנים שלא הגיעו. תחילה היו אלו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יובל שטייניץ, שהוזמנו אך לאחר שהמארגנים עמדו על גודל ההיערכות שצריכה להקדים את בואם של האישים הללו - ירדו מהרעיון די מהר.

בנוסף, היו אמורים להגיע סגן שר האוצר, איציק כהן, שבשל מחלתו ה'חורפית' נבצר ממנו להשתתף. גם שר הפנים אלי ישי, שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, וראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, הודיעו ברגע האחרון על אי יכולתם להגיע.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תכלית כמה עולה דירה  (ל”ת)

  תכליתי

 2. גפני: רביץ "לא" לימד אותך מתי צריך לשתוק!  

  יוסף

 3. גם לאחר פטירותו מנסים שלא נשכח, אין מה לעשות,את מוניה שפירא, שלמה יענקב גרוס,לורינץ וכו' שכחנו, נשכח גם את רביץ  

  נוחם 2

 4. הלוואי שהפעם "בניין שלם" יצליחו  

  בוטשאטש

 5. מעניין איפה מונטג ואבוטבול הרי זו שכונה בבית שמש לא?  

  עבודה בעינים

 6. מסכן עכשיו הוא רואה את האמת ושליח של מי הוא היה אם הוא היה יכול לצעוק ליתדניקס ולדגלס להתפרק כי הם בסכנה של גיהנום  (ל”ת)


 7. הרה"ג אולמרט יתדניק ותפארת  (ל”ת)


 8. הבנתם את זה גפני למד מתי לשתוק אולי הוא שותק אבל הוא לא מפסיק לנבוח החנפות והצביעות אצל הליטאים זה ללא גבולות  (ל”ת)


 9. רואים שאולמרט זה אחד הגדויילים שלהם  (ל”ת)


 10. גפני חנפן ! עדין לא מתחרט על פינוי הישובים בגוש .  (ל”ת)

  המשגיח דורון דוד גולד

 11. ושבתם וראיתם בין צדיק לרשע ובין אשר עבד את ה' ולאשר לא עבדו  

  יהודי

 12. חשבתי שחרדיפ מתגעגעים למשיח... מתברר - לאולמרט  (ל”ת)

  מיכה

 13. געגועים לאולמרט  

  אלעד

 14. איפה ראשי ומנהלי עץ הדעת המחזיקים בשליטה בבנין שלם?  

  בנק אדם

 15. שכחו לציין את חברי דגל התורה העסקנים הרב יעקב מורגנבסר והרב דוד מילר שנכחו בארוע כשהעסקן הנמרץ הרב יעקב מורגנבסר מסרב להנחות את הערב  (ל”ת)

  דודי

 16. עדיף שנשכח אותו ואת השתתפותו בגירוש והחילול לה' האיום ונורא  (ל”ת)


 17. החרדים אוהבים שמשקרים אותם  

  יהודי

 18. מתי מתחילה הבנייה?  

  לקוח מאוכזב

;