1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

קטטה אלימה בין חסידים לבחורי ישיבה

הבוקר הגיעו אנשי חסידות טשרנוביל, מלווים בפועלים, להרוס את מבנה ישיבת היכל אליעזר - לאחר שגלש לשטח ההקצאה אותו קיבלו מעיריית אלעד, והיכו את ראש הישיבה הרב ברוידא שנזקק לטיפול רפואי
איציק מןא' סיון תשע"ז 26/05/2017 10:50

_imagebank_orig_orig_C38DAD47064E496F8ACBE443D576665F.jpg היכל בית המדרש ההרוס הבוקרסוער באלעד - עימות חריף שכלל אלימות התפתח הבוקר (שישי) בין ישיבה של חסידות טשרנוביל לבין ישיבת היכל אליעזר בראשות הרב מרדכי ברוידא, הממוקמות בסמוך אחד ליד השני ברחוב הלל בעיר.הסיפור החל כאשר חסידות טשרנוביל קיבלה הקצאה מעיריית אלעד להרחיב את גבולות הישיבה, אלא שבימים האחרונים התברר לאנשי ישיבת טשרנוביל כי החלק האחורי של ישיבת היכל אליעזר מתיישב על חלק מהשטח ההקצאה שלהם.

הבוקר זה הגיע לשיא - כאשר אנשי חסידות טשרנוביל הגיעו לישיבה של הרב ברוידא כשהם מלווים בפועלים, והחלו בהריסת חלק ממבנה הישיבה, שלטענתם יושב על שטחי ההקצאה של טשרנוביל. לבסוף, לאחר שעה של קטטה אלימה בין שני הצדדים, הגיעה המשטרה למקום והפרידה בין הניצים. עבודות ההריסה הופסקו נכון לרגע זה.

גורמים בישיבת 'היכל אליעזר' אומרים ל'בחדרי חרדים' כי "חסידות טשרנוביל החריבו לנו את בית המדרש שכלל לא קשור להקצאה שלהם. הם התנהגו בשתלטנות ברברית, ותקפו באלימות קשה חלק מבחורי הישיבה ואת ראש הישיבה הרב ברוידא שנזקקו לטיפול רפואי. לאחר שתקפו הם זרקו ספרי קודש על הרצפה, תוך בזיון קדושת בית המדרש".

לדבריהם, "הרחבנו שבעה מטרים בלבד על חשבון ההקצאה של טשרנוביל בגלל טעות של מודד. אנחנו כבר מספר ימים במשא ומתן בכדי לתקן את אשר נעשה, אך עדיין לא הגענו להבנות. בטשרנוביל בחרו באלימות במקום להגיע להבנות בהסכמת הצדדים".

בחסידות טשרנוביל טוענים בתגובה ל'בחדרי חרדים' כי "חלק מישיבת היכל אליעזר יושב על שטח שהוקצה לנו על ידי העירייה. בימים האחרונים ביקשנו מהנהלת הישיבה מספר פעמים בצורה יפה ומכובדת לפנות את השטח ששייך לנו, אך אלו לא נענו לבקשתנו. מי שנוהג שלא כהוגן זה הם ולא אנחנו - שמשתלטים על שטח שלא שלהם כלל".

בטשרנוביל מוסיפים עוד ואומרים כי - "הישיבה היא ישיבה לנושרים שאין מקומם בעירנו; הישיבה יושבת על שטח פלוש ואין לה חלק ונחלה במקום לא על פי דין תורה וכל שכן לא חוקי; (הרב) ברוידא כבר מעל שנה מפריע עם טענות שונות למוסדות טשרנוביל לבנות במקום את הישיבה, נסיונות של עשרות מתווכים לא הועילו כלום. סך הכל הוא היה צריך לפנות קטן שבו יש חדר שינה ומשרד קטן; לא היה הרמת ידיים בכלל. האמבולנס הוזמן כשעה ורבע אחרי האירוע בשביל שיהיה תמונות; המבנה שנהרס זה חדר שינה ומשרד ראש הישיבה ולא חלילה בית כנסת. הבית כנסת חטף זעזוע קל והתקרה ניזוקה מעט, כמה שקלים לאיש מקצוע וזה מסודר".

צפו בהרס ובאלימות:הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פששש... "בני ישיבה" עם גופיות לתפארה...  

  בני ברקי

  • מה אתה ילד קטן? זה היה בשש בבוקר (ל”ת)


 2. אבל אשמים אנחנו  

  א

 3. טעות של מודד חחחחח ולחשוב שהם אמונים על חינוך יהדות מוסריות השקפה וכו'  (ל”ת)

  חרדי עצוב

 4. ישיבות  


 5. איך זה נקרא עולם הישיבות ? אלימות....  (ל”ת)


  • הם מתאמנים לקראת גיוסם,  

   פרענק פרנקל

 6. תתבישו לכם ישיבה לנושרים אין מקומה בעירנו אז איפה בתל אביב? בדיזנגוף? טיפשים.  (ל”ת)


 7. שוב מחללים שם שמים ברבים  (ל”ת)


 8. נבילות שכמותם, הנושרים של החרדים למי שייכים ?  

  אריק

  • דווקא זה לנושרים ספרדים, לא חסידים. 

   נא לא לקשקש מעצבים

 9. למה אני מאמין לטשנורביל?  (ל”ת)


 10. בתי הדין כבר לא שווים?  (ל”ת)


 11. בחורי ישיבות. חילול השם. מה שווה התורה?  

  נתנאל

 12. בחורי ישיבות. חילול השם. מה שווה התורה?  

  נתנאל

 13. מזעזע  (ל”ת)


 14. וכבר ידוע הכלל הקובע  

  חד גדיא

 15. כל הישיבה של הרב ברוידה היא ללא אישור  

  חיים

 16. לקט פנינים  

  נשור

 17. אמתי לכם כל אחד סיקריק בדברים שנוגעים לו  

  ישראל

 18. טשרנוביל גמטריא נושרים בדיוק -  (ל”ת)

  ישראל

  • עם הכולל (ל”ת)

   שריר

 19. רק אם אין יראת השם במקום הזה והרגוני  

  גפנר

 20. ואני לא מבין  


 21. גונבים שטח, מציקים לשני, ולקינוח מזמינים אמבולנס  

  קודם משתלטים ואח''כ משקרים

;