1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

"עצרת הגיוס" בארה"ב: מאמצים לגבש קהלים נוספים

לאחר שנדחתה העצרת בארה"ב כנגד "גזירת הגיוס" שהייתה אמורה להתקיים ביום ראשון הקרוב, בשל קושי בגיוס קהלים נוספים לכנס, סגרו המארגנים על מקום חדש לקיום הכנס באיצטדיון סמוך לשכונת ויליאמסבורג מעוזו של האדמו"ר מהרי"י מסאטמר
צבי סלעא' סיון תשע"ז 26/05/2017 15:44

ככ אצטדיון בארקליס ליד ויליאמסבורגלאחר שנדחתה העצרת בארה"ב כנגד הגיוס שהייתה אמורה להתקיים ביום ראשון הקרוב, סגרו המארגנים על מקום חדש לקיומה - באיצטדיון סמוך לשכונת ויליאמסבורג בברוקלין.

כפי שדווח לראשונה השבוע ב'בחדרי חרדים', העצרת נדחתה מזמן לזמן בעקבות הקושי של המארגנים לגייס קהלים נוספים. אמש (חמישי) סגרו העסקנים עם הנהלת אצטדיון בארקליס ליד ויליאמסבורג המכיל 18 אלף מקומות ישיבה.

לעת עתה, האדמו"ר מהר"א מסאטמר לא הבטיח את השתתפותו והוא מבקש לשמוע מראש את מסרי העצרת לפני שיעשה זאת. בתחילה אמור היה הכנס להתקיים במקום אחר, אולם לאחר שהבינו המארגנים כי המשתתפים יהיו בעיקר מקרב קהילת סאטמר בראשות האדמו"ר מהרי"י, הועתק הכנס לאולם הצמוד לויליאמסבורג, מעוזה של קהילת המהרי"י מסאטמר.

העצרת המאורגנת על ידי התאחדות הרבנים בארה"ב, המנוהלת ע"י חסידות סאטמר נקבעה לאור קריאת בית הדין של העדה החרדית בירושלים שביקשו מהרבנים "לצאת ברעש גדול לזעוק את זעקת העריקים, נוכח המשך המעצרים של אלו שאינם מתייצבים בלשכת הגיו"ס.

עסקנים הקשורים לארגון העצרת אומרים ל'בחדרי חרדים' כי כפי המסתמן אחד מגדולי התורה בארץ יגיע להשתתף בעצרת אך שום דבר עדיין לא סגור.בתוך כך, עדות מעניינת מעוררת עניין רב בימים אלו בחסידות סאטמר בעניין שאלת ההתייצבות בלשכת הגיוס. בספר 'מנחת שי' שיצא לאור ע"י הרה"ג ר' שלמה יודא הירש דיין בקהילת מהרז"ל בירושלים ומו"ץ של העדה החרדית, הוא מספר על ביקורו הראשון בניו יורק בצל מורו ורבו האדמו"ר בעל הדברי יואל מסאטמר זצ"ל.

הרב הירש מספר שנכנס עם קוויטל לאדמו"ר וסיפר לו שקיבל אישור לצאת לכמה שבועות לחו"ל ודן עמו על שאלת ההתייצבות ועל ההתנהלות מול הצבא. "הוא שאל אותי אם בכוונתי לחזור, עניתי לו שכן", הוא מספר "האדמו"ר זצ"ל השיב לי בלשון קדשו "מען דארף נישט טשעפענען מיט זיי", כלומר לא להתגרות איתם ולחזור ולא להישאר בחו"ל יותר ממה שהתירו, והוסיף "אם ראית רשע שהשע משחקת לו אל תתגרה בו".

יצויין כי האדמו"ר מהר"א מסאטמר טען לכל אורך הדרך כי זו הייתה שיטת דודו הדברי יואל זצ"ל ואף מחה נגד אלו שאינם מתייצבים. המהר"א מסאטמר תקף בשפה קשה את עמדת 'הפלג הירושלמי' שלא להתייצב ולצאת בשל כך להפגנות, אחיו המהרי"י מסאטמר בנאומו לפני כשבועיים אמר, שאי אפשר לקרוא בשלב זה לכל בחורי הישיבות שלא להתייצב בלשכות גיוס, ודבר זה מיועד ליחידים 'מוסרי נפש' כהגדרתו.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חז"ל דורשים בבראשית רבה: עולה ל-ה' ולא ל-ה' עולה  

  שורש הטעות בהשקפה

 2. מאמצים לגבש שיצטרפו לומר אף שאני בא"י ואין שום ערך וחשיבות יותר מארץ אחרת נמרוד ונשתולל בחוק כדי לדרדר כל בני הישיבות  (ל”ת)

  לכו עופו לאיראן

 3. משחרב ביהמ"ק נתנה נבואה לשוטים  

  שוטה

 4. מ ז ל ט ו ב  (ל”ת)


 5. כינוס רשעים  

  יעקב כהן

 6. האמת על הענויים וקישויים על אלו שכן מתייצבים.  


  • תלמד עברית חתיכת מפגר ,  (ל”ת)

   חיים

 7. מוסרי נפשם....  

  רפאל

 8. ההפך הוא הנכון עקב לחץ של הציבור הליטאי שגם רוצים לבוא מחפשים מקום יותר גדול  (ל”ת)

  לוי יצחק

 9. למה אתם כל כך רדודים, כנסו!!  


  • טיפשון , תסביר לציבור מה ההבדל בין החוק האחרון לחוק טל! 

   נח

 10. מכה קשה לפלג ולנטורי חרתא  (ל”ת)

  אבי

;