1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

זעזוע מחילול הישיבה באלעד; מאמצים לקיום עצרת מחאה

זעזוע בעולם התורה על ביזוי הקודש בהחרבת בית המדרש בישיבה באלעד. ראש הישיבה כעת בדרכו לבית הגר"ח קנייבסקי בכדי להתייעץ עמו כיצד למחות על החילול החמור • מאמצים לקיים באלעד עצרת מחאה בהשתתפות המשגיח רבי דן סגל
איציק מןא' סיון תשע"ז 26/05/2017 13:12

_imagebank_orig_orig_661965B553824EA08ABC24B9179F3FFC.jpgזעזוע בעולם התורה והיכלי הישיבות על ביזוי הקודש בהחרבת בית המדרש בישיבת היכל אליעזר באלעד בראשות הרב מרדכי ברוידא תוך חילול ארון הקודש - ע"י אנשי חסידות טשערנוביל בעיר. ראש הישיבה הרב ברוידא כעת בדרכו לבית הגר"ח קנייבסקי בכדי להתייעץ עמו כיצד למחות על ביזוי הקודש. בנוסף נעשים מאמצים לקיים באלעד עצרת מחאה בהשתתפות המשגיח הגאון הצדיק רבי דן סגל, רבו של הרב ברוידא.

בשעות האחרונות סבבו רמקולים בעיר אלעד והכריזו במחאה על ביזוי הקודש. כזכור, הבוקר דווח ב'בחדרי חרדים' כי ראש הישיבה הרב ברוידא אף הוכה במהלך הקטטה האלימה ונזקק לטיפול רפואי.


צפו בתיעוד חילול בית המדרשכזכור, כפי שדווח הבוקר ב'בחדרי חרדים', עימות חריף שכלל אלימות התפתח הבוקר (שישי) בעיר אלעד בין ישיבה של חסידות טשרנוביל לבין ישיבת היכל אליעזר בראשות הרב מרדכי ברוידא, הממוקמות זו לצד זו ברחוב הלל בעיר.

הסיפור החל כאשר חסידות טשרנוביל קיבלה הקצאה מעיריית אלעד להרחיב את גבולות הישיבה, אלא שבימים האחרונים התברר לאנשי ישיבת טשרנוביל כי החלק האחורי של ישיבת היכל אליעזר מתיישב על חלק מהשטח ההקצאה שלהם.

הבוקר זה הגיע לשיא - כאשר אנשי חסידות טשרנוביל הגיעו לישיבה של הרב ברוידא כשהם מלווים בפועלים, והחלו בהריסת חלק ממבנה הישיבה, שלטענתם יושב על שטחי ההקצאה של טשרנוביל. לבסוף, לאחר שעה של קטטה אלימה בין שני הצדדים, הגיעה המשטרה למקום והפרידה בין הניצים. עבודות ההריסה הופסקו נכון לרגע זה.

גורמים בישיבת 'היכל אליעזר' אומרים ל'בחדרי חרדים' כי "חסידות טשרנוביל החריבו לנו את בית המדרש שכלל לא קשור להקצאה שלהם. הם התנהגו בשתלטנות ברברית, ותקפו באלימות קשה חלק מבחורי הישיבה ואת ראש הישיבה הרב ברוידא שנזקקו לטיפול רפואי. לאחר שתקפו הם זרקו ספרי קודש על הרצפה, תוך בזיון קדושת בית המדרש".

לדבריהם, "הרחבנו שבעה מטרים בלבד על חשבון ההקצאה של טשרנוביל בגלל טעות של מודד. אנחנו כבר מספר ימים במשא ומתן בכדי לתקן את אשר נעשה, אך עדיין לא הגענו להבנות. בטשרנוביל בחרו באלימות במקום להגיע להבנות בהסכמת הצדדים".

בחסידות טשרנוביל טוענים בתגובה ל'בחדרי חרדים' כי "חלק מישיבת היכל אליעזר יושב על שטח שהוקצה לנו על ידי העירייה. בימים האחרונים ביקשנו מהנהלת הישיבה מספר פעמים בצורה יפה ומכובדת לפנות את השטח ששייך לנו, אך אלו לא נענו לבקשתנו. מי שנוהג שלא כהוגן זה הם ולא אנחנו - שמשתלטים על שטח שלא שלהם כלל".

בטשרנוביל מוסיפים עוד ואומרים כי - "הישיבה היא ישיבה לנושרים שאין מקומם בעירנו; הישיבה יושבת על שטח פלוש ואין לה חלק ונחלה במקום לא על פי דין תורה וכל שכן לא חוקי; (הרב) ברוידא כבר מעל שנה מפריע עם טענות שונות למוסדות טשרנוביל לבנות במקום את הישיבה, נסיונות של עשרות מתווכים לא הועילו כלום. סך הכל הוא היה צריך לפנות קטן שבו יש חדר שינה ומשרד קטן; לא היה הרמת ידיים בכלל. האמבולנס הוזמן כשעה ורבע אחרי האירוע בשביל שיהיה תמונות; המבנה שנהרס זה חדר שינה ומשרד ראש הישיבה ולא חלילה בית כנסת. הבית כנסת חטף זעזוע קל והתקרה ניזוקה מעט, כמה שקלים לאיש מקצוע וזה מסודר".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בהנחה שהמבצעים הם יהודים.אזי אוי לתורה שאלו לומדיה  

  מאיר

  • חרדיות. הישרים בורחים. כידוע. (ל”ת)


 2. איזה חילול ה ' גמור. דרך ארץ קדמה לתורה . לא משנה מי צודק אין הצדקה לאלימות . מספיק עם ההתנהגות הנלוזה  (ל”ת)


 3. לא חלמתי שאסון טשארנביל יגיע גם אלינו  

  אביגדור וילנאי

 4. לא משנה מי צודק-מעשה כזה מתועב יכול להעשות רק על ידי גויים  (ל”ת)

  יש גבול

 5. שמישהו יכנס לאדמור מטשענוביל ויראה לו את האנטישמיות וחסידיו ביצעו  (ל”ת)


 6. גינוי בכל תוקף  


 7. נורא ואיום  (ל”ת)

  אריה

 8. בהיימס!! !!!! אסון טשרנוביל.....  (ל”ת)

  סורוצקין

 9. ירחם ה' - בושה וחרפה  (ל”ת)


 10. מזעזע, אוי לאותה בושה אוי לאותה כלימה!  (ל”ת)

  מזועזע

 11. בהמות !!! שמישהו ישרוף להם את הישיבה ונראה מה הם אומרים חסידים שוטים  (ל”ת)

  נחמן

 12. ככה זה  

  שמואל מאלעד

 13. לא כל מי שמתבכיין צודק  

  משה

 14. נושרים אין מקומם בעירנו???  (ל”ת)

  מישהו יכול להסביר את המשפט הזה??

 15. רעש וצלצולים  


 16. אהבת חינם  

  מאמא רחל

 17. כמי שאני זוכר סוג האנשים האלו עשה בעבר עצרת זעקה גם כשפגעו במכונית של הר' שך אז וודאי כאן שנשברה חתיכת גבס וכו''  (ל”ת)

  היסטוריון

 18. בושה וחרפה שכך מתנהגים לבת מדרש  (ל”ת)

  יענקל

 19. אני דווקא מזועזע מהאנרכיה הממסדית של הציבור החרדי, לא מכמה צעירים שמנסים להרוס מבנה שהוקם בעושק  (ל”ת)

  חרדי עצוב

 20. אירופה תרצ״ ח  


 21. ישיבה לנושרים עם כל כך הרבה ספרים ??????????  (ל”ת)


 22. גם אם סידרו את התמונה שיראה פוגרום והוזיזו קצת גבס והערימו ערימות זה לא כמה שקלים של נזק זה פוגרום..  

  יעקב

 23. אם בארזים ....  


 24. שרוטים קטן עליהם. איכס  (ל”ת)

  מה זה

 25. תביעה ישר.  

  פושעים

 26. כשאני רואה את הבחורים עם הגופיות וכו' אני מאמין לטשערנוביל!  (ל”ת)


 27. תגידו בחדרי, נפלתם על הראש  

  משלמים לכם או שאתם באמת מטומטמים

;