1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

גפני חושף ל'בחדרי': זו הדרך היחידה למנוע פירוק ממשלה בגלל השבת

פער גדול, בין עמדת ציבור שומרי התורה והמצוות – כפי שאנו ב'בחדרי חרדים' מקבלים מהשטח – לבין עמדת הנציגים החרדים • בעמדה העיקשת והדרישה לחקיקת חוק השבת רטרואקטיבית, עומד ח"כ גפני לבדו – וגם הוא מוכן להמתין עם זה – חשיפת 'בחדרי' שתפתיע גם את שופטי בג"צ
יעקב גרודקה, ג' סיון תשע"ז 28/05/2017 14:05

צילום: הדס פרוש, יעקב כהן, סבי ברנס - פלאש 90. צילום: הדס פרוש, יעקב כהן, סבי ברנס - פלאש 90. עיבוד: מורן כהןסערת המרכולים וחשיפת "בחדרי חרדים": קבלו את המצב הבא - חוק השבת לא יחוקק והממשלה לא תיפול - למרות הודעת הנציגות החרדית ובראשה יו"ר וועדת הכספים, שהוביל את מהלך ההתעקשות על 'חוק השבת' ואף ציין כי מדובר בהוראת הגראי"ל שטיינמן להתעקש על חקיקת חוק שיחול גם על תל אביב. הופתעתם? קבלו את הסיטואציה היחידה בה זה אפשרי.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מבהיר בשיחה עם "בחדרי חרדים" כי במידה ובג"ץ יקיים דיון נוסף בנושא פתיחת המרכולים בת"א בשבת, ולא ימהר להחליט שוב בנושא, הרי שהמפלגות החרדיות לא יקדמו את חוק השבת הדורש העברת סמכויות חוק העזר העירוני, רטרואקטיבית, לידיו של השר אריה דרעי.

בשיחה עם "בחדרי חרדים" מתייחס גפני להצעת החוק עוקפת בג"ץ שיזם ושנחשפה ב"בחדרי חרדים", לדבריו, "נעביר אותה - בעזרת ה'", לדבריו, "אלא אם כן – בג"ץ ישאיר את המצב כפי שהוא".
גפני מסביר את דבריו: "אם בדיון הנוסף שיתקיים – בג"ץ לא יפסוק כפי שהוא פסק בפסיקה הראשונה, נניח ובג"צ יגרור את זה שנתיים נוספות – אז לא אקדם את הצעת החוק שלי, אבל אם בג"ץ ייתן החלטה - נקדם מיד את ההצעה".

כזכור, דבריו של גפני מגיעים לאחר שחברי הכנסת של 'דגל התורה' נפגשו ודנו בנושא עם ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שהורה להם שלא לוותר על השבת בת"א, ולהתעקש לקדם את הצעת החוק של גפני, למרות התנגדותם של חברים בקואליציה, כדוגמת השרים אביגדור ליברמן ומשה כחלון.

כאמור, מדבריו של גפני ל"בחדרי חרדים", עולה כי הכדור הלוהט נמצא כעת בידיהם של שופטי בג"ץ – ואם בדיון הנוסף שיתקיים הם ימהרו לקבוע קביעה זהה לקביעתם הראשונה ויתירו סופית את פתיחת המרכולים בשבת - הרי שהמפלגות החרדיות ילכו עד הסוף עד כדי משבר קואליציוני העשוי להביא להפלת הממשלה, או לחילופי גברי בין שורותיה.

מלבד פרשת המרכולים העומדת בראש סדר היום של המפלגות החרדיות, צפויים ראשי המפלגות החרדיות להיפגש ביום חמישי השבוע עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולדון עמו בדרישתם לביטול ההכרה ברפורמים החבויה במתווה הכותל ובמקום זאת, קידום חוק הכותל.

נתניהו נמצא במלכוד, בין הפטיש לסדן. מצד אחד – דרישת החרדים ברורה: לבטל את החלק במתווה ולא להעניק לרפורמים הכרה רשמית אחיזה בכותל המערבי, מצד שני – החיבור של נתניהו לרפורמים והלחץ המאסיבי שמופעל עליו – עשוי להשפיע על דעותיו ולסבך את הפרשה.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שנתניהו ימנה את צחי הנגבי בתור ראש הממשלה ויפרוש מהחיים הפוליטים  (ל”ת)

  הכי פשוט

  • גפני נואם לפני הגריל ומדבר משו (ל”ת)


 2. התנהגותם של ח"כ החרדים מזכיר לי שבעבר העתירה לביטול הבטחת הכנסה לאברכים  

  דזווה

 3. בפרט כאשר ישנם בתי דין חרדים של ליטאים שמתירים איסורי ממונות שעלולים  

  משהוא לא מסתדר מבחינת חוק השבת הנוכחי

 4. נפטר את גפני כמו את לוברט ואלנתן  

  השרים

 5. ימתינו ? כבר חיללו שבת במירון לעיני כל ישראל....  (ל”ת)


 6. מירון-ביזיון.  (ל”ת)


 7. שגדולי ישראל יחליפו את גפני במשהוא אחר  (ל”ת)

  יש עוד דרך

 8. חק השבת כי הקב"ה ציווה לעולמים ,האזינו גדולים כקטנים המשך גרירת רגליים וחילולי שבת גוברים ברחובות הערים יביאו לשינויים דרסטיים בהתנהלותכם ואורחות  (ל”ת)


 9. השינויים יביאו לזעזועים בכל קנה מידה , ירתיח סיר הבשר ויעלה בלהבות האש, טובות הנאה והקצאות ישללו. את ה' יתברך תאהבו ותעבדו ללא תנאים ובצע כסף ,ליצמן ד  (ל”ת)


 10. ישים עליכם רודן שימרר את חייכם, תזעקו זעקות שבר ואין עונה ואין מושיע. שבת עלבונה תתבע  (ל”ת)


 11. חק השבת אינו מדיר שינה מגדולי תורה וחילולי שבת גואים בארץ הקודש לא מרגשים שרים כופרים ורשעים כי ישים אימה פחד וחלחלה בלב פוחזים  (ל”ת)


 12. איומי סרק של אקדוחן ללא אקדח  (ל”ת)

  סרק

 13. והי׳ אם תשמע!  


 14. כל אקדח ממאימים בו הרפורמים על מאן דהו ואין משנה  

  בן נעים זמירות ישראל.

 15. איך גפני עוד מעז להוציא את האף החוצה  (ל”ת)


;