1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כך תכננו לפוצץ את עמדת המשטרה בארמון הנציב

ילקוט ובתוכו לא פחות מתשעה בקבוקי תבערה ומרכיבים להכנתם, נתפס בידם של שני נערים בני 17 בארמון הנציב
אלי שלזינגרה' סיון תשע"ז 30/05/2017 10:48
תגיות:

_imagebank_orig_orig_E463FCE419DE4BABB1290A446F3ECC6B.jpg צילום: דוברות המשטרה.ילקוט ובתוכו לא פחות מתשעה בקבוקי תבערה ומרכיבים להכנתם, נתפס בידם של שני נערים בני 17 שככל הנראה ניסו להטמינו בציר הסמוך לעמדת המשטרה, המוצבת במרפסת רחוב מאיר נקר, מול ג'בל מוכבר במזרח ירושלים.

מעצרם בוצע לאחר שנצפו על ידי כוח משטרה ומג"ב שפעל בג'בל מוכבר בתחילת שבוע שעבר, כשהם אוחזים בילקוט בידם שנראה כי הוא מלא וכבד. הנערים הלכו לכיוון ציר בתי הספר בכפר ג'בל מוכבר, הסמוך לעמדת המשטרה המוצבת על מרפסת רחוב מאיר נקר מול הכפר.

הכוח צמצם טווח והתקרב לנערים מהם נדף ריח של דלק. בבדיקת הילקוט אותרו ונתפסו 9 בקבוקי זכוכית, שניים מהם מוכנים להשלכה כבקבוקי תבערה, בקבוק פלסטיק 2 ליטר ובתוכו דלק, חולצת בד, סרט דביק וסכין. על התיק הופיע כיתוב בערבית עם שמו של המחבל בהא עליאן, אחד משני המחבלים שביצעו את הפיגוע באוטובוס בארמון הנציב בו נרצחו ורצחו את אלון גובברג, ריצ'רד לייקין וחיים חביב הי"ד באמצעות ירי וגרזן.

השניים נעצרו והובאו לחקירה בתחנת עוז והממצאים הועברו לבדיקת המעבדה לזיהוי פלילי.
בחקירתם קשרו עצמם למיוחס להם. עוד עלה בחקירה כי בקבוקי התבערה יועדו ככל הנראה להשלכה לעבר הכוח המוצב במקום.

מעצרם הוארך על ידי בית המשפט, ואתמול הוגשה נגדם הצהרת תובע ומעצרם הוארך פעם נוספת עד ליום חמישי, עת יוגש כנגדם כתב אישום.

במשטרה הדגישו כי מזה תקופה ארוכה מוצב כוח משטרה במרפסת הרחוב מאיר נקר שהוביל למניעה וירידה משמעותית באירועי ידויי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר הציר של השכונה הגובל עם הכפר ג'בל מוכבר. ערנות ומקצועיות השוטרים ולוחמי מג"ב הפרוסים לאורך הציר מנעה נסיון מצד נערים לפגוע בכוחות המשטרה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הקב"ה  

    יהודי

  2. שום דבר לא יעזור לציונים הארורים סופם קרב, משיח יגיע והערבים והציונים יפגשו באוגאנדא  (ל”ת)


;