1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

בנט ממשיך לגונן על החרדים: "זה קריטי לעתידנו"

לאחר שהישיגי החרדים במל"ג נחשפו ב"בחדרי חרדים" - פרצה סערה פוליטית נגד הלימודים בהפרדה • מי שהשיב אש למוחים הוא דווקא שר החינוך חובש הכיפה הסרוגה
יעקב גרודקה, ה' סיון תשע"ז 30/05/2017 16:30

חרדים מחשב לימודים אקדמאי אוניברסיטה צילום אילוסטרציה: רויטרס צילום: רויטרססערה בעקבות החלטת המל"ג לאפשר הקמת מסגרות לימוד אקדמאיות נפרדות לחרדים באוניברסיטאות, וכפי שנחשף ב"בחדרי חרדים" ולאחר שח"כ מרב מיכאלי מ'המחנה הציוני' פרסמה פוסט זועם בנושא, גם ח"כ ענת ברקו יצאה נגד ההישג החרדי.

"הפרדה מגדרית באקדמיה - נוגד כל חשיבה נאורה", צייצה ברקו, לדבריה, "עוד מעט במכולת ובבנק, אולי גם בכנסת תהיה עזרת נשים? אסור להסכים לזה".

מי שהחליט להשיב לה אש הוא שר החינוך נפתלי בנט, שכפי שנחשף ב"בחדרי חרדים" - עמד מאחורי ההישג החרדי לאחר שהפעיל את כל כובד משקלו בסוגייה.

"‏צריך להחליט", השיב בנט לברקו, "רוצים חרדים בהשכלה ותעסוקה או לא", לדבריו, "אם כן, אז צריך לייצר להם מסלולים מיוחדים. אנחנו לא בעולם תאורטי. זה קריטי לעתידנו".

כזכור, מיכאלי כתבה כי "ההפרדה הזאת היא עוד צעד של ממשלת בנט- נתניהו להשתלטות דתית על המרחב הציבורי. בקווי המהדרין - שלמרות פסיקת בג״ץ עדיין עובדים כסדרם, בשירת נשים, בזכותן להשתתף בטקסי הלוויה, לשבת עם המשפחה באירועים ציבוריים או לעודד עם בן הזוג את הבת במופע הסיום של החוג לריקוד".

לדבריה, "השקר הגדול של ההפרדה באקדמיה הוא שזה זמני. המציאות היא שאחריה הם דורשים שבמקום העבודה הנשים החרדיות ישבו בחדר נפרד, יאכלו בחדר אוכל נפרד ויוסעו ביחד חזרה בנפרד, ואחר כך גם ילכו לקופת חולים ולביטוח לאומי ביום נפרד".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בנט-לא תומך בחרדים  

  אני לא ציוני

 2. אני מעריץ את אותם חרדים שבוחרים בעבודה של פעם כגון בתיםמכר, או טבח וכיו"ב לא את אלו "המתקדמים"  (ל”ת)

  מנהל

 3. ומה אם אותו חרדי רוצה להתפרנס  (ל”ת)

  ומה אם

 4. סתירה מיניה וביה  

  סתירה מיניה וביה

 5. בנט, תמשיך להילחם עלינו. הכנס לימודי תואר לסמינרים ותפתח לנו את העיניים!  (ל”ת)

  סמנריסטית

;