1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

החרדים לנתניהו: דורשים את ביטול מתווה הכותל

בפגישה שהתקיימה היום בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, השתתפו ראשי המפלגות החרדיות, השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן וח"כ משה גפני, והציגו לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את עמדתם הנחרצת לביטול מתווה הכותל, וזאת על רקע העתירות בנושא שנדונות בבג"ץ
יעקב גרודקהז' סיון תשע"ז 01/06/2017 18:52

בחדרי בחדריבפגישה שהתקיימה היום בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, השתתפו ראשי המפלגות החרדיות, השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן וח"כ משה גפני, והציגו לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את עמדתם הנחרצת לביטול מתווה הכותל, וזאת על רקע העתירות בנושא שנדונות בבג"ץ.

כזכור, עמדתם של ראשי המפלגות החרדיות לביטול המתווה שאושר בעבר על ידי הממשלה, הגיעה לאחר לחץ מאסיבי של גורמים שונים, ביניהם הרב הראשי הגר"ד לאו, שטענו כי המתווה מעניק לרפורמים אחיזה במקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

ברקע, הצעת חוק הכותל של ש"ס שבאה לעשות סדר בהגדרת הכותל המערבי ולהרחיק מהמקום את הרפורמים ואת נשות הכותל שדורשים לשנות ממנהג המקום – לא מקודמת, ומי שדווקא הרים את הנושא הוא יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם שהגיש אף הוא הצעת חוק דומה.

בנוסף השבוע הוגשה עתירה נוספת לבג"ץ, בשם רבנים מהרובע היהודי ועמותת 'בצדק', שבה טוענים העותרים כי ההחלטה לאפשר תפילות רפורמיות בכותל מהווה החלטה לחילול מקום קדוש ומשום כך היא איננה חוקית ואיננה חוקתית.

ראש הממשלה תלוי ועומד בין הלחץ החרדי, לבין הלחץ הרפורמי. האם הוא יאמץ את עמדת המפלגות החרדיות נגד ידידיו הרפורמים? ימים יגידו.
 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מאות יהודים זכו ועלו לרגל בחג השבועות להר הבית  (ל”ת)

  אשריכם ישראל

 2. שנתניהו יאמץ את הגישה של טראמפ  

  הבית הלבן

 3. לחתום על וויתור על הסודיות הרפואית שלו בכדי שחברות הביטוח יוכלו  

  צריך היה לחוקק חוק המחייב את כל מי שעולה על הר הבי

  • רשע מה הוא אומר, מה העבודה הזאת לכם, הקהה את שינו עם... (ל”ת)

   הגדה של פסח

 4. רבים משלומי אמני ישראל, יעדיפו כתל אנושי, עם בין אדם לחבירו תקין. מכתל חרדי עם...........  (ל”ת)


 5. הפתרון שהציע ביבי.  

  שריר

 6. דורשים??? השאלה האם גם במחיר פירוק הממשלה או שהכסף העיקר???  (ל”ת)

  רועי

;