ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024

צפו: הסרטונים הברוטליים שהסעירו את הרשת

שני סרטונים המתעדים אלימות משטרתית הביאו לתגובות חריפות: באחד נראה ילד מוכה ומדמם. בשני תועד צלם הנעצר ללא סיבה נראית לעין. צפו

צפו: הסרטונים הברוטליים שהסעירו את הרשתשני סרטונים שצולמו היום (שישי) במהלך המהומות במאה שערים עוררו סערה רבתי, בשל האלימות המשטרתית הברוטלית שמתועדת בהם.

בסרטון אחד נראה בלש משטרתי מכה ילד חרדי בחוזקה פוצע אותו בראשו וגם לאחר בראשו של הילד שתת דם - הבלש המשטרתי המשיך להכות אותו ולחנוק את צווארו.

לאחר מכן הוא מופל ארצה ומורם ממנו כשהוא מדמם בשפתותיו.

בסרטון השני שצולם ברחוב שבטי ישראל ליד ניידת משטרה, נראה צלם חרדי המצלם מעצר של אחד הקיצונים, מאחוריו מגיח שוטר ועוצר אותו ללא סיבה נראית לעין.

מעצר ילד

הילד המדמם

ח"כ בצלאל סמוטריץ מהבית היהודי הגיב כי "‏האלימות המשטרתית היא בלתי מתקבלת על הדעת ולא משנה מול מי היא מופעלת! למה ילד צריך לדמם כך מאלימות שוטרים? משטרה אלימה היא משטרה חלשה".

סיעת בני תורה של 'הפלג הירושלמי' בעיריית ירושלים גינתה בחריפות את "האלימות הברוטאלית והברברית של משטרת ירושלים", כלשונה, סגן ראש העיר חיים אפשטיין קרא בדחיפות להעמיד לדין פלילי את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך "על פגיעה אנושה בחפים מפשע ובהתעללות בלתי נסבלת בעוללים ובישישים שלא חטאו ולא פשעו".

מעצר הצלם

הצלם החף מפשע

כפי שנודע ל'בחדרי חרדים', מח"ש בוחנת את הסרטונים, כדי לבחון אם השוטרים פעלו כחוק.

עודכן: מוצ"ש. 20:24

צילומים: מחאות החרדים הקיצונים

משטרה מאה שערים חייל חרדקים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 21 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד