1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

צלם העיתונות מספר: "ראו שאני מתעד את האלימות - והשכיבו אותי על הרצפה"

צלם העיתונות משה בלוי שתיעוד התקיפה האלימה שחווה פורסם ב'בחדרי חרדים' והסעיר את הרשת, מספר בראיון מיוחד את השתלשלות האירועים ביום שישי האחרון, בפרובוקציה שחוללה המשטרה ברחובות מאה שערים • "סבלתי כאבי תופת"
איציק מןי' סיון תשע"ז 04/06/2017 11:04

שוטרים מאה שערים (4) שוטר סמוי גורר ילד מדמם ברחובות מאה שערים. צילום: מחאת החרדים הקיצוניםאלימות המשטרה ביום שישי האחרון בשכונת מאה שערים בירושלים ממשיכה להסעיר את הרחוב החרדי, בדרישה לחדול ממבצע "חרדקים יזומים" ומהפעלת אלימות נגד ילדים ועיתונאים, ומציאת דרכים יעילות ולא אלימות לחסל את תופעת המחאה נגד החיילים החרדים.

באחד הסרטונים שעוררו תגובות נזעמות ברשת ופורסם ביום שישי ב'בחדרי חרדים', נראים שוטרים מתנפלים על צלם העיתונות משה בלוי, שתיעד את אלימות המשטרה ברחוב מאה שערים. מעדותו של הצלם ל'בחדרי חרדים' עולה כי השוטרים הבחינו שהוא צלם עיתונות ואף איפשרו לו לתעד את הפעילות, אך משהבחינו כי במצלמתו תיעוד לאלימות הקשה שהפעילו כלפי ילדים ועוברי אורח - התנפלו עליו, היכו אותו, אסקו והחרימו לו את ציוד הצילום. בהמשך, לאחר ששוחרר ממעצר, טענו במשטרה כי כרטיס הצילום אבד.

סרטון המעצר האלים של הצלם

משה בלוי מספר על מהלך העניינים בראיון ל'בחדרי חרדים': "הייתי בשכונת מאה שערים, וכששמעתי צעקות 'חרד"ק' התקרבתי למקום והתחלתי לצלם את הנעשה. כאשר החייל החל לזוז לכיוון כיכר השבת ממאפיית ברזיל ברחוב מאה שערים, החלו להגיע כוחות יס"מ ובילוש בכוחות גדולים, והחלו לבצע מעצרים ללא כל סיבה - לולי זה שאנשים דרשו מהם להסתלק".

לדבריו, "כשהשוטרים לקחו את שני העצורים הראשונים לנידת של היס"מ, צילמתי את הנעשה - כאשר אחד הבלשים מנסה להסתיר ממני את הכנסת העצורים לניידת - לפתע הגיע אדם בלבוש אזרחי עם חולצה אדומה, הפיל אותי לרצפה וחטף ממני את המצלמה, לאחר מכן השוטרים אזקו אותי, תוך כדי שהיד שלי מסובבת מאחורי הגב, דחפו אותי לתוך הניידת בעוד אני סובל מכאבי תופת".

בלוי ממשיך ומתאר - "לאחר נסיעה של חמש דקות בתוך הניידת הורידו אותי ועוד שבעה עצורים במשרדי הימ"ר בירושלים שליד בית המשפט השלום. בימ"ר אמרו לנו שכאן זה הבית שלנו, והשיבו אותנו על הרצפה עם אזיקון במשך שלוש וחצי שעות, לא נתנו לנו לשתות או ללכת לשירותים. לאחר מכן הורידו אותנו לבית המשפט בשעה 5:10 - אחרי שישבנו מ-13:00 במעצר - ללא יכולת לעשות כלום. בבית המשפט נזף השופט בביקורת על המשטרה, ושחרר אותנו עשר דקות לאחר כניסת השבת. הבוקר הגעתי לחקירה נוספת במשטרה".

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בתום החקירה הגישו לבלוי במשטרה מסמך המפרט את העבירות בהן הוא חשוד, בין השאר - תקיפת שוטר, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ובעלבת עובד ציבור. מתיעוד מעצרו הברוטלי של בלוי לא נראה כי הוא תקף שוטר או ניהל עם השוטרים שיג ושיח כלל בטרם נעצר באלימות על ידי המשטרה.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הצרות בגלל גזירת גיוס השמד  


 2. ב"ה. לא מניחים בעלי מחלוקעס' רשעות ושנאת ישראל, בשקט. טוב שהקב"ה נתן כח ושכל, למשטרת ישראל.  (ל”ת)


  • אל תדאג בקרוב בהתנחלויות ההזויות שלכם המשטרה יפוצצו גולגלות, ובבקשה אל תבכה אז 


 3. לא נורמלי  


 4. חייבים לחסל כת הרשע ופושע הסיקריקי תלמידי נאסרללה ימ"ש, הרודפים חיילים מקדשי ש"ש, ולבער טומאת הסיקריק בעשן הכבשן  (ל”ת)


 5. קלסיקה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו  (ל”ת)


  • קלאסיקה של משטרים רודניים הרועדים מצילום פעולותיהם האלימות המנוגדות לחוק. (ל”ת)

   רוסיה זה כאן

 6. אלשיך מפקשש פעם אחרי פעם  


 7. חייל חרדי=לראות ולקנאות.  (ל”ת)


  • חחחח... פרובוקטור המחופש לחייל חרדי במאה שערים-לראות ולצחוק. (ל”ת)

   מ

  • מה הקשר? 

   חן

 8. יוזמי הנאציזום הסיקריקי המבלים יומם בשממה ומטונפים בגופם ובנפשם ומבזים חיילים בביכ"נ מצוה לכלותם  (ל”ת)

  סיקריק=נאצי

 9. רשעים ארורים עוד יבוא יומכם!  

  עודד

 10. עציצי הכולל צריכים ללכת לצבא, שבאבניקים המבזבזים את זמנם  (ל”ת)

  צפצפ

 11. סיקריקים הם פגע רע של החברה החרדית  (ל”ת)

  צפצפ

 12. אז תעזרו ותקיאו מקרבכם את הקיצונים  (ל”ת)

  צפצפ

 13. משטרע נאצית בושה לישראל  

  אריק

 14. במצלמה שלך אינך יכול לצלם און ליין למחשב שלך או לענן שיישמר לך גם לאחר שגנבו לך את הכרטיס, ומה עם תמונות אחרות מאירועים אחרים שיש לך ואתה מפסיד בגלל ז  (ל”ת)

  משקיף אום,

 15. סתימת פיות ברורה במדינת ישראל ה'נאורה' (חרוז)  (ל”ת)


 16. עם הסרטון הזה אפשר לפטר את השוטרים שמעלו בתפקידם  

  לפעול במח"ש

 17. הציונים שוקלים לפוצץ פצצת אטום קטנה במאה שערים.  

  פי האתון

 18. בושה! זה משטרת ישראל?????  (ל”ת)

  מייק

 19. 4 שוטרים נפצעו קל ואושפזו. הצלם בחר לפרסם מה שנוח לו.  (ל”ת)

  ללא ספק

 20. אני לא מרחם עליו הוא ניסה להפריע לשוטרים  

  חיים

 21. זה עם הבגד הצהב צריך לטפל בא חזק  

  גואל נפש

 22. משטרה וחרדים.  

  אנאל

 23. בלי סתירה לפראות של הקריאות כלפי חיילים, ולאי מחאה של מימהמבוגרים שם - הרי שהשוטריפ שנהגו כך, פראים ואלימים וגם טפשים.  

  ד.

 24. לחסידי תו"א יש כבר את שמם ותמונותיהם  


 25. משטרת ישראל - מאפיה.  (ל”ת)

  מאפיונר

;