1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כתב אישום נגד משה אירום ומעצר עד תום ההליכים: "איומים וניסיון תקיפה"

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום לבית המשפט השלום בנצרת כתב אישום נגד משה אירום מירושלים בגין איומים וניסיון לתקיפת ראש אגף כח אדם בצה"ל האלוף מוטי אלמוז בחודש שעבר • אירום - שגדל במשפחה ליטאית והפך לחסיד קיצוני - הפך לדמות מוכרת בשכונת גאולה ומאה שערים והוא מקיים באזור פרובוקציות באופן תכוף
יוסף גליקי"ד סיון תשע"ז 08/06/2017 15:29

Basel Awidat/Flash90 צילום: Basel Awidat/Flash90פרקליטות מחוז צפון הגישה היום לבית המשפט השלום בנצרת כתב אישום נגד משה אברהם אירום, בן 40 מירושלים בגין איומים וניסיון לתקיפת ראש אגף כח אדם בצה"ל האלוף מוטי אלמוז בחודש שעבר.


אירום בפרובוקציה עם אדם במכנסי צבא שעבד במאה שערים

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד אלינה קאפמן עולה כי ביום 5/5/17 הגיע הנאשם ביחד עם אדם נוסף, לישוב בו מתגורר האלוף אלמוז, וזאת על רקע התנגדותו של הנאשם למדיניות הגיוס לצה"ל, והאידיאולוגיה שאימץ לפיה יש לפגוע ולהטריד את אלה העוסקים בגיוס לצבא. בערב שבת, לאחר שווידא הנאשם כי האלוף אלמוז נמצא בקרב המתפללים הגיע לבית הכנסת ועם סיום התפילה, ניגש הנאשם אל האלוף אלמוז ברחבת בית הכנסת, והחל להטיח בו האשמות בגין ביצוע מעצר צבאי של חיילות. הנאשם המשיך בצעקות, וקרא לעברו של האלוף: "יש דין ויש דיין" וכי מי שמענה אלמנה ויתום יש לו עונש חמור מאוד. לבסוף אף ירק הנאשם לעברו. גם במהלך שלושת הימים הבאים, ועד ליום 8.5.17, המשיך הנאשם לשהות עם האחר בקרבת בית הכנסת בישוב ובסמוך לביתו של האלוף אלמוז ואף הניף שלטים במקום.

הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.אירום - שגדל במשפחה ליטאית והפך לחסיד קיצוני - הפך לדמות מוכרת בשכונת גאולה ומאה שערים והוא מקיים באזור פרובוקציות באופן תכוף. כאן ב'בחדרי' פורסם תיעוד שלו כשהוא צורח על מוכרות בחנויות בגדים בשכונת גאולה שאינן צנועות דיין לטעמו, כן פורסם תיעוד נוסף שלו כשהוא מבזה אדם לבוש במכנסי צבא שעבד ברחוב בשכונה. הוא נוהג לעמוד ליד משרדי ועד הישיבות בירושלים כשהוא צועק ומגדף אנשים המגיעים למשרדי הועד. לאחרונה פורסם תיעוד בו נראה מזכיר הוועד מכה אותו ושופך עליו מים לאחר שנקעה נפשו מהתנהגותו.

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', לפני כשבועיים הגיע אירום וחבורת קיצוניים אל יד ביתו של אלמוז וקיימו שם הפגנה. בפשקווילים שפיזרו בסמוך לביתו נכתב "ה' ינקום נקמתם של בני ובנות ישראל שנשמותיהם נשרפו בצבא השמד על ידי סוחר הנשמות ראש אכ"א. ארץ אל תכסי דמם".

עוד נכתב "מוטי אלמוז ראש אכ"א, המוכר את נשמתו בעבור בצע כסף - עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות אושוויץ - צבא השמד. דע לך, כי אית דין ואית דיין".

את הפשקוויל חתמו הקיצוניים במילים קשות: "סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סוף סוף חוק המדינה יטהר את רחובות החרדים מהמטורפים , מוטב מאוחר מלעולם לא  (ל”ת)

  ב"ה

 2. אין התאמה בין הגרסאות של הכתבים אצלכם מדוע????  

  תיקון טעות

  • מה אתה מצפה מהפלג שלנו(הבני ברקי) (ל”ת)

   בניברקי

  • חחח רב צדיק משה אירום?! בנאדם מטריד!! 

   מימי

 3. איך? איך הגיע אלינו האלימות הזאת לתקוף בחור ברחוב בגלל סוג מכנסיים שלבש בתמימות  

  חנה רוסלנג חרדית רק 8 שנים

  • היזהרו מגחלתן 

   לאט לאט

 4. י"א שזה לכאורה מתוכנן ע"י הרשעים מוועד הישיבה  (ל”ת)


 5. ולמה לא מגישים כתב אישוום נגד התוקף הרשע החיייל  (ל”ת)

  מיכל

 6. רק במדינת סדום יכול להיות מצב כזה,  (ל”ת)


 7. "שופך עליו מים"????  

  מאיר

 8. מה הבעיה? מדינה דמוקרתית, מותר לו לומר מה שרוצה. הפעם ה"חרד"ק לא בסדר, מי נתן לו את הזכות להכות? החרד"ק (סליחה על הכינוי הלא יפה) לא הת  (ל”ת)

  חיפאית

 9. הוא נראה חולה נפש! לסגור אותו בבי"ח מתאים.  (ל”ת)

  נח

 10. מי שלא סגור על עצמו  


;