1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

"יגרום נזק": נשיא המועצת נגד עצרת הגיוס בארה"ב

חוצה חוגים: נשיא המועצת של ש"ס נדרש להשיב בסוגיית עצרת הגיוס בארה"ב • במכתב ששיגר הבוקר בידי בנו למועצת גדולי התורה באמריקה קובע חכם שלום "התקהלות עשויה לגרום לנזק ולהרע את המצב. אנו עומדים על משמר הקודש יחד עם גדולי התורה" • כל הפרטים והמכתב המלא
משה ויסברג, י"ד סיון תשע"ז 08/06/2017 17:48

יעקב כהן, פלאש 90 חכם שלום כהן. צילום: יעקב כהן - פלאש 90נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס חכם שלום כהן נדרש לסוגיה המסעירה את יהדות ארצות הברית והארץ בשבוע האחרון והיא עצרת הגיוס ביום ראשון בברוקלין.

במענה לשאלתו של חבר מועצת גדולי התורה באמריקה וראש ישיבת 'עטרת תורה' הגאון רבי יוסף הררי רפול מביע נשיא המועצת את דעתו הנחרצת כנגד עצרת הגיוס המתוכננות בארה"ב.

במכתב מיוחד ששיגר הבוקר בידי בנו הגאון רבי יעקב כהן שהמריא לפנות בוקר לארה"ב תוקף ראש הישיבה בחריפות את היוזמה לצאת ולהפגין וקובע כי "כל התכנסות או התקהלות של יהדות ארה"ב כנגד, מעבר לכך שאין בה צורך היא אף עשויה לגרום נזק ולהרע ח"ו את המצב בו אנו נמצאים היום".

עוד במכתב מציין נשיא המועצת כי "כל השמועות שהגיעו אליכם בעניין אין מקורם אמת, ואנו עומדים על משמר הקודש יחד עם גדולי התורה".חכם שלום כותב את המכתב עם בנו הרב יעקב כהן
חכם שלום כותב את המכתב עם בנו הרב יעקב כהן


וזה לשון המכתב: "כבוד ידידנו מקים עולה של תורה הגאון הגדול חכם יוסף הררי רפול שליט"א ראש ישיבת "עטרת תורה" בניו יורק וחבר מועצת גדולי התורה באמריקה רוב שלומות וישע רב!

"לאור פנייתכם בעניין גיוס בני הישיבות בארה"ק הריני להשיבו כי אין הדברים כן, וכי אנו עומדים על משמר הקודש יחד עם גדולי התורה, וכל השמועות שהגיעו אליכם בענין אין מקורם אמת, וצריך להתפלל להקב"ה שימשיך לעזרנו על דבר כבוד שמו בעניין זה ובשאר העניינים. והדבר ברור הוא שכל התכנסות או התקהלות של יהדות ארה"ב כנגד, מעבר לכך שאין בה צורך היא אף עשויה לגרום נזק ולהרע ח"ו את המצב בו אנו נמצאים היום".

את מכתבו חותם חכם שלום כהן "והאמת והשלום אהבו".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פה קדוש  (ל”ת)


 2. שפוט של דרעי מפחיד  (ל”ת)

  יעל

 3. עסקני דגל וש"ס לא שוכחים משום רב שאפשר להשפיל ולסחוט ממנו מכתב שמראה כמה הוא מנותק ממה שקורה  (ל”ת)

  דיין

 4. גלגול של תנועת השבתאות שמתפתחת כפלג נפרד מהציבור החרדי הרחב  

  ניהיליזם משיחי

 5. די מספיק  


 6. מסכנים, מי בקש מכם להתנצל, אנו כן עושים וכן שומרים על בני הישיבות וכו'  

  מעדיף להישאר בעילום שם

 7. דרעי עומד על משמר בית הסוהר!!!  (ל”ת)


 8. קבלנו הבטחה מועד הישיבות שבישיבה שלנו לא יעשו בעיות וכל הבחורים יקבלו דיחוי, שאצלנו לא יהיו כשלונות הם לא ישבו עלינו שלא יפלו מתוך האנשים שלנו לשמד,  


 9. כולנו שומעים למרן ראש הישיבה לשיטא רבינו שלום כהן  (ל”ת)


 10. הרבנים מגינים על כבודם  


 11. הפגנות מכל סוג שהן רק גורמות נזק  

  יפה

;