1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

הרבי במכתב על גזירת הגיוס אך לא על העצרת

בלי להתייחס לסערה שעברה על החסידות במעצר נכבדיה במבצע 'חרדקים יזומים' בשכונה, האדמו"ר מתולדות אהרן כתב מכתב לקראת עצרת הגיוס מחר, אך לא קרא להשתתף בה
משה ויסברג, י"ז סיון תשע"ז 11/06/2017 00:06

האדמו"ר מתולדות אהרן. צילום: שוקי לרר האדמו"ר מתולדות אהרן. צילום: שוקי לררלקראת עצרת הגיוס מחר (ראשון) בניו יורק כתב האדמו"ר מתולדות אהרן מכתב כנגד הגיוס לצבא וקורא ליהודי ארה"ב להרבות תחינה וזעקה שלא ילכדו בחורי ישראל בצבא.

במכתב כותב האדמו"ר "הנה ירושלים תתן קולה לבי לבי על חלליהם, כי תפארת ציון עיר המהוללה חלל ה' תפארתך, על דבר עצת בלעם הרשע לפתות ולפרוץ גדרי קדושת כנסת ישראל, לחלל יסודות שרשי הדת שנגדרו עד הנה מכל החוגים לדעת שפרצה גיוס בני הישיבות הרי זה הירוס וחורבן שממה, ובכן ידעו גם פשוטי ההמונים שלא סגלו כל כך להשתלב בחצרות הישיבות להשתלב בחצרות הישיבות למצוא תחבולות ופתרונות שונות להמלט מכל מיני השחתות והתקרבות למחנות הגיוס הנודעים לשמצה ואביזרייהו דג' החמורות ח"ו

"ואהה לבי לבי על חללי הקדושה שנטששטו ונתרפו בעיני הנחשלים והנרפים להתפתות שכאילו יש אפשרות להשתלב שם במחנות החיצונים ברשות שלטון הע"ר המינות והכפירה בארה"ק, שפושטים ידם על כל מחמדי עין לתפוס על ידי תחבולות והתחכמות ופיתויים שונים לפתות ולבלבל על ידי שליחים דתיים שונים, להונות לבות התמימים עשרת מונים, בערמומיות וטכסיסים שונים ומושנים, והכל כדי לצודם לרשותם ולהעבירם ח"ו על דתם".

האדמו"ר מביא מדברי אביו האדמו"ר בעל ה'דברי אמונה' זצ"ל על החובה שלא להתגייס ולא להגרר אחר הפיתויים.

"ובכן" כותב הרב "גם על אחינו שבגולה חובה להרבות תחינה וזעקה שלא ילכדו בחורי ישראל ולא יפלו בפח יוקשים במחנותם המלאים שמץ ותועבות פסולים מג' החמורות רח"ל, והשי"ת ירחם על אחינו בית ישראל שיכונן את בית חיינו בארה"ק ולהשיב שכינתו יתברך בתוכנו כי שכינתא בגלותא בכללות בעוונותינו הרבים ובפרט בעידן שלטון מלכות המינות בתוככי ארה"ק והמקום ירחם עליהם להוציאם מצרה לרווחה ומאפלה לאורה ומשעבוד לגאולה, ואנחנו נחלץ חושים לעמוד איתן כצור החלמיש בלא זיז וכל כלי יוצר עלי לא יצלח".

יצויין כי האדמו"ר אינו מתייחס בטקסט ישירות לעצרת של סאטמר המתוכננת להתקיים מחר יום ראשון באצטדיון ברקלי בניו יורק, ואינו קורא להשתתף בה. הוא אף אינו מתייחס לסערה שעברה על החסידות שלו, בפרשת המעצרים האלימים בשבוע שעבר במהלך הפעלת מבצע 'חרדקים יזומים' במאה שערים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הרבי מתולדות אהרון הוא יהודי שכולו לשם שמיים, דרכו היא אמת  (ל”ת)


  2. הפלג נצח?  


  3. רבי דוד הצדיק ביקש כל ידידיו לעשות כל מה שביכולתם נגד גזירת הגיוס. והמבין יבין מה לעשות. הפגנה וזעקה ותפלה הכל נכלל בבקשתו. אבל מפחד מן הבריונים בירוש  (ל”ת)