1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

חשיפת 'בחדרי' על מאבק השבת המתחדש בהוראת גדולי ישראל

המאבק נגד חילולי השבת חוזר במלוא העוצמה, הרבי מגור הורה לשר ליצמן שלא להרפות מהנושא עד שיופסקו חילולי השבת הממשלתיים. ליצמן: "עבודות שאינן מחויבות להתבצע בשבת מהווים הרס השבת בפרהסיה ובידי הממשלה" הפרטים המלאים בפרסום ראשון
יעקב גרודקה, י"ח סיון תשע"ז 12/06/2017 10:38

שוקי לרר שוקי לררבהוראת גדולי ישראל, המפלגות החרדיות מחדשות את המאבק נגד חילולי השבת המתבצעים על ידי משרד התחבורה באישור משרד העבודה והרווחה, המבצע עבודות תשתית בנתיבי אילון בעיצומה של השבת, למרות שהן לא נצרכות.

לאחר שחברי הכנסת של 'דגל התורה' ירו את ייריית הפתיחה והכריזו על חידושו של המאבק, הבוקר, עיתון 'המודיע' מצטרף אל 'יתד נאמן' ותוקף בחריפות את משרד התחבורה שמחלל את השבת שלא לצורך.

ל"בחדרי חרדים" נודע כי המתקפה הבוקר ב'המודיע' באה לאחר שהשר ליצמן שוחח עם האדמו"ר מגור בנושא הבוער ועידכן אותו בפרטים. האדמו"ר הורה לליצמן באופן חריף שלא להרפות עד אשר יופסקו חילולי השבת הממשלתיים.

בנוסף, הובאו ב'המודיע' דבריו של שר הבריאות יעקב ליצמן שמחה נמרצות בישיבת הממשלה בפני שר התחבורה ישראל כץ על ביצוע עבודות התשתית בעיצומו של שבת קודש ואמר כי מדובר במעשה חמור שיש בו פגיעה בצביון היהודי של המדינה ופגיעה מכוונת בסטטוס קוו הנהוג במשך השנים.

"הבהרנו שעבודות אלו שאינן מחויבות להתבצע בשבת מהווים הרס השבת בפרהסיה ובידי הממשלה. לא נוכל להשלים עם מציאות כזאת ועל שר התחבורה למלא אחר הסיכום שנערך בעניין עם ראשי המפלגות החרדיות", אמר שר הבריאות.

עוד פורסם הבוקר כי שר התחבורה כץ הבהיר לליצמן כי אין בכוונתו להפר את הסיכום וכי ביצוע העבודות לאור הסיכום של שר הרווחה חיים כץ, שקיבל לידיו הטיפול בעניין. ליצמן דחה את הדברים ואמר כי "שבת קדשנו אינה יכולה להיות מרמס בין שר הממשלה תוך זריקת אחריות הדדית וכי הנציגות החרדית מאוחדת בגישתה להביא להפסקת הפירצה הקשה באופן מיידי".

כזכור, כבר ביום שישי, הכריזה 'דגל התורה' על חידושו של המאבק, שבעבר כמעט וגרם לפירוק הקואלציה ולפיטוריו של השר כץ. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, אמר כי "שוחחתי בנושא עם שר העבודה חיים כץ ואני מנסה עד הרגע האחרון לפעול ולהביא לביטול העבודות המתוכננות. זהו דבר חמור ונצטרך להגיע לפתרון שחילולי השבת הללו יפסקו, על אף טענת שר העבודה כי העובדים הינם ערבים וצומצמו העבודות. אי אפשר להסכים לדבר זה, זו פגיעה בשבת ונעשה הכל על מנת להפסיק את התופעה הזו.

אני מקווה שהאנשים הממונים על הרישיון בעניין הזה מבחינת שעות עבודה ומנוחה, יתעשתו. זה לא פיקוח נפש ואין שום צורך חיוני בעבודות הללו".

ח"כ אורי מקלב, אמר ל"יתד נאמן", כי "אנחנו מתריעים ומלינים לא רק על עצם העבודות בשבת, אלא, לא פחות על המדיניות בביצוע עבודות בשבתות, רח"ל. העבודות הללו הן אינן תוצאה של צורך, אלא, של מדיניות שמציבה את השבת במקום משני מבחינת סדר העדיפות, כאשר גזירת סרטים ותאריכי סיום העבודות 'חשיבותן' לפני קדושת השבת. זוהי נקודה כאובה שאי אפשר לעבור על כך לסדר היום, כאשר משרד ממשלתי רומס לעיני כל, שבת אחר שבת, את קדושת השבת.

"על אף שאיננו נחים על זרי הדפנה, גם כאשר היקפי עבודות השבת הצטמצמו מאוד, אין זה בגלל משרד התחבורה, אלא בשל משרדים אחרים שאינם מאשרים את העבודות. כואב לנו שמשרד אחד נשאר עם אותה מגמה, תוך כדי שהוא מנסה לגלגל את האחריות ממנו. גם חילול שבת מקומי כואב לנו ודורש טיפול ומאבק נחרץ למניעת חילול שבת".

ח"כ יעקב אשר, אמר ל"יתד נאמן", כי "יש כל כך הרבה פרויקטים חשובים במדינה שמתעכבים בגלל בעיות של פרוצדורה, או ענייני כבוד של איזה משרד, וודאי לא היה קורה כלום אילו היו דוחים את העבודות הללו ופורסים אותם על ימי חול. אנו דורשים באופן נחרץ ממשרד העבודה שלא תהיה אצבע קלה על ההדק במתן אישורים לעבודות בשבת שאפשר לקיימן במועדים אחרים בלא כל בעיה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אתם רואים שהעצרת בחו"ל משפיעה פה  (ל”ת)


 2. איפה הייתם בלג בעומר?  

  מנחם

 3. הגערס הצבועים הללו  


 4. גם במירון?  (ל”ת)

  חיים

 5. אחרי העצרת נגד הגיוס באמריקה  (ל”ת)

  גדולי ישראל רוצים לפגוע במעמדו של ראש הממשלה

 6. ולשמירת השבת?  (ל”ת)

  מה לממיכי דרכו של משיח השקר שבתאי צבי

 7. תעזרו לנו בבקשה, השכירים בחברות השייכות לקיבוצים, מחייבים אותנו לבוא לעבוד בשבת  

  מישהו

 8. משחק לידיהם של היהודים הרפורמים וממשיכי דרכו של משיח השקר שבתאי צבי  (ל”ת)

  המאבק על שמירת השבת במשרד התחבורה

 9. זה בגלל הברית שלהם עם נער הגבעות המגודל ממפלגת הבית היהודי  (ל”ת)

  כל חילולי השבת בממשלה

 10. מריחים בחירות?? אם נזכרו בשבת התשובה חיובית  (ל”ת)


 11. שתקתם לדרעי. מה קרה פתאום????  (ל”ת)


 12. החטא של הליכוד זה בגלל שהם משלמים כופר לשבתאות במיליארדים  

  החטא של הליכוד זה לא חילולי השבת במשרד התחבורה

 13. כואב להם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

  אמת

 14. מעניין איזה הטבה כלכלית החרדים מתכננים להוציא מהממשלה  

  חרדי שהציץ ונפגע

 15. ואז אנחנו שואלים למה כולם שונאים אותנו...  (ל”ת)


 16. ואז אנחנו שואלים למה כולם שונאים אותנו...  (ל”ת)


;