1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

חשד: דמות מוכרת בעולם הפרסום החרדי תקף סדרתית

פרשה מטלטלת: פרוייקטור מוכר בתחום השיווק והפרסום במגזר החרדי נעצר בחשד לסדרת מעשים חמורים בעובדות במשרדו, היום הוסר הצא"פ ומעצרו הוארך עד ליום ראשון הבא. שמו עדיין אסור בפרסום. ישנן כמה מתלוננות
אלי שלזינגרי"ח סיון תשע"ז 12/06/2017 13:53

הדס פרוש, פלאש 90 החשוד בבית המשפט. צילום: הדס פרוש, פלאש 90הותר לפרסום: איש פרסום חרדי נעצר על ידי המשטרה בחשד שתקף חמורות עובדות במשרד שעסק בפרויקטים פרסומיים - ובינתיים נסגר, אף הן מהמגזר החרדי. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

החשוד, תושב ירושלים כבן 30, ניהל יחד עם שותפיו משרד קד"מ בירושלים. במסגרת ניהול המשרד העסיק נשים בתפקידים שונים, לרוב נשים צעירות, שעל פי החשד, להן העניק בשלב ראשון יחס אישי קרוב על מנת ללמדן במטרה שיתקדמו בתפקיד תוך שמשלב אותן בישיבות ובדיוני המשרד ומתייחס אליהן כאל 'בנות טיפוחיו'.

על פי חשד המשטרה, בהמשך וכעבור זמן מה, נהג להשפיל אותן, להתנכל אליהן תוך שהוא מבצע בהן מעשים חמורים, אסורים על פי ההלכה ועל פי החוק. עוד עלה בחקירה כי בחלק מהמקרים היה שולח את העובדים לביתם ודואג להישאר לבד עם עובדת ואז מבצע את מעשיו.

במידה והן היו נרתעות ממעשיו, החל על פי החשד לאיים עליהן שאם לא יעתרו לו, יספר על כך לבעלים שלהן ולרבנים בקהילה ובכך יבזה את שמן. מהפרטים שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים' עולה כי החשוד נחקר אתמול במשך כחמש שעות ובמהלכן שמר על זכות השתיקה בחלק מהשאלות שנשאל. רק כשחש ברע וביקש להקיא, הסתיימה החקירה.

במהלך הדיון בבית המשפט אמר חוקר המשטרה כי החקירה הסמוייה התנהלה במסך מספר שבועות וכי החשוד נחקר כבר על לפחות ארבע מתלוננות. מעבר לכך הבהיר כי יש בכוונתם לחקור עוד עשרות אנשים ונשים.

"ממכלול העדויות והראיות עד כה עולה כי החשוד פעל בדרכי עורמה ותיחכום, בכך שפעל להעצים אותן וליצור הערצה כלפיו ובכך יצר מעין תלות במעמדו וביכולתו לקדמן ולשלב אותן בפרוייקטים ניהוליים במשרדו" נמסר מהמשטרה, ואז על פי החשד תקף אותן קשות.

חוקרי משטרת ישראל עצרו אתמול (ראשון) את החשוד והביאו לחקירה בתחנת עוז. במקביל ביצעו חיפוש, על פי צו שהוצא על ידי בית המשפט, בביתו ובמקום עבודתו כיום, כמנהל מוסד חינוכי לבנות במרכז הארץ. היום הובא החשוד בפני בית המשפט, שם המשטרה ביקשה להאריך בשמונה ימים את מעצרו "בוצעו 41 פעולות חקירה וברצוננו לבצע עוד 46 פעולות חקירה".

השופטת קרן מילר האריכה את מעצרו של החשוד בשבעה ימים עד ליום ראשון הקרוב. "הוצגו לי מספר תלונות הכוללות מספר רב של מקרים לאורך תקופות ארוכות. התמונה הכוללת כפי שהיא קיימת כעת מצביעה על מסוכנות ממשית" אמרה.

יצויין כי החקירה נפתחה לאחר שאחת הנפגעות החליטה להתיר את קשר השתיקה והגישה תלונה במשטרה, מלווה על ידי הפרקליטות, והמשטרה ממשיכה באיתור מתלוננות נוספות שנפגעו על ידי החשוד.

המשטרה ביקשה להתיר לפרסם את שם החשוד, "ישנה חשיבות רבה כאשר פרסום פרטיו של החשוד יכולים להביא לקידום החקירה והישמרות של הציבור ולסייע בהבאה של קורבנות נוספים" אמר חוקר המשטרה. אולם פרקליטו עו"ד אריאל עטרי התנגד לכך, "כאשר מדובר באדם שמגיע מהקהילה החרדית, פרסום שכזה משמעותו עלולה להיות לא הפיכה בכל מישורי החיים. מן העבר השני אין הצדקה לפרסום מלבד סיפוק הצורך או הרצון במציצנות וזו לא סיבה לפרסם" אמר עטרי. השופטת קרן מילר לא נעתרה לבקשתו אולם מאחר

"מדובר בחקירה רגישה ומורכבת בשל העובדה שהחשוד פעל בתחכום ותוך הפעלת מניפולציות רגשיות במטרה להשיג קירבתן של הנשים ובהמשך לנצל זאת" נמסר מהמשטרה. "חקירת המשטרה בשלב ראשון התמקדה באיסוף ראיות ואיתור מתלוננות שגוללו בפני החוקרים את את דפוס הפעולה של החשוד, ובהמשך לביצוע מעצרו והבאתו בפני בית המשפט".

"במקביל לחקירת החשוד ממקדים חוקרי המשטרה מאמצים באיתור נשים , שנפלו קורבן למעשיו של החשוד במטרה לסייע להן יחד עם גורמי הטיפול והרווחה ובמקביל לבסס תשתית ראייתית להעמיד לדין את החשוד בגין מעשיו הקשים".

התגובות

עו"ד רבקה שורץ מארגון 'מן המיצר' שפעלה בפרשה אמרה ל'בחדרי': "פנו אלי מספר נשים בשבוע האחרון לסיוע ויעוץ משפטי, בפרשה. זאת בעקבות כך שהן החליטו לא לשתוק יותר ולהתלונן נגד המעסיק שלהן.

"עדויותיהן לא קלות ומתפרסות על פני תקופה, לא קצרה, ובמקרים שונים. מוקדם מדי להרחיב בפרטים במגבלת הצא"פ, כיוון שישנן נפגעות נוספות בתיק, שעדיין לא התלוננו. ניתן למשטרה לעשות את מלאכת איסוף הראיות.

"מה שחשוב כעת, ואני רוצה לנצל את ההזדמנות, לחזור ולומר את המסר לו הקדשתי חיי בחמש השנים האחרונות: לכל אחיותיי, נשים בציבור החרדי שנפגעו - אל תחששו, אתן לא לבד. גם אתן יכולות לפנות למן המיצר, אנחנו כאן לסיוע במישור האישי, המשפטי והטיפולי, לכל נפגע ונפגעת במגזר החרדי.

"לקום ולעשות מעשה זהו צעד המצריך תמיכה וגב חזק ומקצועי שילווה לאורך דרך החתחתים הזו.
חשוב שידעו, הן לא לבד".

עו"ד אריאל עטרי, סנגורו של החשוד מסר ל'בחדרי חרדים' בתגובה: "מדובר בניסיון סחיטה נפשע של איש עסקים מוכר ומוערך מצד מספר עובדות לשעבר. אותן עובדות חברו כדי לסחוט ממנו כספים. אנו מתכוונים לעשות הכל על מנת לחשוף את האמת ולאחר חשיפת האמת מתכוון מרשי להגיש תביעת דיבה נגד כל הנשים שימסרו נגדו עדות שקר".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דחוף מה השם שלו??  (ל”ת)

  מירי

  • חבל 


  • קשור לאיגוד התת"ים (ל”ת)


 2. לפי התמונה חרדק מובהק.......  (ל”ת)


  • באמת דומה קצת למשגיח נ.מ. (ל”ת)

   זלמן

 3. חולכה . אישתו יודעה ושקטה  (ל”ת)

  אלכס

 4. מסכן  

  התוצאה

  • זה נשמע שהיית עושה אותו דבר (ל”ת)

   יוסי

  • תיקח אחריות על עצמך  


 5. איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חרדק ו????  (ל”ת)

  יעקב

 6. מידיעה אישית התיק ייסגר  

  יוסי

 7. משפחה של הפלג  (ל”ת)

  אבי

 8. לפי החולצה הצבעונית בטח שייך לחרדים החדשים, איייייייייי  (ל”ת)

  ויקי כנפו

 9. מתעלל סדרתי  


 10. סיפור מוזר  

  דני

  • מה את שופטת אותה? יש ילדים, לא קמים ועוזבים 

   f

 11. מהכרות אישית התיק לא יסגר. הוא ישה על זה בכלא  (ל”ת)

  גילי

 12. יש כאלה שהם פשוט לא מסוגלות לקום ולעזוב, בד"כ המצב הוא לא כזה, אבל יש הרבה  

  שהבעל אלים ובכל זאת נשארות

 13. חחחחחח מתחלואי חברת הפאות הנכריות זה רק קצה הקרחון זוועה זוועה מה שהולך היום  (ל”ת)

  צנוע= רגוע נכון או לא?

  • פאה נוכרית 

   גוי

 14. לפי החולצה הוא נראה חילוני  (ל”ת)


  • לפי המעשים הוא כנראה חילוני .לפי החולצה הוא רק נראה לבוש!ואולי אפילו לבוש יפה  

   אהבל

 15. הוא התחיל להתדרדר בצבא, ושם נכנס בו יצר הרע של זנות. ולבסוף הוא עשה המעשים במשרדו. אבל השורש התחיל בצבא.  (ל”ת)


 16. התיק לא יסגר והתלונות לא שיקריות אני מכירה  


 17. מה שבטוח שהוא גנב בנוסף להכל!! שלא יסגר ולא נעלים!! כל תתניק ממוצא יגיד לך שהוא מדבר הרבה ולא עושה כלום ולא עשה כלום הוא אוהב לדבר שהוא עוזר וכלום!!  (ל”ת)

  נכון או לא נכון

 18. הוא נראה יותר חרדק ולא חרדי  (ל”ת)

  ישראל

  • יופי עכשיו אתה רגוע? (ל”ת)

   nav

 19. למה שתקו עד היום? לא מדובר בנערות, מדובר בנשים נשואות "אשת איש", ככה הכסף מסנוור אתכם שהמתנתן עד כה להתלונן? מוזר..  (ל”ת)

  חוה

 20. תגובה אלימה של עורך הדין עטרי  

  מסעוד

 21. יו"ר ארגון התתים  

  בעולמם של חרדים

 22. ישנם הרבה נשים נשואות שעובדות עם בוס חרדי שמהרהר עליהם בבירור  


;