1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

ראש הישיבה שוחח עם הבחורים על שקרי המק"ק

ראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים התייחס לראשונה בישיבה לסיפור ה'משגיח קטן' ששיקר בעצרת סאטמר מול האלפים - ופוטר, כפי שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים'
יוסף גליקכ' סיון תשע"ז 14/06/2017 17:06

הגר"י בן נאים והרב יהודה רבי. צילום: יעקב כהן הגר"י בן נאים והרב יהודה רבי. צילום: יעקב כהןראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים התייחס לראשונה בישיבה לסיפור ה'משגיח קטן' ששיקר בעצרת סאטמר מול האלפים - ופוטר, כפי שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים'.

היום בשיעורו סיפר ראש הישיבה בכאב על כך שלצערו נעשה חילול השם גדול כביכול פיתו בחורים ללכת לצבא והלכו בגלל פיתויים.

ראש הדגיש "כולנו יודעים שאף אחד לא פותה" והוסיף כי הוא מבקש מהתלמידים להתחזק בתורה ויראת שמים ולא לעסוק בנושא כלל, ולא לדבר על כך ואדרבה, על כולם להתחזק יותר בשקידת התורה.

ראש הישיבה סיפר כי שוחח עם הגר"ח קנייבסקי שהביע שביעות רצון מהמכתב של ראש הישיבה לאדמור מסאטמר, שהובא לפניו, ובירכו שיהיה לישיבה הצלחה.

מכתב ראש הישיבה לאדמור מסאטמרכזכור, אתמול נחשף ב'בחדרי' כי הרב יהודה רבי, ה'משגיח קטן' מישיבת 'נחלת משה' שהוצג כראש הישיבה ששיקר מול האלפים בעצרת הקנאים בארה"ב ביום ראשון, פוטר מתפקידו בישיבה לאחר שבדה סיפורים שקריים מליבו ואף הוציא את דיבת ישיבתו רעה כשסיפר דברים בשמות שלא היו ולא נבראו

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', בעצרת סאטמר כנגד "גזירת הגיוס" שהתקיימה ביום ראשון באולמי ברקליס סנטר בארצות הברית, הופיע איש הפלג הרב יהודה רבי, שמשמש כמשגיח קטן בישיבת 'נחלת משה' בירושלים בראשות הגאון רבי יעקב בן-נאים, שהוצג בפני האלפים כ"ראש ישיבת נחלת משה" ונאמר כי הוא כראש הישיבה יביא "עדות נאמנה" על תלמידים שלו שנפלו לצבא.

במשך עשר דקות נאם רבי, שמשמש גם כמנהל בית הספר של הפלג בירושלים, וגולל את פרטיהם של כביכול חמישה תלמידים שלו (מאיר אסולין, שלמה בן ציון, אברהם ישעי', רחמים מועלם - גר בדימונה, רפאל אמינוב - יתום מאביו, שנפלו לצבא), חלקם לדבריו בעקבות "הציידים", וחלקם בעקבות "ההתייצבות". הוא תיאר את ה"התמדה" שלהם בישיבה כפי שהוא מכיר אישית, על השיחות עם הוריהם, כל זה בתיאור חי, ותוך יבבות בכי.


רבי נואם בעצרת

בין הדברים אמר רבי: "שלמה בן ציון ש"בא לישיבה עם הוריו בהתרגשות בתשע"ג, ובחודש כסליו תשע"ו נעלם מן הישיבה, נתברר מפיו שהגיעו אליו הציידים שמקבלים ממון הרבה על כל ראש, והציעו לו ללמוד מקצועות על חשובן הצבא ונתפתה, ונהיה לפורק עול תורה ומצוות".

"אברהם ישעיה, מתמיד, המתמיד של הישיבה, זקן על פניו, לומד, לא פסיק פומיה מגירסיה, עבר דירה, ולא הגיעו אליו המכתבים של הצבא, הורידו לו מעמד בן ישיבה, והבחור אברהם ישעיה פסק מללמוד, עוד יום ועוד יום חורף שלם המתמיד של הישיבה פסק מללמוד.

מוצאי יום כיפור דפיקות בדלת אצלי, מאיר אסולין, בדלת, אני הולך לצבא, אמר שהיב בלשכת הגיוס, והיה שם מפקד עם זקן, פתח לו רמב"ם ואמר לו זה המצווה הגדולה, בא לצבא, וכך היה הדבר מנקר במוחו זמן הרבה.... ונתגייס...".

אלא שלמעשה מדובר בשמות שלא היו ולא נבראו. בישיבה אין כלל בחורים בשמות המדוברים. כפי שנחשף ב'בחדרי', בעקבות הכפשת שמה של הישיבה ברבים החליטו ראשי הישיבה להורות על פיטוריו מתפקידו כ"משגיח קטן" בישיבה. גורמים המקורבים להנהלת הישיבה אומרים כי בחורים בשמות שצויינו על ידיו לא למדו מעולם בישיבה.

לאחמ"כ נחשף ב'בחדרי חרדים' כי ראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים אף שיגר מכתב חריף לאדמו"ר מהרז"ל מסאטמר ובו הוא כתב לאדמו"ר כי הדברים שנאמרו שיקריים לחלוטין וגרם ל"חילול ה' נורא".

הרב רבי מכהן במקביל לתפקידו כמשגיח קטן בישיבה גם כמנהל בית הספר לבנות שהקים הפלג בשכונת רמות, וממייסדי רשת הגנים של הפלג עליה הוכרז בחדשים האחרונים, שלדבריהם לא תתוקצב ע"י המדינה.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. וואו, החד צדדיות שלכם צועקת לשמים  


 2. למה ? למה?  

  יהודה

  • ביררתי הענין כנסו עכשיו..... 


 3. בחדרי הנאיבים נמאסתם  


  • שקרן נשאר שקרן 

   מנשה

  • אתה טיפש כמו כל עצניק ממוצע, הגיעו לבחורים האמיתיים שעליהם מדובר, אין קליטה? (ל”ת)

   ריאלי

 4. הסרטון מדבר בעד עצמו. החרדים חיים חיי שקר. אסור להתייחס להם, רבניהם ועסקניהם  (ל”ת)

  שלמה זלמן

 5. השקרים והתיחמונים זה בסיס הכוח של העצניקים..... ללא יראת שמיים מינימלית  (ל”ת)


 6. ספרדים עבדים של כל הצדדים,גם של חבד והדלים  (ל”ת)


 7. אתם לא יורדים לברר את האמת אולי הסיפורים אמתיים רק השמות בדויים?  (ל”ת)


  • הראש ישיבה העיד שמעולם לא גוייס בחור מהישיבה!! (ל”ת)


 8. הזהרו מהצבועים  


 9. חטא המרגלים ממש  (ל”ת)

  חיים

 10. שמשתכנז מהפלג משקר עם כל הנאציות  (ל”ת)

  רבי

 11. נוכל  (ל”ת)

  שלמה

 12. אלו רשימת השקרים, השקר הראשון הודיעו שהוא ראש ישיבה, ולא תיקן ואמר שהוא ס"ה משגיח קטן.  

  ד

 13. רבי יהודה בן נעים ידע מראש שהוא נוסע לארה"ב לדרוש ולספר!!!  


 14. גם עצניק גם מק"ק וגם פרענק  (ל”ת)

  החוט המשולש

  • חזק👍 (ל”ת)

   נ נח נחמ נחמן מאומן

 15. מה לא ברור????  


 16. אבל למה להמציא? שלא יגיד שמות בכלל  


 17. אני לא הזעזעתי מן הביום ומצגת השקרים. זוכר את נתי כשערך את היחד!  (ל”ת)

  צבי

 18. צופה  


 19. מסכן!  

  יעקב

 20. רבי  


 21. אם תמשיכו עם השקר נגד הרב רבי זה לא יהפוך את זה לאמת.....  


 22. אהבתי "מקק",  (ל”ת)

  ריאלי

 23. מי ששקרן זה יעקב בן נאים  

  דנון

  • לשון נקיה 

   חנניה

 24. הרב בן נאים לא נורמלי בכלל  

  שולה

  • בזיון ת"ח 

   חנניה

;