ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024

ועדת הרבנים חקרה • ההכרעה: 'נתיב' רפורמי

ועדת הרבנים של הגרש"מ עמאר חקרה את הגיור הצבאי • "בקורס 'נתיב' - מדריכים רפורמים וקונסרבטיבים המטילים צל כבד על כל הגיור הצבאי" • וגם: אורח חשוב בלשכה

האם ייושמו ההמלצות? חברי הוועדה והגרש"מ עמאר. צילום: בחדרי חרדים
האם ייושמו ההמלצות? חברי הוועדה והגרש"מ עמאר. צילום: בחדרי חרדיםחשבתם שסערת הגיורים הצבאיים מאחורינו?

מסתבר, כי הרבנים שנותרו בוועדה שמינה הרב הראשי הספרדי הגרש"מ עמאר לבדיקת הליך הגיור הצבאי, עשו משהו, בשקט-בשקט: בתום מחקר מעמיק, ממליצה הוועדה לבטל את קורס 'נתיב', הקורס הרשמי של צה"ל למועמדים לגיור.

במהלך הבדיקה, העלו חברי הוועדה - הרב ניסים בן שמעון, הרב שמעון אליטוב והרב אהרון דרשביץ - כי בין מדריכי הקורס ישנו אחוז לא מבוטל של הרפורמים וקונסרבטיבים.

לעומת זאת, הרבנים הביעו את התרשמותם מהדיינים, כי מדובר באנשים העושים את מלאכתם במסירות ובנאמנות.

ביחס לקורס נתיב, כתבו הרבנים: "בקורס זה יש כעשרה מתוך מאה ושבעים מלמדים רפורמים וקונסרבטיבים. לדעתנו, זאת בעיה חמורה המטילה צל כבד על כל הגיור הצה"לי, ויש לעשות כל מאמץ לבטל קורס זה ו/או לא להתנות את קיום הקורס כהקדמה לגיור הצה"לי".

הרבנים אף קבעו קריטריונים חדשים. מעתה, אין לדיינים לגייר מועמד בתום מפגש אחד בלבד עמו, אלא לאחר שני דיונים לכל הפחות. בנוסף, כל מועמד יהיה חייב לעשות לפחות חמש שבתות אצל משפחה שומרת מצוות.

הוועדה גם המליצה לקבוא באופן ברור כי תהליך הגיור מהפגישה הראשונה ועד לסיומו, יארך לא פחות משמונה חודשים.

אורח בלתי שגרתי

בתוך כך, אורח בלתי שגרתי הגיע אתמול בבוקר (ב) לפגישה בלשכת הרב הראשי הספרדי: הגר"י זילברשטיין, חתנו של פוסק הדור הגרי"ש אלישיב.

במהלך הפגישה, שהתנהלה לדברי הנוכחים באווירה חיובית, שוחחו השניים בענייני הלכה שונים כמו גם בהלכות גרות.

הרב עמאר הציג בפני אורחו פיתרון למשבר רשמי הנישואין על רקע פרשת הגיורים. "הרבנים שערכו את הגיורים של החיילים יהיו האחראים לרישום הנישואין שלהם", הציע.

קישורים:
http://
תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד