1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

סוגיה כבדה בבג"צ: מה עושים עם המשרוקית?

'נשות הכותל' פנו לבג"ץ בטענה כי נשים חרדיות הפריעו להן בתפילתן בכותל – על ידי שריקות במשרוקיות ובצפצפות. המדינה נדרשה לנושא בכובד ראש
יעקב גרודקהכ"ח סיון תשע"ז 22/06/2017 21:08

מחאה בכותל נגד הרפורמים. צילום: קובי הר צבי צילום: פלאש90לאחר ש'נשות הכותל' פנו לבג"ץ בטענה כי נשים חרדיות הפריעו להן בתפילתן בכותל המערבי בראש חודש – על ידי שריקות במשרוקיות ובצפצפות, המדינה שיגרה עדכון לבג"ץ, בדבר כוונותיה למנוע את המשך תופעת השריקה במשרוקית בכותל המערבי.

בהודעת המדינה לבג"ץ שהגיעה ל"בחדרי חרדים" – מתייחס המדינה לטענות נשות הכותל: "בתפילת ראש חודש סיוון אכן ארעה תופעה של שריקה במשרוקית וצפירה בצפצפה. עם זאת, סדרני הקרן פנו למפרות הסדר ודרשו מהן לחדול מפעולות אלו".

לדברי המדינה, "השריקות אמנם לא פסקו לגמרי, אך על פי הנמסר הן פחתו. עוד נמסר כי הסדרנים פעלו למנוע הפרעות והפרת סדר, כאשר הן גורמי המשטרה הן הסדרנים בקשו למנוע הסלמה, אשר עלולה להפוך את רחבת הכותל לזירה של התגוששות או חלילה עימותים פיזיים. בלי לגרוע מן האמור, לאחר התפילה נערך הליך של הפקת לקחים".

כמו"כ, המדינה מתייחסת לתפילת 'נשות הכותל' הצפויה להתקיים ביום ראשון ברחבת הכותל המערבי. לדבריה, "במסגרת ההיערכות לתפילת ראש חודש תמוז תינתן תשומת לב מיוחדת לצורך להתמודד עם תופעת המשרוקית והצפצפות".

"בהקשר זה מובהר כי סדרני הקרן נדרשים לעשות כל שניתן כדי לשמור על התנהלות תקינה ברחבת בכותל ובמקרים המתאימים הם רשאים לפעול להרחקתם של גורמים מפריעים. הסדרנים יכולים, כשהדבר נדרש, לבקש סיוע מן השוטרים המצויים באזור, אשר מחויבים כמובן לשמירה על הביטחון ועל הסדר הציבורי, והשוטרים גם מוסמכים לתפוס משרוקיות או צפצפות בהתאם להוראות הדין".

בנוסף, השיבה המדינה לבג"ץ על טענות 'נשות הכותל', שלדבריהן, "כלאו" אותן בתוך מתחם סגור ברחבת הכותל – לדברי המדינה, אין בתכנון להגדיר מקום לתפילת הנשים בראש חודש תמוז, וכי הן תוכלנה להתפלל באופן חופשי ברחבה הרגילה.

כמו"כ, המדינה הודיעה לבג"ץ כי בעקבות הוראותו הקודמת- למניעת בדיקות וחיפושים גופניים על 'נשות הכותל', בראש חודש האחרון הן הצליחו להבריח פנימה - ספר תורה, וקראו בו, בניגוד להוראת רב הכותל.
 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חחחחחחחח  (ל”ת)


  • כשאני מתפלל, לא אשמח שישרקו לי במשרוקית ויפריעו...ומאי דעלך סני. לא תעביד לחברך. (ל”ת)


 2. על נשים חרדיות שבאות להתפל בכותל להפקיד בדלפק הבדיקות הבטחוניות את כל התיקים שלהן תמורת מספר שמסמן את התיק  (ל”ת)

  יש פתרון כמו בספריה הלאומית באוניברסיטה העברית

 3. לא רק "נשות הכותל"  

  .

  • אכן, דבר מוזר... כנראה שערב רב עלה מאירופה. אחינו האשכנזים הקדושים סובלים מהם רבות (ל”ת)


 4. הציונים זרע עמלק לא נחים, גם את הכותל מחללים, רבונו של עולם ומלכות זדון הציונית מהרה תעקר  (ל”ת)


  • אכי"ר. וכשהציונות תיעקר, תוכל להתפלל בכותל ליד הר הבית בווילימסבורג ברוקלין,  

   שלמה זלמן

 5. החרדים עדיין תקועים בכותל, עם ישראל הבריא כבר מזמן עולה להר הבית  (ל”ת)

  אל פני האדון ה'

 6. תמשיכו לצפצף על כל העולם.  (ל”ת)


;