1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

די לצביעות: החכ"ים החרדים שמתדרכים בסתר, ותוקפים בגלוי

במקום להתייחס למשבר השבת שעל הפרק, בחרו הח"כים החרדים להפנות את החצים אל העיתונאים החרדים - אלה שדובריהם ויח"צניהם עמלים לתדרך מאחורי הקלעים, כדי להשיג עוד כותרת לצרכים פוליטיים • טור מאת יעקב גרודקה
יעקב גרודקה, כ"ט סיון תשע"ז 23/06/2017 10:46

_imagebank_orig_orig_3CD6BE2C3DAD4DE090FF2A68B9AD55D8.jpg ישיבת הסיעה השבוע, פלאש90היה זה ח"כ אורי מקלב שבאופן תמוה ולא צפוי החל את המתקפה על העיתונאים "צמאי הדם" שהגיעו לסקר השבוע את ישיבת הסיעה המשותפת של ש"ס ויהדות התורה, בנושא חילולי השבת - לאחר שהוזמנו על ידי דוברי ועוזרי הח"כים. "השבת לא מעניינת אתכם, רק כותרת שאנחנו נפרוש מהקואליציה" - הטיח מקלב בפרצופם של העיתונאים, חלקם הגדול חרדים, שבאו למקום מצוידים במצלמותיהם, רק בגלל העובדה שהסיעות החרדיות ביקשו מהם לבוא ולסקר את תגובת חברי הכנסת לחילולי השבת.

לא רק מקלב, גם ח"כ משה גפני עלה על גל האשמת העיתונאים החרדים, ובסיום הישיבה המשותפת בז לשאלותיהם העיתונאים, זלזול שהמשיך גם למחרת בשידור ברדיו 'קול ברמה'.

האם הזמנתם אותנו לאותה ישיבת סיעה משותפת רק בכדי לתקוף אותנו? מדוע עשיתם כל מאמץ שהחדר יהיה עמוס במצלמות ובעיתונאים, רק כדי לספר לנו שהשבת לא מעניינת אותנו? הרי מעבר לזה לא אמרתם שם דבר - ורק בלבול הונח על שולחנכם.

השקר הגדול שלכם הפוליטיקאים, הוא המשחק הדו פרצופי שאתם משחקים ביחסכם לתקשורת - ובפרט לעיתונאים החרדים. ביום יום אתם רודפים אחרינו כתרנגולים מוכי אובססיה, משלמים משכורות שמנות לדוברים ואנשי יח"צ ומתדרכים אותנו בלי סוף, וזאת אך ורק למטרה אחת: שאנחנו העיתונאים - צמאי הדם - נשבץ את שמכם ותמונתכם בכותרת ראויה בכלי התקשורת בו אנו עובדים, כותרת שתיתן לכם את אותו רווח פוליטי צר, ואך ורק הוא.

אחרי כל הגיג שאתם משחררים לאוויר העולם באחת מועדות הכנסת אתם דורשים לקבל מאיתנו סיקור מקיף ואף כותרת ראשית. בדיוק כך היה השבוע - בישיבת הסיעה המשותפת של יהדות התורה וש"ס בנושא חילולי השבת - ישיבה שבכלל נולדה כשליפה וחצי בדיחה של גפני עצמו, בשיחה ארעית שקיים במליאה עם ח"כ בן צור מש"ס. לא אנחנו העיתונאים ביקשנו את קיומה של הישיבה - אתם הגיתם אותה, ואתם אלה שביקשתם שנבוא לסקר אותה.

העובדה שנשלחתם לכנסת ישראל על ידי גדולי ישראל - לא הופכת אותנו לעוכרי ישראל, ולכאלה הפועלים שלא כדעת גדולי ישראל. אותם מאות אלפי חרדים ששלחו אתכם לכנסת שולחים גם אותנו בכל בוקר לשם, לסקר ולדווח להם על הפעילות שלכם, גם אם זה לא תמיד נוח. כן, מאות אלפי חרדים ויראים שגולשים ב"בחדרי חרדים" ועוקבים אחרי מעשיכם. אתם תחת עין בוחנת שרוצה ומבקשת לראות פעילות ותוצאות, לא רק כותרות והדלפות.

אולי נדבקתם מאובססיית ראש הממשלה נתניהו לתקשורת, ועליתם על טרנד "הכה בעיתונאים והצל את עצמך". אולי. אבל מכם, חברי הכנסת החרדים, ציפינו להיות אנשי אמת הרחוקים מן הצביעות. מכם אנו מצפים לא לשמש כשחקנים בהצגה הפוליטית של לתקוף את התקשורת ממנה אתם חיים ונושמים. "שלוחי דרבנן" אמורים לברוח מהשקר ומהחנופה, ולא להיות כפויי טובה.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ואהו ואהו - איזו התפרצות!  (ל”ת)

  ח"כ

  • מירון ? אכן ביזיון. (ל”ת)


 2. כל מילה כל מילה נכונה !  

  יגר

 3. העיתונאים הותקפו כי הם לא פודלים. הם שמרו על השבת יותר ממה ששמרו על ח"כ. ועל כך אני בז לשפלות של ח"כ. עשו מסחרע מהבת והכל בעד תאוות בצע. אי  (ל”ת)

  שפלות וצביעות

 4. המרצע יוצא מן השק  (ל”ת)

  אז זה לא רק חסידי סטמאר

 5. במירון לכווולם הראינו ששבת לא באמת מעניינת אותנו...  (ל”ת)

  צביעות מדה מגונה.

 6. מותר להכניס לכם פעם!!! העיתנאים שלנו:) מכערים את הציבור החרדי  (ל”ת)


 7. חברי הכנסת, חיזקו ואימצו !  

  אברהם

 8. חברי הכנסת, חיזקו ואימצו !  

  אברהם

  • אתה קשקשו! סוף סוף יש עיתונאי חרדי שאינו "עיתונאי חצר" כמו שאר חבריו העתונאים החרדים. כל הכבוד לך!ר, (ל”ת)

   יעקב

 9. כבוד מדומה בהאי עלמא. הראינו לכולם שחשוב יותר משבת. ע"ע מירון. אז מה אנחנו מרמים את עצמינו ? מניסיון, זה לא מנקה את המצפון.  (ל”ת)


 10. טווווב מצויייין צודק ב-100%  (ל”ת)


 11. הגיע הזמן לומר את האמת לכל העיתונאים מטעם שחושבים שהם מנהלים את העולם. ולא לא אנחנו שולחים אתכם לכנסת, את הנציגים כן.  (ל”ת)

  אלי

 12. כל הכבוד!!! איזה אומץ!  

  תהילה

 13. זה הטעות הגדולה שלך, את הח"כים אנחנו אכן שלחנו, ואותכם העיתונאים המשמיצים את הציבור החרדי לא שלחנו ולא ביקשנו.  

  חרדי עובד לפרנסתו

 14. חכים החרדים אתם מקורבים לעסקנים!!!  

  און

  • כל מילה בסלע , צודק!! (ל”ת)

   יאיר

 15. מבטיחים מלחמה בחרדים  

  חילוני

 16. העיתונאים החרדים רודפים ורדופים  


;