כ' סיון התשפ"ד
26.06.2024

מעצרים בליקווד: הגר"ח קנייבסקי 'שיתפללו'

פרשת המעצרים בליקווד מכניסה את ציבור האברכים בעיירה החרדית ללחץ ופחד - מי יהיה העצור הבא. אל מעון הרב קנייבסקי נכנס שליח שביקש את ברכתו

הגר"ח קניבסקי. צילום: דוד זר
הגר"ח קניבסקי. צילום: דוד זרבמשך עשרות שנים, על פי החשד, אברכים ותושבים בליקווד, לא דיווחו לרשויות את כל האמת על הכנסותיהם או על מצבם. על פי הדיווחים המקומיים - מתוך כוונה לקבל מהרשויות תמיכות במסגרת תוכניות הזנה או תמיכה שונות.

השבוע נעצרו שבעה, ומאות רבות של תושבים חוששים שהם הבאים בתור - לכך פירסמו העסקנים חיזוק מהגר"ח קנייבסקי לתושבים ולאברכים.

במודעה שהתפרסמה היום (ה') נכתב: "לאור המצב המתוח ששורר בתוככי העיר והישיבה בלייקווד שאנשים הובאו תחת עין ביקורת הרשות בבחינת שגגות נעשו להם כזדונות רחמנא ליצלן, ביקשתי שישאלו את פה קדשו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קניבסקי, מה צריך להגיד לטובים שבעם ה' החפצים לעשות רצונו על צד היותר טוב. וענה מרן: שיתפללו והשם יעזור, ובירך מרן את כל אנשי הקהילה בלייקוד.

על פי מקורות בעיירה, הבעיה נעוצה בעיקר בשל כך שבשנים האחרונות, רבים מהמשפחות ירדו אל מתחת לקו העוני ומתקשים להתכלכל, ביניהם אברכים שהקדישו את חייהם לתורה. אך בארצות הברית, גם בליקווד, המלגה שמקבל אברך סטנדרטי - כ-400 דולר, אינה מספקת ולו למימון שכירות ביתו וארנונה, שעליה אין הנחה, אפילו בליקווד.

יחד עם זאת, בקהילה משדרים שני מסרים. האחד, כי לא מדובר ברמייה מכוונת ושיטתית, אלא בטעויות או אי דיווח מדויק. השני, כי למישהו יש עניין בהשחרת שם הקהילה החרדית וכפי שפירסמנו השבוע, הם מכנים את זה 'עלית דם'.
לייקווד הונאה הגרח קנייבסקי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד