1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

מתקפה נגד הנשיא: "הוסיף חטא על פשע"

לאחר שכינה אמש (שני) את גדולי ישראל כ'בית שמאי' זאת בעקבות הקפאת מתווה הכותל, החרדים לא עוברים על כך לסדר היום ותוקפים בחזרה את נשיא המדינה ראובן ריבלין
יעקב גרודקה, י' תמוז תשע"ז 04/07/2017 08:51

ריבלין בכנס הארץ היום, צילום: קובי גדעון, לע"מ תמונת ארכיון: קובי גדעון, לעמהנשיא נגד גדולי ישראל: לאחר שנשיא המדינה ראובן ריבלין הגדיר אמש את גדולי ישראל כ"בית שמאי", לאחר שהורו לח"כים החרדים להיאבק על הקפאת מתווה הכותל, הבוקר, סגן שר החינוך מאיר פרוש יוצא נגדו במתקפה חריפה בעיתון "המבשר".

לדבריו של פרוש, "מצער מאד שמה שהנשיא הגוי האמריקאי הבין בעת ביקורו בכותל לפני כחודש, לא מבין הנשיא היהודי הישראלי". 

במאמר שפורסם ב"המבשר" נגד הנשיא, נכתב: "זעם ותדהמה בחוגי היהדות הנאמנה מנאומו הבוטה של נשיא המדינה ריבלין, במהלכו העז לכנות את גדולי ישראל כ"גרעין שנוהג בדרך בית שמאי".

"בועידת 'מקור ראשון' אתמול התייחס ריבלין לביטול מתווה הכותל שנעשה עפ"י הוראת גדולי ישראל שליט"א בכדי שלא לתת דריסת רגל והכרה לרפורמים אשר מטרתם האחת והיחידה לפגוע בקדושת הכותל ולקעקע את יסודי היהדות". 

"אני מצר על כך שתהליך שנוהל בדרכם של בית הלל, סוכל על ידי גרעין שנהג בדרך בית שמאי", אמר הנשיא בנוגע למתווה הכותל. "היה זה תהליך אמיץ שהשכילה הממשלה להוביל שיכול היה לחזק את העם היהודי אם היה מיושם. לאורך זמן לא נוכל להימלט מלחזור לשולחן ולהגיע באחריות ובשום שכל להבנות בנושא הכותל".

אישים תורניים הגיבו אתמול בכאב ובחריפות על דבריו של הנשיא: "איך העיז נשיא מדינת ישראל לפעור את פיו נגד גדולי ישראל, ואף הוסיף חטא על פשע לשרבב בכך את בית שמאי ובית הלל אשר כל בית ישראל נשען עליהם, ואין לו שיג ושיח בדרכיהם ובקדושתם". 

"מן הראוי", נכתב לסיום, "שריבלין יחזור בו מדבריו על דבריו החמורים והפוגעים ויבקשם את סליחתם של גדולי ישראל אשר הם אלו שהורו לבקש את ביטול מתווה הכותל מתוך חרדה עמוקה לקדושת הכותל להצילו מקבוצות שאין להם כל קשר ליהדות ומבקשים לקעקע את קדושתו ולהפכו לבית תיפלה ר"ל".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החרדים רק מחמירים הרבה מעבר לבית שמאי  

  פופ

 2. יעשו מצוה גדולה המפלגות החרדיות ויבטלו את מוסד הנשיאות  

  מיכל

 3. מה אתם רוצים מהמוסלמי הזה, הרי בני עמו בחרו בטרור, והיחידים שבחרו בטרום הם הערבים  

  ריאלי

 4. האם הפך להיות השונא של היהודים ? לא פשוט הוא שוב מתחנף ומחזיר טובה לאלו שהביאו אותו לכס הנשיאות ואיפה הכבוד של רובי ריבלין להקב"ה ...............  

  דודי כהן

 5. אני יהודיה ציונית ואני חייבת למחות! אין לו בושה לאיש הזה. מה הוא מבין בכלל??  


 6. שלא יהיה מחסור באנטיביוטיקה בבתי החולים כאן בארץ  (ל”ת)

  גם על נשיא המדינה לדאוג שראש הממשלה ידאג לאזרחים

 7. והגב' רביץ ממשיכה להתפרנס בלשכתו של כופר זה  (ל”ת)

  עזרא

 8. הוא לא קרא לרבנים בית שמאי  


 9. בימים חמים כאלו, משתבשת דעתם גם של נסיאים  

  יעקב

;