1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. טכנולוגיה

האם הטכנולוגיה פגעה באנונימיות המצביעים במפלגת העבודה?

במפלגה מתחייבים לפי התקנון כי הבחירות ליו"ר הן אנונימיות, אולם מעדויות של מצביעים עולה כי במעמד ההצבעה שנעשית על גבי טאבלט - הבוחר חייב להזדהות לצד הבחירה שלו
רפאלה גויכמן, themarker, י' תמוז תשע"ז 04/07/2017 22:59

בחדרי חרדים לוגו הבחירות היום. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90תקנון הבחירות ליו"ר מפלגת העבודה מבטיח כי הבחירות בפריימריז הן "אישיות,ישירות, וחשאיות", אולם דיווחים מחברי מפלגה שהגיעו להצביע בקלפיות טוענים כי הבחירות אינן אנונימיות כלל. "כרגע הצבעתי. אתה ניגש לעמדה הממוחשבת, שהיא טאבלט, מקליד תעודת זהות ואחריה את הבחירה. לא משנה כמה יבטיחו, מי שחושש להיות מזוהה לא יכול להצביע חופשי", סיפר אחד הבוחרים ל-TheMarker.

בוחר אחר הסביר כיצד נעשית ההצבעה: הבוחר מגיע לעמדת המשקיפים ומזדהה מולם כחבר מפלגה בעל זכות בחירה. לאחר שזהותו מאומתת, ניתן לו אישור לגשת לעמדת ההצבעה. בעמדת ההצבעה עצמה, שנעשית באמצעות טאבלט, הבוחר צריך להקליד את מספר תעודת הזהות שלו, לאחר מכן מופיעים שמות המועמדים והוא בוחר אחד מהם. למפלגת העבודה התפקדו עד לפברואר 2017, המועד האחרון להצטרפות למפלגה על מנת להיות בעל זכות בחירה בפריימריז, יותר מ-52 אלף ישראלים שיקבעו היום (ג'), בתום קמפיין סוער, מי מבין שבעת המועמדים יוביל את המפלגה בבחירות הבאות.

מפלגת העבודה טרם נמסרה תגובה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;