1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

פרסום ראשון • הנשק של הנציגים החרדים ליום שאחרי בג"ץ: ספר יוחסין

הח"כים החרדים מכינים נשק ליום שאחרי, במידה ובג"ץ יפרוץ את חומת ההגנה מפני ההתבוללות ויאפשר גיורים פיקטיביים • לאחר התייעצות עם גדולי ישראל הוגשה הצעת חוק להקמת ספר יוחסין על פי ההלכה • כל הפרטים בפרסום ראשון
יעקב גרודקה, י"א תמוז תשע"ז 05/07/2017 17:58

צילום אילוסטרציה: יעקב לדרמן, פלאש 90 צילום: יעקב לדרמןחשיפת "בחדרי חרדים": גם לאחר שבג"ץ קיבל אתמול את בקשת המדינה והעותרים הרפורמים בסוגיית חוק הגיור הממלכתי, ודחה את ההכרעה בחצי שנה, הח"כים החרדים מכינים נשק ליום שאחרי, במידה ובג"ץ יפרוץ את חומת ההגנה מפני ההתבוללות.

"בחדרי חרדים" חושף כי לאחר התייעצות עם גדולי ישראל חברי המועצת החסידית, ח"כ ישראל אייכלר מ'יהדות התורה' - הגיש היום במזכירות הכנסת, הצעת חוק חדשה המבקשת לתקן את חוק הרבנות הראשית ולהוסיף סעיף של הקמת ספר יוחסין על פי ההלכה, זאת בכדי להתמודד עם הגיורים הפיקטיביים של הרפורמים והקונסרבטיביים.

כזכור, כבר לפני מספר שנים, הבהירה מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' כי במידה וחוק הגיור שמאפשר גיורים שלא על פי ההלכה – יעבור, הרי שלא יהיה מנוס מלרשום ספר יוחסין שייתן מענה לכל יראי ה' שידרשו לקבל אינפורמציה על משפחות ספציפיות, וזאת לקראת נישואין עמן. בספר היוחסין ירוכזו פרטים על דורות העבר של המשפחות היהודיות שלא יתנגדו להירשם בספר.

בהסבר להצעת החוק שמתפרסמת כאן לראשונה, נכתב כי "מאז קום המדינה היה ברור לכולם, כי התבוללות היא סכנה המחסלת קהילות יהודיות בתפוצות שהתנתקו מן הדת היהודית ואימצו את התרבות הנוכרית. נשיא המדינה לשעבר חיים הרצוג ז"ל הגדיר את התבוללות ונשואי התערובת כ"שואה שקטה".

"מדינת ישראל הגדירה עצמה כ"מקלט בטוח" לעם היהודי, לא רק בקיום הפיזי, אלא גם ובעיקר במניעת מחיקת העם היהודי על ידי נישואי תערובת. לכן הסכימה וחוקקה את חוקי הנישואין והגירושין על פי ההלכה, והגיור בבתי הדין הרבניים הפועלים על פי ההלכה היהודית, כדי להגן על יהדותם של הצאצאים והדורות הבאים, שלא יתבוללו בין הגויים ובסופו להגר בהמוניהם למדינות חמות פחות ונוחות יותר", נכתב בנוסף.

לצערנו, החלה נסיגה מתמשכת בהגנת המשפחה היהודית מפני התבוללות", נכתב עוד בהסבר להצעת החוק, "בעקבות פסיקות בג"צ בלחץ ארגוני הרפורמים מארה"ב, הם מנהלים קמפיינים עתירי הון נגד מעמד בתי דין הרבניים ומציפים את הארץ בגיורים פיקטיביים של אנשים שמעולם לא התכוננו לקבל על עצמם עול תורת ישראל ומצוות היהדות והם וצאצאיהם אינם יהודים. וזו זכותם ובחירתם.

"הבעיה היא שברשומים רשמיים הם רשומים כיהודים ובכך יהודים הרוצים לשמור על יהדותם אינם יודעים כי הרישום הוא כוזב ביסודו, בחסות ילקוט הכזבים", נכתב, "כדי למנוע הונאה בכשרות הגיור, על הרבנות הראשית לנהל ספרי יוחסין של כל יהודי שאינו מתנגד להירשם בספר יוחסין של מדינת ישראל. היות והרבנות הראשית היא הסמכות הדתית היחידה המוכרת על ידי המדינה. עליהם מוטלת האחריות ההיסטורית להגן על המשפחה היהודית, מפני הטעיה הגורמת התבוללות ונישואי תערובת".

לסיום, מובהר כי "על פי חוק זה, איש אינו חייב להאמין לרישומי ספרי היוחסין של הרבנות הראשית לישראל, אבל מי שמעוניין לדעת עם מי הוא מתחתן, זכותו לקבל ספרי יוחסין שקופים של הרבנות הראשית לישראל".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ובאם החוק לא יאפשר זאת  


  • גם אם החוק לא יאפשר זאת  

   לפיד

 2. למה חיכו עד עכשיו?!!?  (ל”ת)


 3. ספר יוחסין ברכה ליהודים.  

  שריר

 4. עפ"י הצעת החוק  

  אלמוני

 5. אייכלר. לא מדבר, עושה!  


 6. כל השאר יכולים להתחתן גם עם גויים  (ל”ת)

  רק ליהדות איטליה יש משמעות ליוחסין מהתורה

 7. בדיחה. הנציגים עובדים על הציבור בעיניים  (ל”ת)


 8. למה זה רלוונטי אם האשכנזים צאצאי גרים ?  

  כורת את העץ עליו הוא יושב

 9. האזרחים צריכים לקום ולתבוע את המדינה על שמאפשרת  

  בן נעים זמירות ישראל.

 10. תורה + גזע ...  (ל”ת)

  מזכיר משהו

 11. כבר קיים  

  מיוחס

 12. מפחידים את הפחדנים  

  יוסי

 13. הבעיה יותר גדולה משחשבתם  

  חיים

 14. הבירוקרטיה ועיכובים לגבי גירושין או עגינות גורמת ליהודים לחפש פתרון  (ל”ת)