1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

השר דרעי: "הרפורמים והקונסרבטיבים, הם אחים, אני אוהב אותם"

בראיון הבוקר לגל"צ התייחס השר דרעי לשורת נושאים • על החקירות: "הם עושים את עבודתם" • על 'ידידו' אלי ישי: "בלי המילה ידידי" • וגם: "הרפורמים והקונסרבטיבים הם יהודים מבחינתי, כמוני לכל דבר ועניין, אני אוהב אותם" האזינו
יעקב גרודקה , י"ב תמוז תשע"ז 06/07/2017 11:09

יונתן זינדל, פלאש 90 השר דרעי במסיבת עיתונאים בחדר סיעת ש"ס, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90אחרי שלגלג על 'ישראל היום' שפרסם, כי בעקבות חקירות המשטרה נגדו – בכירים בש"ס החלו במגעים להחזרת אלי ישי לתנועה, ואמר כי "כנראה שהם מכירים בכירים בש"ס שאני לא מכיר" ולאחר שהבהיר כי ישי הוא לא "ידידו", שר הפנים אריה דרעי התראיין הבוקר לגל"צ ואמר כי הוא אוהב את הרפורמים ואת הקונסרבטיבים וכי הם אחים שלו.

דרעי התייחס למשבר הגיור, בעקבות דרישת החרדים, לקדם את חוק הגיור הממלכתי ואמר כי "הרפורמים והקונסרבטיבים שהם יהודים מבחינתי, כמוני וכמוך לכל דבר ועניין, אני אוהב אותם והם אחים שלי, שיבואו ויתכבדו לגור פה בארץ ויתמודדו בבחירות ויהיה להם כוח פוליטי וישפיעו, אבל הם לא יכולים להיות פה כמה אלפים בודדים, ועם הכוח הפוליטי והכספי שיש להם בחו"ל – להכתיב לי ולכל אחד מאתנו שמתמודד כאן בבחירות".

לדבריו של שר הפנים: "אם ראיתם את החתונה של הבת של הילרי וביל קלינטון, שאתה רואה ראביי רפורמי וכומר מחתנים, כשאתה רואה את ראש ארגוני הרפורמים ג'ייקובס אומר שהוא לא מוכן לקבל שנישואי תערובות של יהודים - זו מחלה או שזו תופעה, להם ניתן את המפתח של הכניסה לישראל שהם יוכלו לתת לכל מי שמתגייר פה בארץ על פי חוק השבות - אזרחות אוטומטית?, מה יקרה עם המסתננים עוד שנה?, ואני אומר לך, לא לחינם, גלעד קריב שהוא מזכ"ל התנועה הרפורמית בישראל – הוא אחד מראשי העמותה שמסייעת למסתננים".

"הסיפור הוא רק: מי יהיה בעל הבית על שער הכנסייה לישראל, מי ייתן מעמד של חוק השבות ואזרחות", הבהיר שוב דרעי, והתייחס לטענות שר האוצר כחלון, שרימו אותו בעת הדיון על חוק הגיור, "אני חולק על כחלון, עם כל הכבוד, הוא לא מבין על מה החוק מדבר, ולכן הוא אומר את הדברים הללו, אף אחד לא רימה אותו, שמנו את הדברים על השולחן, אני פעלתי הכי שקוף שיכול להיות, אני הרי לא יזמתי את החוק הזה אלא היועץ המשפטי".

דרעי הוסיף כי "משרד המשפטים ניסח את החוק הזה ואני הפצתי אותו חודשיים וכל אחד העיר את הערות שלו ופתאום כל אחד מגלגל עיניים, לא ידעתי לא שמעתי".

על הקפאת מתווה הכותל נשאל דרעי: "הרי הסכמתם על מתווה מסויים, היה לחץ של הציבור – והתקפלתם?"

"לא היה ולא נברא. אנחנו לא הסכמנו. אנחנו התנגדנו בממשלה והצבענו נגד, ואחרי שהצבענו נגד כשהבנו את החומרה של הדברים. אני לא מתבייש לומר שלא מספיק למדנו את זה ביסודיות, אבל שהעירו לנו הערות למדו והבנו שבדלת האחורית הכניסה ממשלת ישראל שהחרדים חברים בה - הכרה בזרם של הרפורמים ושל הקונסרבטיבים, על זה אמרנו שלא יהיה. לא שינינו מאומה בכותל, אף אחד לא שינה גם לא נתניהו, מה שהיה 70 שנה - יהיה. ועוד יותר מזה – אותה רחבה של בנט ראש הממשלה הולך לשפץ אותה ולהגדיל אותה".

על חקירות המשטרה ועל החשד כי העלים מס אמר דרעי: "אני ממשיך לעבוד, עניתי על השאלות, נחקרתי מספר פעמים, אני מכבד אותם, הם עושים את עבודתם. הכל בסדר גמור".

דרעי הוסיף בגל"צ: "אני מרגיש טוב מאוד. אני מרגיש ברוך ה' בטוח, עוד יותר בטוח אחרי השאלות והתשובות, ואני אומר: תנו להם החברים הטובים שם לעשות את עבודתם".

"האם העלמת מס?", נשאל דרעי שהשיב: "אני עכשיו עומד בפני חקירה מחודשת?. מה שיש לי לענות - עניתי במשטרה למי שאני חייב לענות. מי שהתפקיד שלו לשאול - שואל, אני ממשיך את התפקיד שלי לעשות".

האזינו לראיון המלא:
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קראות, רפורמה חרדיות. וכולם בכלל תינוקות שנשבו. ועל כלל ישראל מוטל לקרבם בעבותות אהבה. וישובו לדת האמת.  (ל”ת)

  אי"ש קרליץ.

 2. דרעי  

  אני

 3. בושה. את הרפורמים אוהב ואלי ישי גם לא ידיד  

  דורעי

 4. האם אתה אוהב גם את האנשים שאתה ומשה עידן ומומו עומדים לזרוק מהבתים???  

  hf

 5. הרפורמים שכופרים בה' ובתורתו ומעוותים הכל ... אותם הוא אוהב  

  אבי

 6. שס - 2 מנדטים אולי 3 בבחירות הבאות - זה ברור כשמש  

  דודי

 7. רפורמי הדרעק הזה  (ל”ת)


 8. הרפורמים ידידים ואלי ישי לא???? רשע מרושע!!!!  (ל”ת)

  ליבא

 9. מרן ירסק אותו יותר  (ל”ת)


 10. השבת תתבע מדרעי את עלבונה בקרוב יכנס חזרה הבייתה לכלא!!  (ל”ת)

  שרי

 11. להזכיר לדרעי השקרן שאמר שהמתווה על דעת חכם שלום ולכן הסכים איתו אז  (ל”ת)


 12. שדרעי יהיה בכלא כולנו נרגיש יותר טוב  (ל”ת)

  מרוקאי

 13. ברכת הגר"ח קנייבסקי שדרעי ייכנס לכלא תתממש בקרוב  (ל”ת)


 14. רשע מרושע הרפורמים כן ואלי ישי לא???????????????????????????????????????????  (ל”ת)


 15. שס נמחקת יאמסכן גנב  (ל”ת)

  רותי

 16. מרן מרסק את שס מלמעלה ודרעי בגאוותו יחזור למעשייהו  (ל”ת)


 17. גפני וליצמן בעבר האחד,ודרעי וביבי והרפורמים בעבר השני.  

  שריר

 18. הרפורמים אחים? ואלי ישי אפילו לא ידיד??? רשע מרושע. מרן צדק!!!  (ל”ת)

  אתמהה

 19. דרעי שמאלני הזוי  (ל”ת)


 20. דניאל  


 21. דרעי לא יהודי!!!  

  מאור

 22. בושה וחרפה. אוהב את הרפורמים ושונא את הצדיקים  

  ס''ט

 23. לאמסלם מהליכוד. אל תחזור בך. הגש את הצעת החוק  

  בן נעים זמירות ישראל.

 24. יאלללללללה בחזרה למעשיהו בקרוב  (ל”ת)

  ייי

;