1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

טראמפ מודה: "אני נחקר על הפיטורין של ג'יימס קומי"

בפעם הראשונה מאז החלו החקירות בנוגע לקשרים של הצוות של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ עם הרוסים, מודה טראמפ שהוא תחת חקירה • "זה ציד מכשפות", צייץ טראמפ בטוויטר
יענקי פרברכ"ג סיון תשע"ז 17/06/2017 22:00

טראמפ, צילום: רויטרס טראמפ. צילום: רויטרסבפעם הראשונה מאז החלו החקירות בנוגע לקשרים של הצוות של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ עם הרוסים, מודה הנשיא שהוא תחת חקירה.

טראמפ צייץ ביום שישי האחרון "אני נחקר על הפיטורים של ראש ה- FBI על ידי האיש שאמר לי לפטר את ראש ה-FBI, זה ציד מכשפות".

הנשיא אישר את הסיפור שפורסם בוושינגטון פוסט ביום רביעי האחרון על החקירה נגדו, וסתר את עצמו על דבריו ביחס להחלטתו לפטר את ג'יימס קומי בחודש שעבר, כשאמר לפני יותר מחודש "אני רציתי לפטר את קומי מיד כשנבחרתי". כחודש לאחר מכן אמר טראמפ "אני פיטרתי אותו כי ככה הומלץ לי על ידי סגן התובע המחוזי".

"אחרי שבעה חודשים של חקירות ודיונים בוועדה על הקשרים שלי עם הרוסים, אף אחד לא הצליח להראות שום הוכחה", צייץ טראמפ ביום שישי.

הגרדיאן הבריטי מדווח כי "ההתרחבות לכאורה של החקירה נגד טראמפ מתמקדת בין היתר, בשאלה האם הנשיא ניסה לשבש את החקירה שמתנהלת לגבי קשריו עם רוסיה, בפרט על הדיווח שטראמפ ניסה לשכנע את מנהל ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי לסיים את החקירה של היועץ לביטחון לאומי לשעבר, מייקל פלין שפוטר על ידי טראמפ, מאחר והתגלה שנפגש עם אנשי ממשל רוסיים ולא דיווח על הפגישה".

על פי הדיווח של הניו יורק טיימס, "הצוות של טראמפ הונחה שלא למחוק או לשנות שום מסמכים על רוסיה שקשורים לחקירה"

בציוץ נוסף טראמפ סיכם מבחינתו את החקירה: "התקשורת המזוייפת שונאת כשאני משתמש במה שמתברר ככוח החזק ביותר שלי בתקשורת, (הטוויטר) אני מצליח להגיע ללמעלה ממאה מיליון אנשים".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;