1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

חכם שלום חושש: כך יחללו את הכותל המערבי

רבני הרובע היהודי ובראשם חכם שלום כהן, הרב אביגדור נבנצאל, והרב אליהו מדינה שיגרו מכתב דחוף לראש העיר ובו הם דורשים שלא להפוך את האמפיתיאטרון הממוקם בגן התקומה הסמוך לכותל המערבי - למרכז בידור
יעקב גרודקה כ"ד סיון תשע"ז 18/06/2017 15:08

יעקב כהן, פלאש 90 צילום: יעקב כהן, פלאש 90סערה חדשה? במכתב דחוף ששיגרו רבני הרובע היהודי ובראשם נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן והגר"א נבנצל, לראש העיר ניר ברקת ולמנכ"ל העירייה אמנון מרחב, הם דורשים שלא להפוך את האמפיתיאטרון הממוקם בגן התקומה הסמוך לכותל המערבי - למרכז בידור.

מלבד חכם שלום וגאון רבי אביגדור נבנצאל, חתומים על המכתב החריף בנו של הרב נבנצאל, הרב חזקיהו שמשמש כ'הרב הצעיר' של הרובע היהודי לצד אביו, רבה הספרדי של הרובע היהודי הרב אליהו מדינה, ראש ישיבת 'הר המור' הרב צבי טאו, הרב יוסף זילברמן, הרב ברוך וידר ורבנים נוספים.

ל"בחדרי חרדים" נודע כי אפילו הנציגות החרדית בעירייה לא שמעה על הכוונה להפוך את המקום למתחם אירועים מעבר למה שהיה בו עד היום הזה, אולם, גורמים ברובע היהודי, חוששים כי זו כוונת העיריה, ובשל כך הם פנו לרבנים שכאמור, חתמו על המכתב.

"מזה 40 שנה שאנו נאבקים בס"ד בהצלחה נגד פתיחת האמפיתיאטרון בגן התקומה עוד מימי רה"ע טדי קולק ומנכ"ל החברה לשיקום הרובע אונגר", כתבו הרבנים.

לדברי הרבנים החתומים: "מיקומו של האמפיתיאטרון נמצא במרחק של 200 טר מהכותל המערבי שריד בית מקדשינו ותפארתנו שיבנה במהרה בימנו. הרובע היהודי הוא קריית חינוך ולא קריית בידור. דוגמאות: פסטיבל שאון בעיר, מרוץ העקרבים, פסטיבל ירושלים, שוק מחנה יהודה בלילה".

"כדי למנוע קלקול רוחני, עליכם לגנוז מיידית רעיון זה, שאיננו מתאים כלל, לא לאופיי המקום, לא לאנשיו ותושביו, לא לתלמידיו ולא להמוני עולי הרגלים אל שריד בית מקדשינו", כתבו לסיום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ולמה הם שותקים על בית הליבה?  

    תושב הרובע

  2. מרוב כותל שכחנו את העיקר את הר הבית  (ל”ת)

    לסקר

  3. רפורמים בכותל זה על דעתנו צעק חכם שלום אנא השמיעו הסרטונים. איפה הייתם אז? עכשו נזכרתם? נתתם להם מדרס רגל אתם אשמים  (ל”ת)


;