1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

הוארך מעצר הפרויקטור בעולם הפרסום החשוד בתקיפה: פרטים חדשים

שבוע נוסף במעצר, תלונות נוספות, חשד לניסיון שיבוש וכחמישים הודעות - פרטים חדשים בפרשה שמסעירה את עולם המדיה והפרסום החרדי, על חשדות כי אדם מוכר בתחום, פרויקטור ומנהל משרד קד"מ תקף נשים שעבדו אצלו
אלי שלזינגרכ"ד סיון תשע"ז 18/06/2017 17:07

הדס פרוש, פלאש 90 החשוד בבית המשפט עם פרקליטו עטרי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90בית המשפט האריך, בפעם השניה, את מעצר הפרויקטור המוכר בתחום השיווק והפרסום במגזר החרדי, שדבר מעצרו כחשוד בתקיפה סדרתית של כמה נשים שעבדו תחתיו הכה בתדהמה את אנשי הפרסום המדיה והתקשורת בעולם החרדי, אחר שנעצר בעקבות תלונות והפרשה הותרה לפרסום.

שבעה ימים לאחר שנעצר האיש, תושב ירושלים בן 30, שניהל בעבר יחד עם שותפים משרד קד"מ בעיר, זאת בחשד כי ביצע בעובדותיו מעשים חמורים, אסורים על פי ההלכה ועל פי החוק - מעצרו הוארך שוב, ובשישה ימים.

בתחילת הדיון ביקש נציג המשטרה להאריך את אחזקת המחשב המוסדי שנתפס בידי החוקרים וציין כי מאז ביצוע פעולות החקירה בחומרי המחשב, עלה חשד סביר נוסף. הוא הציג לבית המשפט מזכר סודי בעניין, "החשד התחזק, כפי שכבודו יוכל להתרשם מהדוח הסודי. מעל 50 הודעות אספנו, איתרנו עדויות של קורבנות נוספות ועדויות של עדים אשר מחזקים את החשד הסביר לרמה גבוהה", אמר החוקר עידן אטיאס.

לטענת המשטרה, החשוד "עשה כל שביכולתו על מנת לא לשתף פעולה", וכי הדיונים הרבים בבתי המשפט לא הותירו להם די זמן על מנת לחקור את החשוד ולכן הם מבקשים להאריך את מעצרו בשמונה ימים נוספים. החוקרים הציגו עדות נוספת שנגבתה ביום שישי האחרון, ושיש בה כדי העלאת חשד אף לשיבוש "הדבר מחזק ומראה את המסוכנות והשיבוש שיש בידי המשיב, בידי אחרים הקשורים אליו כדי לפגוע בחקירה".

עו"ד אריאל עטרי, פרקליטו של החשוד, ביקש שהמשטרה תציג לבית המשפט את צילומי המסך של תכתובות החשוד עם המתלוננות, מה שלדבריו יכול לשפוך אור על הפרשה. "מהיום שהגענו לכאן צעקתי שהתשובה לכל התלונות של המתלוננות - מצוייה בתכתובות בין המשיב לבינן. התחננתי בפני המשטרה שתבדוק את התכתובות בטלפונים של המתלוננות כי אין בסיס לתלונותיהם, בידי המשטרה נמצאו מכשירי הטלפון של המתלוננות מהיום הראשון, והמשטרה היתה יכולה להציג את התכתובות ולא עשתה זאת".

סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט יהשוע צימרמן אמר כי בנסיבות אלו ולנוכח הנתונים שהוצגו בדוח הסודי מהיום, "אכן יש מקום להורות על המשך מעצרו ואולם אין הכרח בכל תקופת המעצר המבוקשת" והאריך את מעצרו של החשוד בשישה ימים נוספים עד ליום שישי.

בהתייחס לטענות עו"ד עטרי אמר השופט כי הוא מבין מחד גיסא את החשיבות הראייתית בהצגת תכתובות אלו בן החשוד למתלוננות, אך מבין מאידך גיסא את בקשת גורמי החקירה לבדוק את החומר הממוחשב באמצעות חוקר מיומן. יחד עם זאת, אמר כי ככל שהמשטרה תרצה לבקש הארכת מעצר נוספת לחשוד, הוא מבקש כי התכתובות המבוקשות כבר יהיו בתוך תיק החקירה על מנת שבית המשפט יוכל לעיין בהם.כפי שדווח בשבוע שעבר ב'בחדרי חרדים', איש פרסום חרדי נעצר על ידי המשטרה בחשד שתקף חמורות עובדות במשרדו שעסק בפרויקטים פרסומיים - ובינתיים נסגר, אף הן מהמגזר החרדי.

במסגרת ניהול המשרד העסיק נשים בתפקידים שונים, לרוב נשים צעירות, שעל פי החשד, להן העניק בשלב ראשון יחס אישי קרוב על מנת ללמדן במטרה שיתקדמו בתפקיד תוך שמשלב אותן בישיבות ובדיוני המשרד ומתייחס אליהן כאל 'בנות טיפוחיו'.

על פי חשד המשטרה, בהמשך וכעבור זמן מה, נהג להשפיל אותן, להתנכל אליהן תוך שהוא מבצע בהן מעשים חמורים, אסורים על פי ההלכה ועל פי החוק. עוד עלה בחקירה כי בחלק מהמקרים היה שולח את העובדים לביתם ודואג להישאר לבד עם עובדת ואז מבצע את מעשיו.

במידה והן היו נרתעות ממעשיו, החל על פי החשד לאיים עליהן שאם לא יעתרו לו, יספר על כך לבעלים שלהן ולרבנים בקהילה ובכך יבזה את שמן.

"ממכלול העדויות והראיות עד כה עולה כי החשוד פעל בדרכי עורמה ותיחכום, בכך שפעל להעצים אותן וליצור הערצה כלפיו ובכך יצר מעין תלות במעמדו וביכולתו לקדמן ולשלב אותן בפרוייקטים ניהוליים במשרדו" נמסר מהמשטרה, ואז על פי החשד תקף אותן קשות.

במקביל למעצרו ביום ראשון שעבר, ביצעו החוקרים חיפוש על פי צו שהוצא על ידי בית המשפט, בביתו ובמקום עבודתו כיום, כמנהל מוסד חינוכי לבנות במרכז הארץ. יצויין כי החקירה נפתחה לאחר שאחת הנפגעות החליטה להתיר את קשר השתיקה והגישה תלונה במשטרה, מלווה על ידי הפרקליטות, והמשטרה ממשיכה באיתור מתלוננות נוספות שנפגעו על ידי החשוד.

"מדובר בחקירה רגישה ומורכבת בשל העובדה שהחשוד פעל בתחכום ותוך הפעלת מניפולציות רגשיות במטרה להשיג קירבתן של הנשים ובהמשך לנצל זאת" נמסר מהמשטרה. "חקירת המשטרה בשלב ראשון התמקדה באיסוף ראיות ואיתור מתלוננות שגוללו בפני החוקרים את את דפוס הפעולה של החשוד, ובהמשך לביצוע מעצרו והבאתו בפני בית המשפט".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עדיף אשה אחת בבית עם שגעונותיה מ10 במשרד  (ל”ת)


 2. שריר חכה עוד לא תפסו אותך  (ל”ת)


 3. תקיפות  

  אחד

 4. סוטה חרדי צריך לעמוד לדין בפני גדולי ישראל.  

  שריר

  • לא חרדי 


 5. תפסיקו לקרוא לאנשים/נשים לא ראויים "חרדים" !  (ל”ת)


  • לפי טענתך 

   משה

 6. הוא מבני ברק? שם משפחה מתחיל ב-ר?  (ל”ת)


  • לא מתחיל בב' (ל”ת)


  • אולי עורך לשעבר?? (ל”ת)

   יתד נאמן

  • לא (ל”ת)


  • מ.ב.ד. (ל”ת)

   בעולמם

 7. אסור בכל מקרה ללכת למשטרה - זה חוקות הגויים בשביל זה יש רבנים ועסקנים שיטפלו בעניין ע"פ דרך ההלכה  (ל”ת)

  הפלס

  • הלו מה נראה לך  

   יתד

 8. הבן אדם זבל שבזבלים בנוסף הוא רושד אנשים ועקץ אותם כספית  (ל”ת)

  מתי בן דוד

  • צודק בכל מילה (ל”ת)


  • צודק בכל מילה (ל”ת)


 9. טוב שהלכו למשטרה  

  מיקי שטטמן

 10. כן אתה יודע מה הדין לפי ההלכה טיפש!!!!  (ל”ת)


 11. מכיר תסיפור מקרוב  

  בן

  • כנראה הפיל גם אותך. מ. החלקלק... (ל”ת)


 12. אדם זה כמובן מנוול גדול  

  רוני החכם

 13. חבוב כבר מזמן הרבנים שולחים למשטרה על כאלה דברים  

  בעילום שם

 14. מי יודע מה האמת שירים אצבע.  (ל”ת)

  NBH

  • מתוך ידיעה מכלי ראשון החשדות נכונים. גם 100 שנים בכלא לא יספיקו לכפר על העוולות שגרם (ל”ת)

   יעקב

 15. לזה ששאל אם הוא מבני ברק והשם מתחיל בר׳  

  אחת שיודעת

  • מתאים לו מתאים הוא ערמומי הצליח לסובב אותי שעבדתי אצלו 

   שלמה

 16. אחד שיודע ומכיר את הבחור מקרוב  

  שמעון

 17. הוא גנב ממני ומעשרות כסף  

  שמעון

 18. תמשיכו לשלוח נשים לעבוד עם גברים וזה מה שקורה  

  תתעוררו

;