1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

לחץ על מנדלבליט: הרב נבנצל במכתב חריף

בהמשך לפרסום הבוקר ב'בחדרי חרדים', אודות המכתב החריף ששיגר עוזרו של הרב הראשי דוד לאו ליועמ"ש מנדלבליט, כעת נודע כי גם הגר"א נבנצל שיגר מכתב ליועמ"ש בו כתב בין היתר: "לא ייתכן שהמדינה לא תאפשר לרבנות להציג את דעתה באופן עצמאי"
יעקב גרודקה, כ"ה סיון תשע"ז 19/06/2017 08:24

הגאון רבי אביגדור נבנצל הרב אביגדור נבנצל, צילום: שוקי לרר צילום: שוקי לררהמאבק נגד היועץ המשפטי: רבה של הרובע היהודי הגאון רבי אביגדור נבנצל שיגר אמש מכתב ליועץ המשפטי אביחי מנדלבליט, שבו הוא טוען כי "לא ייתכן שהמדינה לא תאפשר לרבנות להציג את דעתה באופן עצמאי" - בעתירת בג"ץ על מתווה הכותל, וכפי שדווח הבוקר בהרחבה ב"בחדרי חרדים", על מכתבו של עוזר הרב הראשי הגר"ד לאו, הרב רפאל פרנק, ליועץ המשפטי של הרבנות הראל גולדברג.

במכתבו כותב הרב נבנצל: "הוצגו בפניי מכתבים של עוזר הרב הראשי לישראל, הרב רפאל פרנק, ליועץ המשפטי הרבנות עו"ד הראל גולדברג, ובהם הוא מבקש שיינתן לרבנות הראשית יצוג משפטי עצמאי. מהסיבה שהרבנות חולקת על דעת היועמ"ש בכל הקשור להחלטת הממשלה לגבי הקמת רחבה פלורליסטית בכותל שבה אמורים להתפלל ללא מחיצה, שהינה בניגוד לעמדת הרבנות הראשית לישראל", כתב.

לדברי רבה של הרובע היהודי: "תוך שבועיים אמורה המדינה להגיש את תשובתה לבג"צ. לא ייתכן שהמדינה לא תאפשר לרבנות להציג את דעתה באופן עצמאי לאור העובדה שהרבנות חולקת מכל וכל על עמדת הממשלה בעניין זה. לפיכך, אבקש ממך לאפשר לרבנות הראשית ייצוג משפטי עצמאי בתיקים המתנהלים בבית המשפט, וזאת לפי בקשתם".

לסיום כתב, "כמו כן, המדינה בעצמה מתבקשת לטעון כי אין לבית המשפט העליון סמכות לדון בפולחן במקומות הקדושים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. די כבר, החרדים עדיין תקועים בכותל ולא שמים לב לעיקר להר הבית המחולל והשבוי בידי אויבנו  (ל”ת)

  פליגמן

 2. היה בדעה שצריך להגיע להסכמה עם המוסלמים על הר הבית  

  הרב מרדכי צמח אליהו זצ"ל

  • מרפאה בהר הבית? זה נקרא דעה? 

   יפה יוסף

;