1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

פרטים חדשים על טביעת הלברנץ במקסיקו

יום אחר הדיווח שהכה בתדהמה ולפיו מנהיג כת 'לב טהור' הקיצונית בן ה-54, ששהה עם אנשיו במקסיקו, טבע בנהר מקומי - מתפרסמים פרטים חדשים • יוסף, תושב הקהילה החרדית במקסיקו ל'בחדרי': "הם גרים ב'סוף העולם', אין מי שילחם בשבילם"
יענקי פרבר, ט"ו תמוז תשע"ז 09/07/2017 17:41

המערכת הלברנץ. צילומסך מתוך תחקיר 'המערכת'' רשת ערוץ 2פרטים נוספים על טביעתו של מנהיג כת 'לב טהור' בנהר. בדיווחים המקומיים צויין כי טביעתו של שלמה ארז הלברנץ בן ה-54 אירעה אחר שהחליק, נפל אל הנהר ונסחף בזרם חזק. לא מצוין כי הגיע למקום כדי לטבול לפני שבת, אך אנשיו לא שיתפו פעולה עם הרשויות, ועל כן אפשר והפרטים המלאים חסרים או אינם מדויקים.

המקרה אירע ביום שישי בסביבות השעה 4 אחר הצהריים בשעון המקומי. גופתו נסחפה עם זרמי המים ובין הסלעים מאות מטרים, ונמשתה רק אחר יותר מקילומטר על ידי צוות חילוץ והצלה מקומי.

"האנשים שהיו שם סרבו לדבר איתנו, הם כל יום היו מגיעים לטבול בנהר, ולאחר מכן להתפלל על שלום העולם" כך תיאר הכתב המקסיקני באתר שבו פרסם את המקרה.

מיקום הטביעה בנהר שוג'ובל באוניון ג'ואראז בעיר גבול, בה נמצאים מהגרים רבים, ועל כן בתקשורת המקומית מתייחסים לאנשי הקהילה ולרב הטובע כמהגר - שכן, כזכור כפי שדווח אמש ב'בחדרי' לפני 4 שבועות, הלברנץ הרים עוגן מגואטמלה וערק למקסיקו, אחר שגם הרשויות בגואטמלה הצרו צעדי הקהילה, לטענתם בעיקר בעקבות פניות מגורמים רמי דרג מישראל.

החקירה מתנהלת בדרג מעט גבוה יותר מקציני משטרה מקומיים, והגופה נשלחה לנתיחה.

חשדות הרשויות המקומיות גברו אחר שאנשי קהילתו ובני משפחתו של הלברנץ, סירבו לשתף פעולה ולספק מידע ונתונים לרשויות - כך על פי הדיווחים המקומיים.

הם הודיעו להם כי הגופה נלקחת לטיפול השירות הרפואי-משפטי. על פי הדיווח, רשויות החוק ינתחו את הגופה, ורק לאחר מכן יאשרו למשפחתו לזהות את הגופה.

יצויין כי מספר ישראלים שקרובי משפחותיהם נמצאים בידי 'לב טהור' מנהלים בשנים האחרונות קרב עיקש, תקשורתי משפטי וציבורי, בנוגע לכך שעל הרשויות בישראל לדאוג לאזרחים ישראלים שחברים בקהילה, כיוון שלטענתם מדובר בכת.

מקום הטביעה במדינת צ'יאפס, וככל הנראה המקום החדש בו השתכנה הקהילה הנודדת, נמצא במקום מבודד מכל קהילה יהודית. המרחק ממקסיקו סיטי שם ישנו ריכוז גדול של יהודים, הוא 12 שעות נסיעה ממקום מושבם.

בשיחה ל'בחדרי חרדים' מספר יוסף, חרדי מהקהילה במקסיקו סיטי "אצלינו לא היו נותנים לנתח את הגופה, כאן יש קשרים עם הרשויות. שם זה סוף העולם, אין מי שילחם בשבילם. העיתונים הגדולים בכלל לא דיווחו על זה, כי יש פה במדינה הרבה מקרי טביעה, רק העיתונים המקומיים והאתרים המקומיים".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כדאי שינתחו את המוח וידווחו על התעלומה שקוראים לה לב טהור  (ל”ת)


  • צו ד ק. 

   יפה יוסף

 2. לא משנה מה מעשיו. יהודי חייב לעזור ולהתפלל שיבוא בשלימות לקבר ישראל. להפעיל את זק"א וכו'  (ל”ת)


  • צודק מאה אחוז חייבים להשתדל בכל האפשריות  (ל”ת)


 3. גם טרוצקי חוסל במקסיקו על ידי הבולשביקים,  

  פרענק פרנקל

  • גם אם היה לך כסף כמו שהיה לו הית גביר.. (ל”ת)


 4. עדכני  

  אקטואליה

 5. חוסל ונחטף  (ל”ת)


 6. חמור יזכה לקבורת חמור  

  יחצן

 7. עוד כת יהודת מטורללת  

  משיח בן דויד

 8. כל כלב בא יומו אומרים הערבים וצודקים . מקווה שהכת תתפורר ואנשים שם יצאו לחופשי  (ל”ת)

  גילה דרוק