1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

סאטמר מסירים כפפות: הסיקריקים יותר מסוכנים מהחרד"קים

בסאטמר יוצאים למלחמה בסיקריקים: "הטיפוסים הירודים הללו שמתלבשים באיצטלה של קנאות - מהם אנו מפחדים. הילדים שלנו עלולים חלילה ללמוד מהם שזוהי קנאות, להציק, לרדוף, לרצוח ולבזות כבוד שמים, כבוד התורה וכבוד ת"ח" • האזינו
יוסף גליקכ"ג תמוז תשע"ז 17/07/2017 12:40

יונתן זינדל, פלאש 90 הפגנת הפלג הירושלמי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90על רקע דבריו של האדמו"ר מסאטמר, על הצורך לסייע בידיו של ארגון "עזרה וייעוץ", שלדבריו הוא הארגון המסייע כבר שנים ארוכות בלי שמץ של פוליטיקה, למי שמסתבך עם שלטונות הצבא, מתחוללת בימים האחרונים מיני דרמה בירושלים, כאשר עסקן הארגון הרב חיים ראט מותקף פעם אחר פעם בסימטאות מאה שערים, אמש הותקף הרב ראט בשנית ע"י סיקריקים, ובעקבות כך יצאו בסאטמר להתקפה חריפה כנגד הסקריקים, כאשר הם קוראים לחסידי סאטמר לבזות את הסקריקים כמו שמבזים את החרדקי"ם.

בקו החינוך הטהור של חסידי סאטמר, מאשימים את דובר הסיקריקים אותו הם מכנים: "המסית והמדיח השקרן הסורר הדובר שקרים ודובר האינטרנט", שהוא הסית לתקיפתו של הרב ראט שפעיל בנושא כבר יובל שנים.

להלן ההקלטה והתמלול:"להסיר את המסוה ולהוקע אותם כנגד השמש", פותחים חסידי סאטמר ומתייחסים לאירוע בו הותקף העסקן הירושלמי הוותיק ר' חיים רוט העוסק במשך שנים לסיוע לבחורים מול שלטונות הצבא. "בהלם גדול אוחזים בני היהדות החרדית את ההתקפה המחודשת על הגאון הצדיק ר' חיים רוט שליט"א שעומד כבר קרוב ליובל שנים למסור נפש לכל קדשי ישראל, ובפרט כנגד גזירת הגיוס מאז תשנ"ט בשליחות הבית דין של היהדות החרדית, ועל לא עוול בכפו לא מתביישים כת שקרנים וליצים והסיקריקים להתנפל על כזה גאון וצדיק באופן מופרע כזה, כשהם מוסתים ע"י המסית והמדיח השקרן הסורר הדובר שקרים ודובר האינטרנט.

"למרות שבהודעות שלו כבר ניכרים סימני הגסיסה, ואובדן הדרך והבלבול בצורה הגדולה ביותר, כמו שהציבור כבר יודע את הכלל, שאם הוא מדבר יותר מ2 דקות על השעון, צריכים רק לשמוע לטלפון איך שהוא סותר את עצמו מיניה וביה.

אבל רבותי, כעת אין זה הזמן לזה, רבותי, צריכים ליטול את עצמנו ביחד, ולהוקיע את המושחתים הירודים הללו מקרב מחננו, אנו לא יכולים להשאיר את עדת ה' כצאן אשר אין להם רועה, איננו יכולים להניח לאיש הישר בעיניו יעשה שהלאה יימשך מעשי ההשחתה ושפיכות דמים שמנוהלים ע"י אותם מושחתים וסיקריקים.

שלומי אמוני ישראל יחגרו את עצמם יחדיו בימים אלו, ויקיאו את המוסר והמלשין הזה וכל הנמשכים אחריו מקרב מחננו, כלום לא אחרת מהצורה שבה צועקים על החרדקים שיעזבו את האיזור, לא, אנו לא יכולים להניח שהשכונות שלנו יהיו טמאים ע"י אותם טיפוסים טמאים החרדקים, אבל לא, אנו לא יכולים גם להניח שהטיפוסים המופרעים הללו יסתובבו בקרב מחננו ויחריבו את כל הקדוש לנו.

כמו שכבר הבאנו לידי ביטוי, הפנים של החרדקים זה רק מסייע במטרה להראות לציבור עד כמה שאפשר לרדת רחוק, ועד כמה אכן גזירת הגיוס היא גזירת שמד ממש.

אבל כמה עוררו, שאם לפעמים רוצים להשוות את הכת שקרנים ולצים, לכת החרדקים, מוכרחים להודות באמת, שיש נקודה אחת שהם לא שווים, כי מהחרדקים אנו אוטומטית מופרדים, מהחרדקים אין אנו מפחדים שהילדים שלנו ייראו חלילה כמותם, כי אנו מקווים שכשנכניס את הרוח טהרה ואת דרך החינוך הנכונה אצל ילדינו, הם לבד ימאסו בדרך המופקרת המושחתת. אבל הטיפוסים הירודים הללו שמתלבשים באיצטלה של קנאות, עליהם אנו מפחדים, עליהם אמר רבינו הקדוש הדברי יואל מסאטמאר הוא חשש ואמר שהם עוד מחריבים יותר, כי הילדים שלנו עלולים חלילה ללמוד מהם שזה נקרא קנאות, להציק ולרדוף ולרצוח ולבזות כבוד שמים וכבוד התורה וכבוד ת"ח.

"אנו לא יכולים להמשיך לאפשר זאת, ושלומי אמוני ישראל יקחו את עצמם בכל החזיתות, עסקנים ורבנים, הנהלה וכל השאר, ויצעקו, עד כאן!

"מספיק היה לאפשר לאותם פוחזים וריקים מוסרים ומלשינים בלא שום היתר שבעולם, מחריבים ומבזים כבוד התורה וכבוד שמים, שהם יוכלו להסתובב בקרב מחננו, ולרדוף ולצעוק יהודים קדושים שמוסרים נפש על כבוד שמים.

"שלומי אמוני ישראל אומרים ברור, עד כאן! עד כאן! שלומי אמוני ישראל אומרים עד כאן לאלו שנגררים אחריהם, ושלומי אמוני ישראל אומרים עד כאן למסית ומדיח המוסר והמלשין, צא טמא ממחנינו! סגור את פיך הטמא נגד כל הקדוש לנו, ותפסיק להלשין אצל הציונים, ותפסיק להלשין באינטרנט ובכל כלי התקשורת.

"כולנו למערכה ולה' הישועה" נאמר בקו של חסידי סאטמר.

התנצלות המערכת: בטעות סופר אוזכר בכתבה שמו של עסקן בירושלים. השם הוסר לאחר דקות ספורות. אנו מתנצלים על כך.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה הם רוצים מהחיים שלי?! ס"ה אני רוצה קצת פארנוסע...  (ל”ת)

  קאפאלע ווייס

  • חייל חרדי=לראות ולקנאות. (ל”ת)


  • הסיקריקים יותר מסוכנים ממחבלי חמאס רשעותם ופשעם לחיילים מקדשי ש"ש בפרט בביכ"נ כנאצים בוורשה (ל”ת)


  • המוצלחים, בצה"ל. (ל”ת)


  • רובינו מעדיפים בנים בצה"ל ומדות טובות. מבנים ב.........ומדות............. (ל”ת)


 2. צה"ל : שמחה של מצווה.  (ל”ת)


 3. כשזוכים נטהרים מקליפת המרגלים. טומאתן וזוהמתן שבכל דור ודור.  (ל”ת)


  • כשזוכים מתפטרים מתגובות משוגעים... (ל”ת)


 4. תמיד. כשאני רואה חיילים חרדים. אני מתפוצץ מקנאה ותסכול. למה לא היה לי ג"כ את האומץ, שכל, ויראת שמיים. להתגייס לצה"ל, ולהצליח בזה ובבא ? למה  (ל”ת)

  למה ? למה ?

  • רואים שהחיילים החרדים, שמחים, מרוצים ומצליחים. כי אור המצווה הגדולה מאיר את פניהם. (ל”ת)


  • פייק קומנט (ל”ת)


 5. רואים שיש לחיילים החרדים. שמירה עליונה. והצלחה גדולה ברוחניות ובגשמיות. מעל ומעבר לגדרי הטבע הרגילים.  (ל”ת)


 6. ההתקפה היא נגד הסיקריקים, ואתם מביאים תמונה של הפגנה של הפלג הירושלמי, אלו שני קבוצות שונות לחלוטין.  

  הטעיה

  • מה ! 

   פלוני

  • על זה כבר נאמר סדנה דארעא חד הוא (ל”ת)

   כולם אלימים בלי מדים

  • אל תיתמם 

   יעקב

  • ממש לא, כבר בפרשת בלק ראינו שמדין ומואב למרות שנאתם התאחדו כנגד כלל ישראל. 

   אכרך ליטאי

 7. סאטמר צריכים לעשות חשבון נפש. כִּי רוּחַ יִזְרָעוּ וְסוּפָתָה יִקְצֹרוּ  (ל”ת)

  ברוך

 8. הכל דיבורים  (ל”ת)

  מפוכח

 9. סיקריקים  

  יהודי

 10. שיריבו בינם לבין עצמם ויניחו לנו לנפשינו  (ל”ת)

  שניאור

 11. מה שקרה פה קרה גם אצל הפלג הירושלמי אבל בשינויים מסויימים  


 12. אהרן יוסל פרידמאן  

  ארוני

 13. גילוי דעת בענין הדברים שנאמרו באסיפה רבתי במאנסי ביום א' בלק תשע"ז שנערך על ידי רבנים ועסקנים מכל החוגים אשר כואב להם המצב הנורא של חידוש גזירת ה  


 14. יש שיגידו שהם הסתבכו עם סטמאר, והם ימררו להם את החיים, אבל הסיקריקים לא אכפת להם מכלום  

  אברך ליטאי

;