1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. כשרות

סערת זריקות 'העדה': הגר"מ ברנסדרופר פוסל את העופות מידי יום

פרשת הטריפות ב'עדה החרדית' שנחשפה ב'בחדרי', ממשיכה לעורר סערה • רבים חוששים כי הזריקות הניתנות בשוקיים -מטריפות את העופות • הגר"מ ברנסדורפר שפוסל עשרות עופות של 'העדה' המובאים לבית ההוראה: "יש לאסור את זה מיד"
משה ויסברגכ"ג תמוז תשע"ז 17/07/2017 17:11

ברנסדרופר הגר"מ ברנסדרופר עם גאב"ד 'העדה' הגרי"ט וייס. צילום: ברוך אוביץסערת הטריפות בעופות 'העדה החרדית': פרשת הזריקות בעופות 'העדה החרדית' שנחשפה ב'בחדרי חרדים' והחשש הגדול מטריפות - זאת בעקבות הודאת ועדת השחיטה של הבד"ץ כי הזריקות הניתנות לעופות גורמות לטריפות, כשגאב"ד 'העדה' נפגש עם שר החקלאות בנושא - ממשיכה לעורר סערה בקרב שוחרי הכשרות.

לבית ההוראה הגדול 'היכל הוראה' שבראשות הפוסק הגאון רבי משה ברנסדרופר השוכן סמוך לישיבת מיר בירושלים, מגיעים מידי יום ביומו אברכים רבים עם עופות ושאלות בידיהם, ועל פי הבדיקות במקום, רוב העופות נזרקים לאחר הבדיקה.

גם בשיעורו הנמסר לאברכי ישיבת מיר התייחס הגר"מ ברנסדרופר לסערה שפרצה שוב בשבועות האחרונים ואמר "הנושא פה הוא לא היכן ניתנת הזריקה אלא עצם זה שיש כאן ריעותא, כפי דברי הרמ"א, יש לאסור את זה מיד".

"אין מצב שיכולו לבדוק כזו כמות גדולה של עופות ורואים בעופות שמביאים לבדוק אפילו מדגם קטן, שהזריקה גורמת לטריפה" אמר הרב ברנסדרופר.הגאון רבי משה ברנסדרופר בשיעורו בהיכל הוראה
הגאון רבי משה ברנסדרופר בשיעורו בהיכל הוראה


בדבריו הביא מאביו חבר בד"ץ 'העדה החרדית' הגאון רבי מאיר זצ"ל בעל ה'קנה בושם', שאפילו שהריעותא עוברת הדחה ולא נשאר שום רושם מזה עדיין הוא טריפה, מכיוון שהריעותא בסביבת הגידין חוששים גם על הגידין אז גם שזה עבר הדחה במים עדיין חוששים.

הגר"מ ברנסדרופר אף שיבח את בד"ץ העדה החרדית שיזמו את פגישת הגאב"ד הגרי"ט וייס עם השר הציוני ואמר: "שמעתי על הפגישה. זה דבר טוב מאוד גם אבא זצ"ל וחבר הבד"צ הגרא"ד הורביץ זצ"ל בזמנו נפגש עם ראש עיריית ירושלים טדי קולק בכדי לדאוג לשחיטה של העדה החרדית".

העופות של 'העדה' עם הזריקות שנטרפועוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה קורה יוסקה הכל בסדר  


 2. רק אצל החרדים עופות טריפה יקרות מעופות רבנות.  (ל”ת)

  שריר

 3. אחח איזה בושה  

  יצחק דוד

  • יש עוד רבנים בעולם חוץ ממנו 


 4. אני לדגל התורה כבר לא יכול להצביע  

  כי זה אסור להצביע לדגל התורה

 5. העדה מאכילים טריפות, עכשיו אפילו הרבנים שלהם אומרים את זה  (ל”ת)

  איציק

 6. הפסקתי בחודשים האחרונים לאכול עופות של 'העיידה' לא מסתבך עם חמורות שבחמורות  (ל”ת)

  יוסהל'ה

 7. אז הרב אמנון יצחק צדק?  (ל”ת)

  יענקל

;