1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

ביבי יבקר בבית הכנסת הניאולוגי בבודפסט

על רקע סערת הגיור, יבקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הכנסת הניאולוגי בבודפסט. לשכתו ל'בחדרי': "גם הרב לאו ביקר במקום"
יעקב גרודקהכ"ד תמוז תשע"ז 18/07/2017 00:51

_imagebank_orig_orig_679D14D1FAFD4F26AE4DAA5421D42626.jpg חזית בית הכנסת. צילום: תמר הירדניכשברקע סערת הרפורמים והקונסרבטיבים סביב חוק הגיור ומתווה הכותל, ראש הממשלה בנימין נתניהו יבקר הבוקר (ג), כחלק מביקורו הרשמי בבודפשט - בבית הכנסת הגדול והמפורסם Dohany של הזרם הניאולוגי בהונגריה, אשר אליו משתייך הזרם הקונסורבטיבי כיום.

מתחם בית הכנסת של הקהילה הנאולוגית לשעבר - הוא אתר מפורסם שמשמש היום בעיקר כמוזיאון, וקיימים בו קבר אחים מתקופת השואה, מוזיאון לתולדות יהודי העיר, ואתר הנצחה. ביקורו של נתניהו הוא הביקור הרשמי הראשון של ראש ממשלה ישראלי מכהן בהונגריה מאז חידוש היחסים עם המדינה.

גורם המקורב לראש הממשלה מגיב ל"בחדרי חרדים" על הטענה כי לא ראוי שנתניהו יבקר במקום, לדבריו, "מדובר בסיור במרכז קהילתי של הקהילה היהודית שבעבר ביקר במקום גם הרב ישראל מאיר לאו, הנשיא משה קצב, השר אורי אריאל ורבנים ויהודים מרחבי העולם".

לדברי הגורם, "ראש הממשלה יסייר בבית הכנסת יחד עם הנשיא ההונגרי - למשך מספר דקות ספורות, ולא יתקיימו במקום תפילות וכדו', משם הוא ימשיך לקבר האחים, לאנדרטה לנספי השואה ולאולם של המרכז הקהילתי בו יישא את דבריו".

כאמור, בביקורו בבודפשט ייפגש נתניהו עם ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן ושרי ממשלתו. במפגש יחתמו על הסכם תרבות בילטרלי ועל הצהרת כוונות לשיתוף פעולה בתחום החדשנות הטכנולוגית.

כמו כן, ראש הממשלה ייפגש גם עם נשיא הונגריה יאנוש אדר בארמון הנשיא. ישתתף ויישא דברים במפגש פסגה של ראשי מדינות וישגרד – הונגריה, פולין, צ'כיה וסלובקיה.

בנוסף, הוא ייפגש לפגישות עבודה עם כל אחד מהמנהיגים בנפרד: ראש ממשלת צ'כיה בוהוסלב סובוטקה, ראש ממשלת פולין ביאטה שידלו וראש ממשלת סלובקיה רוברט פיצו.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרבה יותר חמור  

  אוביקטיבי

 2. מה קדם למה  

  זק"א

 3. ביהכנס הנאולוגי בבודפשט  

  אלי

 4. הרב לאו לא נכנס בפנים, הוא נשאר בחוץ  (ל”ת)


 5. דייייי  

  חרדי

 6. יש לקוות שביבי לא יאכל שם גולש הונגרי מ''דבר אחר''  (ל”ת)

  מיקלוש סראד

;