1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. בארץ

יהודי אמריקאי, קבלן סיני ומפעיל יווני רוצים להקים יחד רכבת בירושלים

עד כה סיכמו על ריצה משותפת למכרז שפיר הנדסה, שתיגש למכרז עם CAF הספרדית; ואלקטרה, שתתמודד עם אלסטום הצרפתית
אבי בר אלי, The Marker, כ"ד תמוז תשע"ז 18/07/2017 10:48

בחדרי חרדים לוגו רכבת הקלה בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90המתמודדת הראשונה במכרז הרכבת הקלה בירושלים מדגימה את האתגר שבגיבוש הקבוצות למכרז, עם מגדל בבל של שותפויות.

איש העסקים האמריקאי האוורד ג'ונס, בעלי ענקית הטלקום IDT, והעומד מאחורי חברת קידוחי הנפט ופצלי השמן, ג'יני ישראל, הודיע לוועדת המכרזים על כוונתו להתמודד במכרז ביחד עם חברת הפיתוח העסקי פנגאה (Pangea), שבבעלות הנרי אורלינסקי, שרון ויצמן־אבידר ורפי קמינר.

שתי השותפויות יחזיקו יחד בחברת הזכיין (SPC). חרף האי־בהירות סביב השתתפות הסינים בעבודות, הן דיווחו כי גייסו את הענקית הסינית CREGC כקבלנית התכנון וההקמה של הפרויקט.

CREGC, שתשמש גם כאינטגרטור, היא חברה בת של זרוע הרכבות הלאומית בסין (CREC), ולפי היזמים, ממשלת סין אישרה לה להשתתף בפרויקט.

בתור מפעילת הרכבת וקבלנית התחזוקה שלה (O&M), מציעות IDT ופנגאה את חברת התחבורה הציבורית Stasy מיוון. היוונים אחראים להפעלת חמישה קווי תחבורה ציבורית באזור אתונה, ולפי הקבוצה הם עומדים בתנאי הסף הנדרשים במרכז.

יתר החברות שמתעתדות להתמודד מתקשות באיוש כל רכיבי הקונסורציום הנדרש. עד כה סיכמו על ריצה משותפת למכרז שפיר הנדסה, שתיגש למכרז עם CAF הספרדית; ואלקטרה, שתתמודד עם אלסטום הצרפתית. אלה יידרשו עוד בגיוס שותפים פיננסיים וכן באיתור קבלני הקמה והפעלה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;