1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

צה"ל מציג: כך מתכונן החיזבאללה למלחמה הבאה נגד ישראל • צפו

דובר צה"ל מציג סרטונים חדשים החושפים איך מצליח ארגון החיזבאללה להתבסס בשטח דרום לבנון ולהקים תשתית צבאית נרחבת. הארגון מסווה את פעילותו במסגרת ארגון ירוק. כוחות יוניפי"ל המוצבים בגבול, לא עושים דבר כדי למנוע זאת • תיעוד
אלי שלזינגר, כ"ד תמוז תשע"ז 18/07/2017 19:41

_imagebank_orig_orig_955222F8DE854AE0AD90F82E055D7651.jpgצה"ל פרסם הערב (שלישי) סרטונים המעידים על הפרת החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם, שסיימה את מלחמת לבנון השנייה.

בסרטונים נראות פעילויות ההתעצמות של הארגון בדרום לבנון, שאוסף מודיעין בקרבת הגבול תוך שהוא חומק מפקחי האו"ם.

בסרטונים מוצגת פעילות ארגון "ירוק ללא גבולות", המתצפת על הגבול במסווה של פעילות אזרחית חקלאית.

בסרטון נראית פעילות ארגון "ירוק ללא גבולות" על שני רבדיה- הגלוי והסמוי. בתחילתו, מוצג הארגון כשומר קבע ומופיעות תמונות נופים לצד קטעים מהשתתפותם של נסראללה ואנשי חיזבאללה בפעילות שונות בחסותו. לאחר מכן, נחשף כי מדובר במסווה אזרחי לפעילות מודיעינית לשם פגיעה בישראל.חיזבאללה הולך ומתבסס בדרום לבנון, ואף הקים תשתית צבאית של רקטות המכוונות לצפון ישראל- תוך ידיעה שבכך הוא מסכן את האוכלוסיה.

ביום חמישי יתקיים דיון במועצת הביטחון של האו"ם בנושא ההפרות של החלטה 1701.

דוברת האו"ם, ארי קנקו, אמרה אתמול כי בשנתיים האחרונות כוח יוניפי"ל הבחין בפעולות של נטיעת עצים של הארגון, בהתאם להצהרותיו. יוניפי"ל לא הבחין באנשים חמושים שנכחו במקום אשר לא היו רשאים לשהות שם, ולא נמצא כל בסיס לטענות על הפרת הפסקת האש".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;