1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

שוב 'ישראל היום' זורע בהלה בש"ס; "עלילה"

העיתון מפרסם הבוקר תמלול מהקלטה, בה נשמעים חברי הכנסת של התנועה הספרדית, נערכים ליום שאחרי היו"ר המכהן, זאת בעוד החקירות והחשדות אופפים אותו • בש"ס נלחצו והגיבו בפאניקה: "מדובר בשקר גס מוחלט" • איימו על סגן העורך ומימשו
יעקב גרודקה , כ"ה תמוז תשע"ז 19/07/2017 09:54

יונתן זינדל, פלאש 90 צילום: יונתן זינדל, פלאש 90בניגוד למה שקורה בליכוד, חברי הכנסת של ש"ס עושים הכל להראות כלפי חוץ את נאמנותם ליו"ר התנועה, שר הפנים אריה דרעי, בפרט כעת, שעוברת עליו תקופה קשה, מהולה בחששות, בעקבות החשדות נגדו וחקירותיו במשטרה.

'ישראל היום' מפרסם הבוקר (רביעי), כי בשבועות האחרונים, חברי כנסת בש"ס מנהלים שיחות ומגעים אינטנסיביים סביב ה"יום שאחרי" – עת דרעי יאלץ לעזוב את העולם הפוליטי ויותיר את התנועה שבראשותו - יתומה ובודדה.

על פי הדיווח, בשיחות שקיימו ח"כים רבים במפלגה, עלה על השולחן נושא עתידה של ש"ס ו"היום שאחרי" דרעי, "הם שוחחו על שלילת הצנחת מועמד מטעם דרעי לראשות המפלגה, וכן על חסימת דרכו של היו"ר הקודם, אלי ישי, לראשות המפלגה כשזה ינסה לרשת את היו"ר. הח"כים סיכמו כי בכל תרחיש יפעלו בתיאום מלא, כולל העמדת היו"ר הבא". נכתב ב'ישראל היום'.

לדברי כתבי העיתון, הגיעה לידם הקלטה של אחד מחברי הכנסת השותף לעניין, שהוקלטה מתוך דיון סגור שעסק בנושא, שבה הוא נשמע אומר: "טוב שכרגע אנחנו שותקים ולא מתראיינים, כי זה לא נכון עכשיו לדבר. אבל אנחנו לא יכולים להפקיר את הזירה. לא להנהגה בשליטה משלט רחוק וגם לא להנחתה מבחוץ. אחד מאיתנו צריך לקחת את זה, מי שימנה חכם שלום".

עוד דווח, כי גם נושא 'השלום הספרדי' עלה על שולחנם של הח"כים והועלה הצורך להביא לקירוב מחודש בין נשיא המועצת הגר"ש כהן לבין רבה של ירושלים, הגרש"מ עמאר, "זאת בשל דמותו הסוחפת והעובדה כי הוא היחידי הלובש גלימה". אותו ח"כ שנשמע בהקלטה, מוסיף: "חכם שלום מתחנן שיביאו לו את הרב עמאר ואומר, 'נגמרת לי המפלגה בין הידיים'".

בש"ס נלחצו מאוד מהפרסום הבוקר, וכבר אמש כשנודע הדבר, הח"כים הפיצו תגובה ששלחו לסגן עורך "ישראל היום" אריאל שמידברג, שבה הם טענו כי "מבחינתנו לא קיים מושג "היום שאחרי". זו עלילת דם שקרית".

"נודע לנו הערב, כי בכוונתכם לפרסם מחר כתבה על פגישה שערכו "80 אחוז מחברי הכנסת של סיעת ש"ס" כדברי כתבכם מתי טוכפלד ובו דנו חברי הכנסת מה צריך לעשות אם וכאשר השר אריה דרעי ייאלץ לפרוש מתפקיד יו"ר תנועת ש"ס", כתבו.

לדבריהם: "הרינו להודיע לך באופן חד משמעי כי פגישה כזאת מעולם לא נערכה וכי מדובר בשקר גס מוחלט. כל חברי סיעת ש״ס תומכים תמיכה מוחלטת ביו״ר התנועה השר אריה דרעי ומבחינתנו לא קיים מושג "היום שאחרי". זו עלילת דם שקרית ואנו מודיעים בזאת כי אם תפורסם כתבה כזאת, נפרסם מחר את המכתב בתפוצה גדולה בכל כלי התקשורת".

לסיום כתבו: "מועצת חכמי התורה, כמו גם כל חברי הכנסת של ש"ס על כל חבריה, ונציגיה בכל הארץ עומדים מאחורי היו"ר אריה דרעי ללא שום עירעור".

כזכור, זו לא הפעם הראשונה ש'ישראל היום' מצליח לזרוע זעם בש"ס. לפני כחודש וחצי, פורסם כי בעקבות חקירת דרעי במשטרה, "בכירים בש"ס", החלו לנהל מגעים עם ישי על חזרתו לתנועה.

כמו"כ, פורסם כי "בליל יום שני נפגשו אלי ישי ובנו של יו"ר מועצת החכמים, הרב יעקב כהן, הנחשב לאיש החזק ביותר בסביבת אביו, באירוע לכבוד הרב הראשי לירושלים שלמה עמאר, ונועדו במשך דקות ארוכות לעיני כל וכי "אף שהשניים נפגשו במקרה, עד השבוע לא הייתה כל אפשרות שתתקיים אפילו שיחה ביניהם". בעקבות כך, בנו של חכם שלום פרסם הכחשה לדברים.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כך זה בפוליטיקה. המצב בשס דומה למצב בליכוד.  

  אבי

  • שס חזקה ומתחזקת (ל”ת)


 2. עוד בדיחה מבית היוצר של טוכפלד והתוניסאי לבית ישי  

  יוספי

  • בכלא כולם יהיו עם דרעי הגנב (ל”ת)


 3. מגוחך כמה הם רועדים שם מהפריץ...  (ל”ת)

  אני

 4. שיתחילו לחפש מי מוכן להמציא אותם מחדש  (ל”ת)


 5. בשורה משמחת על הבוקר "ברוך שפטרנו מעונשו של זה" כל בוקר אני מחכה לשמוע שהדרעון נזרק מש"ס, אני מתפלל על כך בכל תפילה, והנה זה מגיע  


 6. נמאס להכחיש כל שקר שאלי ישי וחבריו מפיצים  (ל”ת)


 7. מרן הבטיח לרבי אריה שכל אויביו יפלו לפניו וכך היה תמיד  (ל”ת)

  שמואל

  • שקר. מרן הבטיח את המילים האלו רק לאלי ישי. לדרעי קרא רשע ואמר שכולם יברחו משס שדרעי בראש (ל”ת)


 8. עם ישראל אוהב אהבה גדולה את אריה דרעי חזק וברוך!  (ל”ת)

  גד

 9. מנסים בכוח לעורר את עניין החקירות שלא יצא מהן כלום  


 10. הבנתם הם כאילו מצטטים שלא רוצים את ישי כדי שזה יישמע אמין....  (ל”ת)

  מכיר אותם

 11. דרעי מושחת ומקומו בכלא. מגוחך שנתנו לו לחזור לזירת הפשע  (ל”ת)

  לוחם צדק שקוף

 12. מתי טוכפלד = פייק ניוז  

  תלמיד מרן

 13. דרעי האומלל רועד  (ל”ת)


 14. כולם שונאים את דרעי!!  (ל”ת)


 15. כולם שונאים את דרעי!!  (ל”ת)


 16. לכתבה עיתונאית חייב להיות מקורות אמינים לכן אני מאמין לישראל היום  (ל”ת)


 17. שס בסקר אחרון 4 מנדטים ב"ה  (ל”ת)


 18. כנופיית שקרנים עלובים  

  חיים

 19. כמובן הכל שקרים מהתחלה עד הסוף אחד הראיות שאמרו שהם רוצים שיהיה קשר בין חכם שלום לרב עמאר  


 20. לא הבנתי, הם חושבים שדרעי הוא אלהים, ולכן הוא נצחי??  

  מפוכח

 21. מכלוף  

  ישראל היום

 22. אני זוכר שאויביו חגגו והוא נכנס לכלא  (ל”ת)


 23. הוא זכאי, הוא זכאי  (ל”ת)

  גנב

 24. דרעי שנוא העם .אלי אהוב העם  (ל”ת)


 25. סקר חדש.שס 3 מנדטים  (ל”ת)


 26. הוא זכאי, וגם הוא זכאי, וגם הוא זכאי, וגם הוא.....וגם.....וגם....  (ל”ת)


 27. אין כמו אריה מרן ושאר גדולי ישראל מעריכים את פעילותו למען כלל ישראל רק תזכרו איך קיבל את שס והיום כולם עובדים למען הציבור דבר שלא היה  (ל”ת)

  רפאל

 28. אריה היחד שנשמע להוראות גדולי הדור  


;