1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. יהדות

מחלק הקפה בכותל; "הרפורמים רוצים לעקור הכל" • צפו

18 שנה הוא עושה זאת במסירות מידי יום ביומו, מרווה את צמאונם של המוני העולים לכותל המערבי לפנות בוקר, בכוס קפה או תה לבחירתם • הלילה הוא התפנה לשיחה עם 'בחדרי' על מפעל החסד, על הרפורמים וגם על רבו הנערץ • צפו בראיון
משה ויסברגכ"ז תמוז תשע"ז 21/07/2017 15:17

הרב דוד ויסנשטרן הרב דוד ויסנשטרן בעמדה מחלק קפה צילום: באדיבות המצלםאין מי שמגיע לכותל המערבי - שריד בית מקדשנו ולא נתקל בכניסה ברב דוד ויסנשטרן ורעייתו העומדים בקראוון העומד לרשותם ומכינים קפה ועוגות וכן שתיה קרה לעמך בית ישראל החל מהשעה 4:00 לפנות בוקר ועד השעה 8:00.

מזה 18 שנה שר' דוד הקים את המפעל העצום הזה, המחלק אלפי כוסות קפה שוקו ותה, מידי יום ביומו, חורף וקיץ, יום וליל לא ישבות ממלאכתו.

הרב ויסנשטרן העושה הכל בהתנדבות מלאה, הצליח לעורר את זעמם של הרפורמים, כך למשל את יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית בישראל. שהעלה ברשתות החברתיות תמונה של חלוקת הקפה בכותל על ידי הרב דוד ויסנשטרן, הס לא הצליח להבין כיצד עושים חסד במקום הקדוש.

בליל שישי לפנות בוקר ערב תשעת הימים התפנה ר' דוד וסיפר ל'בחדרי חרדים' על המפעל הגדול שהקים והאירועים בהר הבית • צפוויסנשטרן במפעל חייו
ויסנשטרן במפעל חייו


לדבריו "אנחנו נותנים עוגות ושתיה מכל הסוגים הכול בצורה אישית חשבנו שלא יהיו אנשים היום אבל אנחנו רואים שיש יותר אנשים מכל יום".

לגבי הסערה עם הרפורמים אומר ויסנשטרן: "הרפורמים רוצים לעקור כל דבר, והחסד שאברהם אבינו נטע בנו זה צורם להם מאוד ומקומם אותם וזה מראה בדיוק מי שהם".
בחלוקת העוגות
בחלוקת העוגות


ר' דוד שהיה ממקורבי ביתו של הגרי"ש אלישיב זצ"ל, מספר עליו במלאות חמש שנים לפטירתו: "החלל הוא גדול יש חוסר אתה מרגיש לא תלוי - באוויר אין לך לאן לפנות ולאן להגיע, נשאר לנו רק מזכרות ואלו התמונות שלי איתו אבל זה לא העיקר שאני רואה את זה כל רגע וזה אחד הדברים שזוכרים אבל לא צריך תמונות בשביל זה".

לגבי המימון הגדול של הדבר הגדול אומר ויסנשטרן כי מדובר ב-300 אלף כוסות בשנה אבל יש אנשים שתורמים ועוזרים ומספר כי מדובר בסגולות נפלאות למי שמחלק אוכל לאנשים, לדבריו אפשר לתרום לו באתר שהקים וכן בעמדות נדרים בבתי הכנסת.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בדוק! מאחורי כל הכנסת אורחים ובית תמחוי "לשם שמים" עומד מפעל שנור...  (ל”ת)

  שנורר בדימוס

  • מה איכפת לך, אם אתה נהנה תן יישר כח וגמרנו,  


 2. הרבי זצ״ל מטהר הארץ בשליחות הקב״ה לזמן קצר, חסידות חב״ד בארץ וברחבי תבל יש להקיף כעת את הר הבית  (ל”ת)


 3. חידת גור והרב׳ה ירא ה׳ חומה שניה בהגנה מעטפת ירושלים קריאת פרקי תהילים ללא הפסק עד טיהור מוחלט  (ל”ת)


 4. מי צודק  

  יוני

  • למגיב מ"ס 4: לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב : מתאים לך לחיות רבאי רפורמי (ל”ת)

   חיים

 5. בתשעה באב, ____ עליה חרדית גדולה להר הבית, ____ פרטים יבואו, ______  (ל”ת)

  ...

 6. וואוו  

  עוד אחד

 7. אם לא נותנים לו מרצון, הוא פורץ לבתים ולוקח....  

  זלמן

 8. תמיד האשכנזים עושים צרות ....  (ל”ת)

  אורן

;