1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

'נשות הכותל החרדיות' מול 'הרפורמיות'

נשות הכותל החרדיות, צפויות להגיע בוקר (שני), לתפילת ראש חודש המונית ברחבת הכותל בעת התפילה הפרובוקטיבית של הרפורמיות; "אנחנו משמיעות את קולן של מאות אלפי מתפללות שרוצות לשמור על הכותל כפי שהיה עד היום במשך אלפי שנים. בלי כל שינוי"
יעקב גרודקה , א' אב תשע"ז 24/07/2017 07:52

יחצ יחצהמאבק בנשות הכותל הרפורמי נמשך: לאחר ההצלחה בהקפאת מתווה הכותל, וכפי שנחשף ב"בחדרי חרדים", 'נשות הכותל החרדיות' מתכננות להגיע הבוקר (שני) לתפילת ראש חודש המונית ברחבת הכותל המערבי, בעת תפילתן הפרובוקטיבית של 'נשות הכותל'.

העילה לתפילה הבוקר היא כאמור, חגיגת הקפאת המתווה מחד ומנגד, הפגיעה של נשות הכותל בסטטוס קוו במקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

לדברי המארגנות, "תקנון הכותל אוסר על תפילת נשים ועלייה לתורה אולם נשות הכותל מצפצפות על החוק ופועלות בכוח הזרוע על מנת לקבוע עובדות חדשות בשטח".

בתפילה צפויות לקחת חלק בנות רבות הלומדות מעשרות אולפנות, כשאליהם יצטרפו קבוצות נשים מכל רחבי הארץ שיגיעו להתפלל במקום הקדוש.

לדברי לאה אהרוני - העומדת בראש ארגון 'נשים למען הכותל' שהיה שותף לעתירות בבג"צ נגד 'נשות הכותל', מטרת הגעת המתפללות היא לשדר מסר ציבורי כי הכותל לא נועד לשינויים ומסחר פוליטי בין מפלגות וספונסרים בארצות הברית ובישראל, "אנחנו משמיעות את קולן של מאות אלפי מתפללות שרוצות לשמור על הכותל כפי שהיה עד היום במשך אלפי שנים. בלי כל שינוי".

"מה שהתאים לכל עם ישראל חילונים דתיים וחרדים לצד שמגיעים להתפלל במקום לא צריך להשתנות בגלל קבוצת נשים קטנה", אמרה אהרוני.

יחד עם אהרוני שותפים לאירוע שורה של ארגונים נוספים, לדבריהם, "אנחנו רוצים למנוע בדרכי נועם את ביזוי הכותל בידי נשות הרפורמים ולגייס כמות מתפללות גדולה שלא תאפשר את תפילתן הרחבה ובכך תמנע מהן לבזות את הכותל ולקרוא בתורה בניגוד להלכה ולתקנון של המקום הקדוש האוסר זאת".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכותל שייך לכל עם ישראל  

  פופ

  • אכן שייך לכלל ישראל. לא שטיבל פאטי של חרדיות כזו או אחרת. וראוי לתת לכל השבטים לעבוד בו את ה' כפי הבנתם. (ל”ת)


  • שייך לכלל עם ישראל לפי מנהגי עם ישראל לדורותיהם. ולא לפי המשנים מנהג אבותינו.  (ל”ת)

   אחת מנשות הכותל האמיתיות

 2. תבורכו מפי עליון. ברכה והצלחה.  (ל”ת)

  בן נעים זמירות ישראל.

  • מי שמניחה תפילין וטלית. ועולה לתורה. כמיכל בת שאול. וכבנותיו של רש"י, וכהרבנית ממטרסדורף, ושאר צדקניות שבכל הדורות. מבורכות בברכת התורה והמצוות.  (ל”ת)


 3. מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. התיר לנשים לעלות לתורה לברך ולקרוא, במניין נשים. ורבו המתירים אף במניין גברי, וכדבריהם במהר"ם מרוטנבורג, ובתוספתא  (ל”ת)


  • מי שיש לה חיזוק בעבודת ה'. כשעולה לתורה.שתעלה, תברך ותתחזק. וממי שיש לה חיזוק בעבודת ה', דווקא כשאינה עולה לתורה. שלא תעלה, ותתחזק. העיקר אוהבות ומכבד (ל”ת)


  • וגם התירו לספרדים לשאת 2 נשים.. 

   אברך חרדי

 4. תרבות  

  יהל

  • אשכנזיות. כשמתעטפות בטלית ותפילין. מברכות קדשנו במצוותיו וציוונו להתעטף ולהניח. כסוכה לולב ושופר. וספרדיות [כר"ת] בלי ברכה. ומנהג מרוקאיות בזה כא (ל”ת)

   גול אינה מצווה ועושה ממצווה ועושה.

 5. צעד ראשון: להתייחס אליהן כאל "נשות האנטי כותל". קבוע, בכל הקשר.  (ל”ת)


 6. אסור לקרוא לרפורמיות "נשות הכותל" הכותרת אמת בגוף הכתבה התבלבלתם וקראתם להן בשם השגוי.  (ל”ת)

  אחת מנשות הכותל

 7. הייתי היום בכותל  

  מזועזעת

;