<--red alert-->
 1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

אופוזיציה בלייקווד: "מגייסים מאברכים כסף שאין להם - למחלוקת"

העיר החרדית לייקווד נמצאת בתקופה קשה - הFBI פשט באחרונה, ביצע מעצרים ומנהל חקירות על חשדות לדיווחי כזב כדי לקבל תמיכה מהמדינה • מגבית למימון פעילות נגד גיוס גורמת לביקורת קשה "אין לאברכים מה לאכול. עושקים אותם"
יענקי פרבר, א' אב תשע"ז 24/07/2017 19:49

היכל ישיבת לייקווד כנס בליקווד. אילוסטרציה צילום: באדיבות המצלםביום רביעי צפוי להתקיים בלייקווד כנס מגבית של "מרכז ההצלה" שנאבק נגד שיתוף פעולה חרדי עם רשויות הצבא. אנשי המרכז עומדים באופן קבוע מחוץ ללשכת הגיוס, ונותנים לבאים לחתום על דיחוי, חוברת הסברה, בה מפורט איך לא להתפתות לגיוס לצה"ל.

לקראת הכנס הופצו כרוזים בעיר, בעיקר בריכוזי האברכים והישיבה, הקוראים לציבור להשתתף, ובהם פירוט וחזרה על הטענות כי הצבא מנסה לפתות בחורי ישיבה להתגייס לצה"ל באמצעות הממ"ח - מרכז מיון חרדי בתל השומר. כדי למנוע את הפיתוי, מציינים מגייסי הכסף, הם צריכים מימון למאבק, חומרי הסברה והתמודדות עם רדיפת הרשויות.

אברכים בלייקווד כועסים ובשיחה ל'בחדרי חרדים' מספר אחד האברכים "לאברכים אין פה מה לאכול, אנשים פה מסובכים עם השלטונות, ואנשי מרכז ההצלה מגייסים את הפרוטות האחרונות מאברכי כולל, שמאמינים לתעמולה שיש בישראל גזירת שמד".

לטענתו כמה מראשי הישיבה ורבנים אחרים בקהילה כועסים על כך שהפכו את העיירה התורנית לחלק מהמאבק בישראל - מאבק ששנוי במחלוקת כידוע, עם הבאת פעילות "מרכז ההצלה" למקום. לטענתם, בשל עמדת הגאון הרב מלכיאל קוטלר התומך במאבק, אף אחד מהרבנים לא מעוניין לייצר עוד מחלוקת ולצאת בפומבי נגד.

באמצעות 'בחדרי' מבקשים אברכים להעביר מסר מטעם הרבנים כי הם מבקשים מהשלוחים שמגיעים מישראל בעניין הזה, "תצאו מפה עם הפרופוגנדה שלכם. זה סתם מכניס מקום תורה בו שוקדים אלפים על התורה, לעיסוק בנושא שלא שייך אלינו, עיקרו במחלוקת ובעיקר גורם לביטול תורה".

"רוב האברכים לא יגיעו לכנס" הוא מעריך. "במקום לעזור לאברכים שנמצאים בצרה צרורה עם החקירות נגדם, מתעסקים עם בעיות בארץ ישראל. כעת זו עונת הקיץ, רוב נשות האברכים והמורות לא עובדות, יש צמצום נוראי באופן כללי בכסף בקרב משפחות האברכים, חייבים לשלוח את הילדים לקעמפ בקיץ, ולהכין אותם לשנה"ל הבאה. זה חוצפה אדירה לבוא ולבקש כסף מאברכים, רוצים כסף? שילכו לוויליאמסבורג, מה הם רוצים מאברכים שחיים בדחקות?"

הוא ממשיך להעלות את טענותיו, וטוען כי הוא משמש פה למאות אברכים. "הם לא פונים לבעלי בתים, הם פונים לאברכים שאין להם בשר בשולחן שבת". לטענתו, "בעלון שהפיצו הם לא הסבירו מה הבעיה בלהתייצב בממ"ח, הם רק כתבו שהמשטרה מתנכלת לעומדים עם דוכן ההסברה, ונותנת להם דוחות. אנחנו פה בלייקווד עם כל הצרות שלנו צריכים לממן דוכן בארץ ישראל?".

"האברכים פה מנותקים מאינטרנט, הם לא כמו הגבירים שיודעים מה הולך בארץ ישראל, חלקם מאמינים שהם אכן מצילים נפשות בזכות תרומות כאלה" - הוא נוגע בשורש הבעיה, הכר הנרחב בקרב קהלים שאינם מעודכנים בקמפייני ה'פייק-גיוס' שהתגלו באחרונה.

שורת הסיכום שלו מעלה שאלה קשה: "רבני השכונות פה מחלקים לאברכים כסף כדי שהילדים שלהם לא יסתובבו ברחוב, וילכו לקמפים, ואז מגיעים אנשים מהארץ ועושקים מהם את הפרוטות האלה. הילדים פה צריכים להיות ברחוב בגלל פוליטיקה בישראל?" הוא תוהה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דברים כדרבנות! שמעת, ר' שמואל?!  (ל”ת)


 2. שאלה קטנה  

  אבו ג'ילדה

 3. גיוס מזויף  

  Dave

 4. חוץ מכמה חברה'ס צעירים כולם פה אופוזיציה...  

  אברך

 5. צודק מה רוצים מהאברכים?הכל שקר וכזב רק שנור לשם שנור  (ל”ת)

  משה

 6. ומה עם הסעודה הבשרית של מלכיאל בתשעת הימים? פייק פרום, מושחת ועם הארץ  (ל”ת)

  שלמה זלמן

 7. חוץ ממני אין עוד מישהו שיודע את העבודה  

  אבישי

 8. הזמנה לשלום זכר אני מפרסם אצל שאולזון  

  פערלשטיין

 9. שמישהו יקח על עצמו לפקוח נעשקים פתים אלה ולהצילם  

  בן נעים זמירות ישראל.

 10. למה בלייקווד לא הולכים לעבוד בשביל לממן את הקמפיין  

  שניאור זלמן

 11. יש בלייקבוד בליעה״ר למעלה מחמש עשרה אלף יהודים. וביניהם לכל הפחות שלושת אלפים יהודים בעלי פרנסה שיש להם אפשרות לנדב סכום לצדקה. ישראל קדושים ובלייקבוד  (ל”ת)


 12. האברכים תורמים הכי הרבה, שאלו שנורר מצוי...  

  אברך מצוי

 13. ודאי!חייבים אפי' ללוות כסף,בשביל לממן את נתי גרוסמן וטריגר  (ל”ת)

  נח

 14. יש עצה פשוטה איך  

  ми

 15. ואיפה הקרדיט?!  

  ש"ז

 16. לא מספיק יש לנו את גזירת הגיוס והשמד אתם רוצים לגזור עלינו את הגזירה הנוראה ביותר גזירת איסור גיוס הכספים ???!!!  

  ר יענקב

 17. מנותקים  

  בני

 18. בעיה שלהם  

  ישראלית

 19. וכי כול הראשי ישיבות שבאים לשם לשונרר אותם המשך ביפנים  

  מישהו שנימאס לו מהשקר

 20. רודפי תלמידי הישיבות  

  קדוש

  • צדקה 

   שנורר

 21. בזמן 9 הימים אין בשר אז אפשר להפריש קצת לאנטי ציונות  


 22. אסור לזלזל בר מלכיאל קוטלר יש לו מה שאין לכולם כאן!!!!  

  אברך מליקווד

 23. תיפתח את היתד  

  זאב

 24. אכן מעתה לא נותנים יותר לקרן ההסעות  

  מנחם שפירא

;

התראות צבע אדום

<--red alert-->