1. עמוד הבית
 2. רכב ותחבורה
 3. חדשות רכב

מעצבן: מדוע לקח זמן לאשר פתרון למניעת שכחת ילדים ברכב

כבר שנה שארגון החסד 'יד שרה' מחזיק במכשיר המסוגל להביא למניעת שכחת ילדים ברכב, אך בעקבות בירוקרטיה וגרירת רגליים, המוצר אושר רק בשבועות האחרונים • דובר הארגון ל'בחדרי': "הזמנו אלפי מכשירים כאלו, ברגע האחרון משרד התקשורת עיכב את ההפצה בתואנות שונות ומשונות"
אלי שלזינגר, ב' אב תשע"ז 25/07/2017 08:28

פלאש 90 ילד שנשכח ברכב באשדוד. צילום: פלאש 90

לפני שנה, תקופה בה מספר ילדים ופעוטות נשכחו ברכבים ומתו, ארגון 'יד שרה' השיק את ה'טפצפה', מכשיר המורכב משתי יחידות שביניהן קשר אלחוטי - ברגע שההורה יוצא מהמכונית בעוד התינוק נותר ברכב ומתרחק מהתינוק מספר מטרים, המכשיר מתריע באמצעות צפצוף, רטט וחיווי.אולם מאז ההשקה שדווחה ב'בחדרי חרדים', משרד התקשורת דחה שוב ושוב את האישור ל'טפצפה' מסיבות שונות. בשבועות האחרונים, לאחר בחינה מדוקדקת כי המכשיר החדש אכן עומד בתקנים הבינלאומיים המחמירים, הוא אושר, כאמור, על ידי משרד התקשורת, לשימוש בישראל, קיבל "חותמת מקצועית" – וכעת ממתין במרכזי ההשאלה בירושלים, חיפה, באר שבע, ראשל"צ ורעננה. ה"טפ-צפה" מצטרפת להתקנים נוספים מבית 'יד שרה' שנועדו לשמור על חיי הילדים בתוך הבית ומחוצה לו.

בארגון הודיעו כי ניתן לקבל את המכשיר ללא עלות כלל, אלא בהפקדת 40 שקלים עד להחזרתו. הטפצפה, מורכב משני חלקים, צמיד שמתלבש על כיסא התינוק והחלק השני מתחבר למחזיק המפתחות. עם סיום הנסיעה, יש לכבות את הצמיד המחובר לכיסא תינוק. במידה והנהג 'שכח', מחזיק המפתחות מצפצץ ורועד, ובכך מתריע כי התינוק נשכח ברכב."הזמנו אלפי מכשירים כאלו, ברגע האחרון משרד התקשורת עיכב את ההפצה בתואנות שונות ומשונות" אומר הלילה ל'בחדרי' דובר יד שרה, בני כהן. "המשכנו להפעיל עליהם לחץ מאחר וה'טפצפות' שכבו במחסנים ללא שימוש, ובשבועות האחרונים קיבלנו את האישור המיוחל להתחיל בהפצה".

מנכ"ל יד שרה, משה כהן, הוסיף כי "הביקוש לפתרון הלך וגבר. גייסנו קבוצת מהנדסים ששוטטה בעולם וחיפשה מענה פשוט - לא מסורבל, לא מורכב, לא מתוחכם במיוחד, אבל כזה שעושה את העבודה. היום אנחנו יכולים לומר לכם שהצפצוף הזה פשוט מציל חיים".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה צריך אישור?  (ל”ת)


  • איפה אתה חי באפריקה??? כל דבר משדר צריך אישור (ל”ת)

   יאיא

  • כל מכשיר שמשדר או מעביר קשר כמו טלפון רגיל או פקס 


 2. זה ממש מסורבל  

  יורם

  • מה רצית?.ציפור שתעוף עד אליך ותצייץ שהשארת ילד באוטו 


 3. זה הוא התוצאה של המאבק נגד פגעי הטכנולוגיה שלהם?  

  גם מועצת גדולי התורה אשמים

 4. מי מפריע להם למכור למה צריך אישור  (ל”ת)


  • 1- זה לא למכור אלא להשאיל בחינם 2- כל מי שמייבא מוצר חדש צריך לקבל את האישור של משרד התקשורת  (ל”ת)

   דוד

 5. ראיתי בוויז, שאפשר לתכן שיתן תזכורת כאשר מכבים מנוע ומוציאים את המפתח  


;